Motywujące cytaty na jesień

Motywujące cytaty na jesieńJesień to piękna pora roku, pomost między ciepłym latem i mroźną zimą. Jej barwy mają nam z jednej strony przypominać o upalnym lecie, odpoczynku ale i z drugiej przygotowywać do zimy, uczynku, chłodu. Jesień bywa uznawana za porę melancholijną, sprzyjającą refleksji i analizowaniu tego, co dzieje się w naszym życiu.

To czas powrotu z wakacji do codziennych obowiązków, krótszych i chłodniejszych dni, co czasem może sprawić, ze spadnie nasza motywacja do działania, pogorszy się nam nastrój… Jak wtedy znaleźć energię do działania i cieszyć się z jej naturalnego piękna? Poniżej wiele inspirujących cytatów na jesień, cytatów o jesieni oraz jesiennych pozdrowień, które pomogą nam cieszyć się tą wyjątkową i kolorową porą roku.

Cytaty na jesień dające siłę i energię do działania

Szukasz motywujących słów, które wyjdą naprzeciw chandrze i zmobilizują Cię do działania? Poniżej kilka pięknych sentencji, które dodają energii i sprawiają, że o wiele łatwiej nam poradzić sobie z tym, co niesie życie.

"Wszystko, co możemy zrobić, to to, co jest przed nami."
J. R. R. Tolkien
Piękne słowa znanego autora Trylogii o magicznym pierścieniu. W słowach Tolkiena jest wiele prawdy: to, co możemy zrobić, czego dokonać - jest cały czas przed nami. To tylko od nas zależy czego i kiedy dokonamy.

"Nie ma granic. Istnieją jedynie poziomy, ale nie ma potrzeby zatrzymywać się na nich, lepiej iść dalej."
Bruce Lee
Niezwykle motywujący cytat na jesień, którego autorem jest Bruce Lee. Według niego nie istnieją granice, ale poziomy. Nie musimy się na każdym z nim zatrzymywać, ale iść dalej, wyżej, wspinać się, dokonywać coraz to nowych, trudniejszych rzeczy i wyzwań.

"Moc, która leży w Tobie, jest silniejsza od wszystkich przeciwności."
Lailah Gifty Akita
Piękne i pokrzepiające słowa dla każdego, kto ma trudności z uwierzeniem w siebie i swoje możliwości. W każdym z nas drzemie ukryta moc, która pozwala nam radzić sobie z przeciwnościami losu i stawiać im czoła. Istotne jest, aby ją odkryć i wykorzystywać: każdego dnia.

"Marzenie staje się celem, kiedy zostaje podjęte działanie w kierunku jego spełnienia."
Bo Bennett
Każdy z nas ma jakieś marzenia. Droga do spełniania niektórych jest krótka i prosta, inne wymagają od nas więcej skupienia, wysiłku i czasu. Ważne jest jednak to, aby zacząć, aby rozpocząć drogę do spełnienia swoich pragnień. Wtedy stają się one już nie ulotnymi marzeniami, ale celami do zrealizowania.

"W życiu nie chodzi o to, aby czekać, aż burza minie. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu."
Vivian Greene
W życiu każdego z nas są lepsze i gorsze chwile, czasami świecie dla nas słonce, innym razem pada deszcz, nad naszymi głowami zbierają się burzowe chmury… Naszym zadaniem nie jest czekanie, aż to co gorsze i trudne się skończy. Musimy nauczyć się - jak w tym motywującym cytacie na jesień - tańczyć w deszczu, czyli radzić sobie z trudnościami, problemami i iść do przodu mimo tego, co nas spotyka.

Cytaty na jesień, które motywują

"Wielkie rzeczy nigdy nie pochodzą ze strefy komfortu."
Roy T. Bennett
Istotne słowa na temat tego, jak przybliżyć się do spełnianie swoich marzeń. Musimy odważyć się wyjść ze swojej strefy komfortu, bezpiecznego miejsca, w którym czujemy się pewnie. Pamiętajmy jednak, że to, co wielkie, ale nierzadko i trudne czeka na nas poza nią… Musimy się tylko odważyć.

"Nigdy nie rezygnuj z marzenia tylko dlatego, że jego realizacja zajmie dużo czasu. Czas i tak upłynie."
Earl Nightingale
Proste, ale jakże trafne określenie tego, jak ustosunkować się do procesu realizowania marzeń. W niektórych przypadkach, gdy wiemy, że spełnienie danego pragnienia wymaga od nas wysiłku oraz czasu, mamy tendencję do rezygnowania. Warto jednak wiedzieć, że czas i tak upłynie, a jeśli i tak to zrobi, to wysilimy się i… może przy okazji uda nam się nasze spełnić marzenie?

"Nie bój się dużego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi."
David Lloyd George
Niezwykle ciekawa i prawdziwa sentencja na temat pokonywania trudności. Nie obawiajmy się dużych kroków, czyli działań, które mają na celu radzenie sobie z trudnościami. Czasem odważne decyzje pomagają radzić nam sobie z tym, co trudne.

"Nic nie jest podawane na tacy - każdy zawsze trafia na jakieś przeszkody po drodze. Kiedy się pojawią, zastanów się jak je pokonać, a nie myśl o tym, że to już koniec drogi."
Michael Jordan
Piękne słowa Michaela Jordana: w życiu każdego z nas pojawiają się przeszkody na drodze do celu. Naszym zadaniem jest pokonywanie ich, a nie zawracanie z obranej już wcześniej przez nas drogi.

"Sztuka życia polega mniej na eliminowaniu naszych problemów, a bardziej na rozwijaniu się dzięki nim."
Bernard Baruch
Co jest sztuką życia według autora? Na pewno nie usuwanie problemów, które pojawiają się w naszym życiu, ale radzenie sobie z nimi i wyciąganie cennych lekcji z każdego, nawet trudnego doświadczenia.

Jesienne motywujące cytaty o sukcesie i porażce

Porażki to element naszego życia, którego nie lubimy. Nikt z nas nie chwali się niepowodzeniami, nie chcemy ich, negatywnie wpływają one na nasze samopoczucie i pewność siebie. Jak więc radzić sobie z porażkami, które są nieodłączną częścią naszego życia? Jak je przeżywać, aby nie wpływały niekorzystnie na naszą samoocenę, ale były cennymi lekcjami na przyszłość? Poniżej garść jesiennych cytatów motywujących do radzenia sobie z niepowodzeniami w życiu.

"Porażka nie jest przeciwna sukcesowi, jest jej częścią."
Arianna Huffington
Wielu z nas postrzega porażkę jako drugi biegun sukcesu. Jeśli chcemy lepiej radzić sobie z niepowodzeniami, patrzmy na porażki nieco inaczej: niech będą to przystanki na drodze do sukcesu, jego części składowe, które nas uczą, dają cenne lekcje i przybliżają do zrealizowania celu.

"Kiedy napotykasz przeszkody, nie zmieniaj swoich celów, zmień swoje działania."
Konfucjusz
Cenne słowa Konfucjusza, które warto zapamiętać. Gdy na swojej drodze trafiamy na przeszkody, nie musimy z niej zawracać i zmieniać swoich celów. Naszym zadaniem jest poradzenie sobie z trudnościami poprzez zmianę działań na takie, które pozwolą nam na zrealizowanie swoich zamierzeń.

"Sukces to suma małych wysiłków, powtarzanych dzień po dniu."
Robert Collier
Piękne słowa o sukcesie: jest on sumą naszych starań, wysiłków, które wykonujemy każdego dnia, to zbiór cennych lekcji, porażek i niepowodzeń, które przybliżają nas do osiągnięcia wymarzonego celu.

"Nie możemy zmienić wiatru, ale możemy dostosować żagle."
Dolly Parton
Nie zawsze jest możliwe odwrócenie się od tego, co trudne, unikniecie niepowodzeń, błędów, porażek. Możemy jedynie zmienić swoje nastawienie i postępowanie tak, aby wyciągać cenne lekcje z niepowodzeń i cieszyć się życiem.

"Porażka jest po prostu okazją do tego, by zacząć jeszcze raz, tym razem bardziej inteligentnie."
Henry Ford
Ciekawe słowa Henry'ego Forda. Według niego każde niepowodzenie jest - nie tyle powodem do rozpaczy i rozpamiętywania porażki - co okazją do zaczęcia czegoś po raz kolejny,  ale nauczeni doświadczeniem - inaczej i lepiej.

"Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło."
Oskar Wilde
Ciekawe słowa o tym, że nawet, jeśli coś nas przeraża, kojarzy się z niepowodzeniem i porażką to znaczy tyle, że gdzieś jest światło, gdzieś jest ta lepsza strona i naszym zadaniem jest ją znaleźć, odkryć.

"Nie bój się porażki. To nie koniec, to tylko początek."
Barack Obama
Kolejne słowa o porażce, tym razem autorstwa samego Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Co Barack Obama mówi o porażce? Nie traktuje jej jako końca, ale widzi w niej początek czegoś nowego, kolejnej, być może już zwycięskiej próby.

"Pamiętaj, że sukces to proces, a nie cel sam w sobie. Jeśli będziesz się skupiał na tym, aby być lepszym każdego dnia, ostatecznie osiągniesz swój cel."
Kobe Bryant
Piękny i niezwykle motywujący cytat na jesień na temat tego, jak postępować na drodze do spełniania marzeń. Sukces jest procesem i warto zdać sobie z tego sprawę. Zbliżanie się do celu niewielkimi krokami sprawia, ze każdego dnia się doskonalimy i stajemy się lepsi. I to już jest bardzo wielki sukces.

Motywujący jesienny cytat

"Jest tylko jedna rzecz, która sprawia, że marzenie jest niemożliwe do osiągnięcia: strach przed porażką."
Paulo Coelho
Boimy się porażki i jest to zupełnie normalne. Strach przed niepowodzeniem sprawia, że czasami jesteśmy sparaliżowani, nie chcemy próbować dalej, ponieważ z góry zakładamy, że to, co zaplanowaliśmy może się nam nie udać. Tak naprawdę warto zdać sobie sprawę z tego, ze najbardziej przeraża nas… sam strach, uczucie, że znów poniesiemy porażkę. Warto spojrzeć na swoje działania bardziej optymistycznie, przygotowując się oczywiście na ewentualne niepowodzenia, ale nie pozwólmy na to, aby strach nami zawładnął.

"Mądry człowiek nie opłakuje przegranej, lecz żywo szuka sposobu, jak wyleczyć odniesione rany".
Szekspir
Inspirujące słowa znanego dramaturga. Według Szekspira nie powinniśmy załamywać się porażką, ale starać się znaleźć sposób na to, jak sobie z nią poradzić.

Cytaty na jesień, motywujące do zmian w sobie

Poniżej piękne i inspirujące sentencje znanych osób o tym, jak czynić pozytywne zmiany w świecie, zaczynając od siebie.

"Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć na świecie."
Mahatma Gandhi
Piękne słowa o tym, że jeśli chcemy coś zmienić, najlepiej zacząć od samych siebie. Gdy zobaczymy tą zmianę w sobie o wiele łatwiej nam będzie zmienić w świecie to, co chcemy!

"Dąż do doskonałości, nigdy do perfekcji."
H. Jackson Brown Jr.
Bycie perfekcyjnym jest marzeniem wielu z nas, ale czy na pewno jest to dla nas dobre? Nadmierny perfekcjonizm może prowadzić do wielu problemów, w tym trudności z samooceną oraz wzmacniać narcystyczne cechy naszej osobowości. Każdy z nas powinien dążyć do doskonałości - ale swojej - takiej, którą sobie wymarzył.

"Ludzie zapomną, co mówiłeś. Ludzie zapomną, co zrobiłeś. Ale ludzie nigdy nie zapomną, jak się przy tobie czuli."
Maya Angelou
Piękne słowa, które uwrażliwiają nas na to, jak ważne jest to, jak czują się przy nas inni ludzie. Po wielu latach można zapomnieć to, co ktoś powiedział, zrobił, jak wyglądał. Nigdy bowiem nie zapomnimy tego, jaka łączyła nas relacja oraz co ta druga osoba wniosła do naszego życia.

"W życiu każdego człowieka są dwa wielkie dni - pierwszy, w którym się rodzimy i drugi, w którym odkrywamy po co."
William Barclay
Bardzo motywujący cytat na jesienne dni, który staje się mottem w ważnych chwilach naszego życia. Wielu z nas zadaje sobie pytania o sens życia. Pewnego dnia jednak zaczynamy rozumieć, że miejsce, w którym jesteśmy jest spełnieniem naszych marzeń, jest to źródło naszej życiowej satysfakcji.

"Każdy myśli o zmienianiu świata, lecz nikt nie myśli o tym by zmienić samego siebie."
Lew Tołstoj
Kolejny aforyzm o tym, aby wielkie zmiany zaczynać od siebie. Gdy zobaczymy w sobie coś dobrego, to o wiele łatwiej będzie nam zrobić coś dobrego dla innych.

"Jeśli coś ci się nie podoba, zmień to! Jeśli nie możesz tego zmienić, zmień swoje nastawienie."
Maya Angelou
Ciekawe słowa o tym, że nie zawsze musimy się zgadzać na to, co nam nie pasuje, możemy spróbować to zmienić. Jeśli jednak jest to niemożliwe, możemy zmienić swoje podejście, co uczyni nas osobami bardziej otwartymi, tolerancyjnymi oraz elastycznymi.

"Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś."
Paulo Coelho
Motywujący cytat znanego autora: każdy z nas jest tym, kim chce być i kim wierzy, że jest. Warto o tym pamiętać.

"Nie nauczysz się pływać, nie wchodząc do wody."
Bruce Lee
Proste, ale jakże wartościowe słowa, które wypowiedział Bruce Lee. Nikt nie nauczył się pływać, gdy nie wszedł do wody. Nam również nie uda się czegoś zrobić, jeśli po prostu tego nie spróbujemy.

"Jesteś cudem do odkrycia, a nie problemem do naprawienia."
Ewelina Stępnicka
W życiu każdego z nas bywają chwile, gdy czujemy się beznadziejnie, nic nie warci, czujemy, że jesteśmy dla kogoś problemem, utrapieniem. Warto jednak w tych momentach docenić to, że jesteśmy, żyjemy i zrozumieć, że są osoby, dla których jesteśmy ważni, które nas kochają i którym na nas zależy.

"Życie jest krótkie. Nie marnuj go na rzeczy, które nie są ważne. Skup się na tym, co ma dla Ciebie sens i daj z siebie wszystko."
Steve Jobs
Steve Jobs był osobą o ciekawym życiorysie i pozostawił po sobie wiele inspirujących aforyzmów. Zgodnie z jego słowami powinniśmy cieszyć się z tego, co daje nam los i nie koncentrować się na tym, co nie jest ważne dla naszego szczęścia.

Poniżej znajdują się cztery sentencje, które warto przemyśleć samemu.

"Nie wychowuj swoich dzieci, aby były bogate. Naucz je, aby były szczęśliwe - Więc kiedy dorosną, będą znać wartość rzeczy, a nie ich cenę."
Steve Jobs

"Człowiek staje się tym, o czym myśli."
Ralph Waldo Emerson

"Prawdziwie żyć to najrzadsza rzecz na świecie. Większość ludzi jedynie egzystuje."
Oscar Wilde

"Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem."
Arystoteles

Cytaty o jesieni jako pięknej porze roku

"Jesień jest takim czasem w roku, kiedy Matka Natura mówi: spójrz, jak łatwe, jak zdrowe i jak piękne może być odpuszczanie."
Tori Sorenson

"Spróbuj pokochać jesień z niesamowitymi urokami. Spójrz ile piękna niesie, obdarzając cię nowymi dniami (…)"
"Pokochaj jesień", Tadeusz Karasiewicz

Jesienne pozdrowienia

  • "Niech ten jesienny dzień będzie utkany nicią radości, przyjaźni i uśmiechu";
  • "Niech tej jesieni zaczaruje Cię magia spadających liści, pięknego dnia!";
  • "Jesień, pada deszcz, jest coraz zimniej ale niech od środka rozgrzewa Cię gorące serce, życzę wszystkiego dobrego na te jesienne dni";
  • "Jesienne słońce grzeje, pod drzewami lśnią kasztany, deszcz popada, wiatr zawieje ale niech Twój dzień będzie udany!";
  • "Jesień niesie radość, dni krótsze ale piękne, pełne uśmiechu i ciepła";
  • "Niech Ci jesienne kolory dodadzą energii i wigoru";
  • "Życzę samych przytulnych, przyjemnych, jesiennych dni";
  • "Otul się kocem, wypij kakao, ciesz się dniem każdym, bo jesiennych tak mało";
  • "Ciepłej herbatki, otulającego koca, szelestu liści na oknem i pięknego, jesiennego wieczoru";
  • "Popatrz na ta jesień, jaka jest piękna i kolorowa, niech w Twojej duszy również będzie kolorowo i radośnie!".

Marlena Mokras
Kobieta, mama, żona, psycholog, pedagog, nauczyciel - kolejność nieprzypadkowa. Pasjonatka zdrowego stylu życia, lubiąca (chyba jak każda kobieta) śledzić trendy modowe i urodowe.

Komentarze