Styl życia

Rodzaje jogi - jak wybrać najlepsze ćwiczenia dla siebie?

JogaPraktykowanie jogi przynosi niezliczone korzyści naszemu zdrowiu fizycznemu i psychicznemu. Coraz więcej osób zapisuje się na zajęcia jogi, ponieważ pomagają one walczyć ze stresem, rozciągają, ale i wzmacniają mięśnie, a także działają zbawiennie na kręgosłup i stawy. Jogę może ćwiczyć każdy, bez względu na wiek, czy sprawność fizyczną. Regularne ćwiczenia pomogą uelastycznić ciało i poprawić kondycję.

Więcej…

 

Naturalne sposoby oczyszczania wątroby

Oczyszczanie wątrobyCodziennie w naszym ciele pojawiają się toksyny pochodzące zarówno ze środowiska zewnętrznego, jak i będące wynikiem procesów metabolicznych zachodzących w organizmie. Warunkiem zachowania zdrowia jest ich systematyczne usuwanie. W procesie tym niezwykle istotną rolę odgrywa wątroba. Ten największy w naszym ciele narząd, to prawdziwe laboratorium chemiczne, w którym nieustannie odbywają się procesy zapewniające na zdrowie i witalność. Sprawdź, jak naturalnie oczyścić wątrobę i usprawnić jej funkcjonowanie.

Więcej…

   

Lagom, czyli współczesny klucz do szczęścia i zdrowego życia

LagomJuż od dawna kraje skandynawskie przodują w rankingach miejsc na świecie, gdzie żyje się najlepiej. Nie chodzi tutaj wyłącznie status materialny mieszkańców, choć oczywiście bezpieczeństwo finansowe to istotny element naszego życia. Długość życia, zdrowie oraz poczucie szczęścia to aspekty, które w Skandynawii są lepsze aniżeli w innych krajach. Gdzie więc tkwi sekret zdrowia, dobrego samopoczucia, harmonii i szczęścia? Szwedzi odnaleźli rozwiązanie w prostocie i umiarze, czyli dwóch najważniejszych czynnikach, na których opiera się ich filozofia życiowa zwana "LAGOM". Sprawdź, na czym ona polega.

Więcej…

 

Czym jest empatia? Definicja, znaczenie. Jak doskonalić empatię?

EmpatiaEmpatia jest ważną i pożądaną cechą, to umiejętność wczuwania się w cudze stany emocjonalne, stawianie się na czyimś miejscu i zrozumienie jego sposobu myślenia. Skąd bierze się empatia, jak się objawia i dlaczego warto ją doskonalić?

Więcej…

   

Asertywność - czym jest? Asertywność w pracy, w związku. Test, trening

AsertywnośćAsertywność to ostatnimi czasy bardzo modne słowo. Pojawia się w kontekście cechy charakteru ale i zdolności, pożądanej w wielu zawodach. Czym jest asertywność i skąd się bierze? Jak można ją doskonalić i kiedy tak naprawdę się przydaje?

Więcej…

 

Oczyszczanie organizmu z toksyn i złogów - głodówka i diety oczyszczające

Oczyszczanie organizmuKuracje oczyszczające organizm ze złogów i toksyn - głodówka, dieta zasadowa, diety jednostronne. Już średniowieczni filozofowie jak Hipokrates, Pitagoras czy Sokrates wychwalali zdrowotne oddziaływanie głodówki i wybranych diet na organizm człowieka.

Więcej…