Cytaty życiowe, motto - dla kobiet, mężczyzn, nastolatków

Cytaty życioweSzukasz idealnego cytatu dla siebie? Chcesz mieć wyjątkowe motto życiowe, niejako skrojone na miarę? Poniżej ciekawe i inspirujące aforyzmy, podzielone na kategorie tematyczne. Ciekawe cytaty znajdą dla siebie panie, panowie, młodzież, osoby samotne, zapracowane oraz nieśmiałe.

 

Cytaty życiowe dla kobiet

Jesteś kobietą i szukasz wyjątkowego cytatu dla siebie? Poniżej ciekawe propozycje.

"Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko"
Katarzyna Nosowska
Piękny cytat dla każdej kobiety, podnosi na duchu ale i pokazuje, że w życiu kobiety mają miejsce różne wydarzenia: przeprowadzka, urodzenie dziecka, rozwód, śmierć bliskiej osoby - a ona da sobie radę ze wszystkim. Która kobieta się z tym nie zgodzi?

"Dlaczego Bóg stworzył najpierw mężczyznę, a później kobietę? Bo stworzenie doskonałości wymaga surowego szkicu"
Hill Shalvis
Ciekawy i odważny cytat, który może mieć zarówno wielu przeciwników, jak i zwolenników. Z pewnością jednak zgodzi się z nim każda kobieta.

"Zawsze bądź najlepsza wersją siebie, zamiast gorszą wersją kogoś innego"
Judy Garland
Piękny aforyzm dla każdej przedstawicielki płci pięknej: zapewne lepszym rozwiązaniem jest być sobą niż kopiować kogoś, wtedy zawsze udajemy, gramy, zamykamy sobie drogę do prawdziwego szczęścia.

"Nie ma brzydkich kobiet, są tylko kobiety, które nie wiedzą, że są piękne"
Elizabeth Taylor
I trochę o wyglądzie. Wiele pań uznaje, że piękno zewnętrzne, czyli atrakcyjność zapewni im powodzenie w życiu. Tak naprawdę każda z kobiet jest na swój sposób atrakcyjna, należy jedynie to odkryć.

"Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna"
Sophia Loren
W tym wypadku chodzi oczywiście o piękno wewnętrzne, które uzewnętrznia się, gdy kobieta jest szczęśliwa, najpewniej w tym przypadku: zakochana.

Cytaty życiowe dla mężczyzn

Jesteś mężczyzną i poszukujesz trafnego życiowego motta? Przejrzyj poniższe propozycje.

"Kobiet zwyczajnie nie da się zrozumieć, a więc nie warto nawet próbować. Co wcale nie oznacza, że nie mamy ich kochać. I nie oznacza, że powinniśmy przestać okazywać im na każdym kroku, ile dla nas znaczą"
Nicholas Sparks
Zabawny cytat Sparksa z pewnością spodoba się wielu panom, którzy mają trudności w rozgryzieniu swoim matek, sióstr i żon.

"A czymże jest prawdziwa męskość, jeśli nie wymieszanymi w odpowiednich proporcjach klasą i szaleństwem?"
Andrzej Sapkowski
Znany autor w ciekawy sposób zdefiniował męskość. Czy nie jest to prawda, że prawdziwy mężczyzna posiadać powinien w sobie zarówno klasę, jak i odrobinę szaleństwa?

"Łzy nie mają nic wspólnego ze słabością"
Margit Sandemo
Bardzo ważne słowa dla każdego mężczyzny. Panowie zwykle uważają, że łzy, płacz to oznaki słabości. Bardzo często zdarza im się ukrywać swoje emocje, aby nie być postrzeganym jako osoby słabe. Tak naprawdę, okazywanie emocji, w tym płacz, nie ma ze słabością nic wspólnego. To naturalny ludzki odruch, na który każdy – mężczyzna również – powinien sobie pozwolić.

"Silny, pozytywny obraz samego siebie jest najlepszym możliwym przygotowaniem na życiowy sukces"
Joyce Brothers
Ciekawy cytat dla każdego nowoczesnego i pewnego siebie mężczyzny. Z pewnością będzie także doskonałym mottem dla pana nieśmiałego i zakompleksionego: podniesie go na duchu i doda pewności siebie.

"Nie znam strachu. Nie narzekam. Nawet, kiedy przydarzają mi się straszne rzeczy, idę do przodu"
Sofia Vergara
Kolejny cytat motywacyjny dla mężczyzny. Z pewnością spodoba się każdemu pewnemu siebie panu, który ma obrane cele i dąży do nich.

Cytaty życiowe dla nastolatków

Dorastasz i szukasz swojej drogi, a ciekawy aforyzm mógłby Cię ukierunkować? Poniżej inspirujące cytaty dla ludzi młodych.

"Czerp z innych ale nie kopiuj ich. Bądź sobą"
Michel Quoist
Cytat idealny dla każdego, młodego człowieka. Nastolatki mają tendencję do naśladowania innych, w tym swoich idoli i rówieśników, jednocześnie zapominając o tym, że sami są wyjątkowi i niepowtarzalni.

"Świat jest wielkim lustrem. Odbija do ciebie to, kim jesteś. Jeśli jesteś kochający, przyjacielski, pomocny – świat okaże się kochający, przyjacielski i pomocny dla ciebie. Świat jest tym, kim ty jesteś"
Thomas Dreier
Kolejny, trafny cytat dla młodych ludzi. Pokazuje, że to, jacy jesteśmy, wraca do nas, jeśli damy coś z siebie, możemy liczyć na to, że dobry uczynek wróci.

"Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym"
Anonim
Anonimowy cytat, który powinien do serca wziąć każdy nastolatek. Dziś w dobie internetu, młodzi ludzie za wszelką cenę starają się wykreować swój idealny wizerunek, zarówno wirtualnie, jak i w świecie rzeczywistym. Chcą być lubiani, popularni. Tak naprawdę jednak, najważniejsze, by byli sobą i nikogo nie udawali.

"Śpiewaj jakby nikt nie słuchał. Kochaj jakby nikt nigdy Cię nie zranił. Tańcz jakby nikt nie patrzył. I żyj tak jakby to było niebo na ziemi"
Mark Twain
Idealne motto dla każdego, beztroskiego nastolatka. Zamieszczone w nim "porady" pozwolą na cieszenie się życiem, co powinno być typowe dla okresu dorastania.

"Być pięknym to być sobą. Inni nie muszą cię akceptować. To ty musisz akceptować sam siebie"
Thich Nhat Hanh
I kolejny cytat o samoakceptacji. Jest ona niezmiernie istotna w okresie dorastania, młodzi ludzie mają bowiem tendencję do nadmiernego krytycyzmu wobec samych siebie i porównywania się z innymi. Najważniejsze powinno być dla nich to, czy są akceptowani przez swojego największego krytyka: samych siebie.

Cytaty życiowe dla samotnych

Jesteś lub czujesz się samotny? Bardzo możliwe, że poniższe cytaty Cię zainteresują.

"Czujesz się osamotniony. Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej samotny"
Jan Paweł II
Bardzo mądry cytat papieża Polaka: jeśli czujemy się samotni, warto pomyśleć o tym, czy jest obok nas ktoś bardziej samotny od nas? Może sąsiadka, która niedawno została wdową? Osoby z pobliskiego domu spokojnej starości? Może samotna matka w bloku obok? Może wspólna rozmowa czy spacer sprawi, że poczujemy się lepiej i pomożemy osobie w potrzebie?

"Dopiero w samotności człowiek jest naprawdę sobą"
Jose Ortega y Gasset
Ciekawy cytat, który pokazuje, że samotność nie musi być zła. Może być ciekawym czasem na refleksję i zastanowienie się nad samym sobą.

"Jedynie samotność jest w życiu człowieka stanem graniczącym z absolutnym spokojem wewnętrznym, z odzyskaniem indywidualności"
Gustaw Herling Grudziński
Cytat o bardzo podobnej wymowie do poprzedniego: samotność jest w nim ukazana pozytywnie, jako czas dla siebie, dla swojego rozwoju.

"Łatwiej jest znieść osamotnienie zupełne niż samotność wśród tłumu"
Józef Ignacy Kraszewski
Ciekawy cytat znanego autora, traktujący o tym, że samotność można rozpatrywać na wiele sposobów. Nawet, gdy znajdujemy się w tłumie, możemy czuć się samotni.

"Najlepiej rozmawia się ze samym sobą. Przynajmniej nie dochodzi do nieporozumień"
Olga Tokarczuk
I kolejny raz pozytywnie o samotności: tym razem o dialogu z samym sobą, który powinien czynić każdy z nas.

Cytaty życiowe dla nieśmiałych i niepewnych siebie

Jesteś osobą nieśmiałą i brakuje Ci pewności siebie? Poszukaj inspiracji w poniższych aforyzmach.

"Aby uwierzyć w drugiego człowieka, należy najpierw uwierzyć w siebie"
Paulo Coelho
Prosty ale jakże trafny cytat dla każdej nieśmiałej i zakompleksionej osoby. Uwierz w siebie, a następnie w drugiego człowieka, odważ się i działaj!

"Jednym z największych odkryć, jakich dokonał człowiek, i jedną z największych dla niego niespodzianek jest uświadomienie sobie, że może on uczynić to, o czym ze strachem sądził, że jest dla niego niewykonalne"
Henry Ford
Kolejny cytat dla niepewnych siebie. Z pewnością zachęci do działania i podejmowania wysiłku, nawet po niepowodzeniach.

"Nie czekaj, aż wszystko dobrze się ułoży. Życie nigdy nie będzie doskonałe. Zawsze będą istniały wyzwania, przeszkody i mniej niż idealne warunki. (…) Zacznij teraz. Z każdym wykonanym krokiem będziesz rosnąć w siłę, będziesz rozwijać swoje zdolności, wzmacniać pewność siebie i będziesz odnosić coraz większe sukcesy"
Mark Victor Hansen
Aforyzm idealny dla niezdecydowanych i niepewnych siebie. Czekasz na leszy moment? Teraz jest najlepszy! Zacznij działać i rozwijać się, zamiast oczekiwać, że kiedyś będzie lepiej. Cytat z gatunku podnoszących na duchu i motywujących.

"Jeśli usłyszysz wewnątrz siebie głos mówiący: "nie możesz malować", to za wszelką cenę maluj, a ten głos ucichnie"
Vincent Van Gogh
Bardzo obrazowy cytat znanego malarza. Warto dostosować go do siebie i… uwierzyć w to, że nam się uda spełnić swoje marzenia!

"Bezczynność rodzi wątpliwości i strach. Działanie rodzi zaufanie i odwagę. Jeśli chcesz zwyciężyć strach, nie siedź w domu, rozmyślając o nim. Wyjdź i zacznij działać"
Dale Carnegie
I kolejny motywator dla niezdecydowanych i aforyzm, który pozwoli uwierzyć w siebie. Nic nie zdziałasz siedząc i czekając, trzeba się odważyć i zaryzykować, tylko wtedy możemy osiągnąć sukces.

Cytaty życiowe dla zapracowanych

Uważasz, że za dużo pracujesz i szukasz życiowego motta, które pozwoli Ci odmienić Twoje życie? Poniżej ciekawe propozycje dla osób zapracowanych.

"Są ludzie, którzy mają pieniądze i są tacy, którzy są bogaci"
Coco Chanel
W tym mądrym cytacie widoczna jest wiedza i doświadczenie życiowe Coco Chanel. Owszem, są ludzie majętni, którzy mają pieniądze ale nie oznacza to, że są bogaci. Bogatym możemy nazwać człowieka doświadczonego, który otoczony jest szacunkiem i miłością.

"Życia nie mierzy się ilością oddechów ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach"
Maya Angelou
Pracując i stawiając na karierę, możemy łatwo zapomnieć, że życie ucieka nam przez palce… tak naprawdę nie powinniśmy pracować dla pieniędzy ale dla chwil wartych zapamiętania.

"Żyjesz tylko raz ale jeśli będziesz żyć dobrze, ten jeden raz w zupełności wystarczy"
Mae West
Cytat w podobnym tonie do poprzedniego. Jeśli będziemy żyć pełnią życia, będzie to życie ciekawe, a jeśli będziemy podążać tylko za dobrami materialnymi, możemy żałować niewykorzystanych szans.

"Nie bądź pewny, że masz czas, bo pewność niepewna…"
Ksiądz Jan Twardowski
Krótki i jakże treściwy cytat księdza Twardowskiego. Osoby zapracowane mogą zapominać o tym, że czas płynie, że mają go coraz mniej dla rodziny, znajomych, a dni uciekają i mogą nie zdążyć nadrobić straconych chwil.

"Czas jest wartościowszy od pieniędzy. Możesz dostać więcej pieniędzy ale nie możesz dostać więcej czasu"
Jim Rohn
I kolejny raz o pieniądzach. Tym razem porównujemy je z czasem. Czasu więcej nie dostaniemy, więc warto jak najlepiej wykorzystać ten, który został nam dany.

Inne ciekawe cytaty

Marlena Mokras
Kobieta, mama, żona, psycholog, pedagog, nauczyciel - kolejność nieprzypadkowa. Pasjonatka zdrowego stylu życia, lubiąca (chyba jak każda kobieta) śledzić trendy modowe i urodowe.

Komentarze

Maria
Cytaty, myśli, sentencje – warto je czytać, zapisywać i nawet tworzyć własne. Podnoszą na duchu, poprawiają humor, motywują do dalszego działania. Pojawiają się w wielu źródłach: w książkach, prasie, artykułach w sieci, na stronach z recenzjami książek. W pamięci pozostają te, które najbardziej do nas przemawiają i myślimy podobnie lub tak samo, jak autor.
Justyna24
Czy nie warto zastanowić się nad tym jaki na prawdę my jako osoba mamy wpływ na to jaki nasz styl życia będzie, duży, a może jednak mały? Bo to już zależy od człowieka a raczej jego podatności na otoczenie, społeczeństwo itp.