Tatuaże dla par - miejsca, wzory, inspiracje

Tatuaże dla par Tatuaże dla par, czyli matching tattoo już od wielu lat cieszą się sporym zainteresowaniem wśród zakochanych. Wprawdzie rozmiar i motywy takich tatuaży są już inne niż przed kilkunastoma laty, to wśród fanów dziarek jest to nadal bardzo popularna forma wyrażania miłości. Nauczeni błędami poprzedników, obecnie najczęściej wybierają minimalistyczne i bardziej uniwersalne motywy aniżeli imię ukochanego.

Bardzo dużą popularnością cieszą matching tattoo story oraz tatuaże dopasowane. Zobaczcie, jakie są najmodniejsze tatuaże dla pary, kiedy warto się na tą dziarkę zadecydować oraz jaki wzór wybrać i gdzie go zrobić.

Wspólny tatuaż z to pomysł wielu zakochanych par. Jedni go robią w pierwszą rocznicę ślubu lub po wielu latach udanego związku, a jeszcze inni pod wpływem emocji i motyli w brzuchu już po kilku tygodniach lub miesiącach znajomości. Ci ostatni wykazują się sporą odwagą i wiarą w nowo poznanego partnera. Taki błąd popełniło już wiele znanych osób, które najpierw chwaliły się w mediach społecznościowych i prasie tatuażem i wielką miłością, a potem na oczach świata opłakiwały rozstanie i usuwały motyw.

Zatem tatuaże dla par TAK, ale tylko, kiedy jesteśmy absolutnie pewni, że związek przetrwa niejedno zawirowanie, a nasz ukochany nie ulotni się, zostawiając nas ze swoim imieniem na ramieniu, czy nadgarstku. Jeśli więc nie chcesz szukać drugiej połowy tylko wśród osobników o konkretnym imieniu lub wywabiać motywu, zastanów się dwa razy, zanim przekroczysz z ukochanym próg salonu.

Tatuaż dla par - dowód miłości czy głupota?

Taki tatuaż jest często traktowany przez partnerów lub jednego z nich jako dowód miłości - jeśli mnie kochasz, to wytatuujesz sobie moje imię lub datę naszej pierwszej randki. Kiedy usłyszysz takie słowa od dopiero co poznanego faceta, lepiej uciekaj, gdzie pieprz rośnie. Przed wami jeszcze wiele ważnych wydarzeń, które możecie uczcić tatuażem. Początek znajomości to najgorszy moment na taką decyzję.

Para z tatuażami
Para z tatuażami

Matching tattoo to powinna być wspólna decyzja, podjęta nie za namową lub pod wpływem szantażu emocjonalnego. Decydowanie się na taką ozdobę, tylko po to, by ukochany się nie obraził - do mądrych nie należy. W udanym związku żadnych decyzji w ten sposób się nie podejmuje.

Wspólne tatuaże - po co je robimy?

Robimy je z miłości, jako dowód miłości, jako symbol miłości. Bardzo często pary w ten sposób chcą upamiętnić ważne dla nich wydarzenie jak data ślubu, narodzin dzieci lub współrzędne geograficzne miejsca, w którym się poznali. Mimo że taka ozdoba ciała jest wykonana w widocznym miejscu i każdy ja widzi, prawie nikt nie wie, co ona oznacza. Takie małe wspólne tajemnice bardzo często podgrzewają związek, a kiedy zakochani muszą się rozstać na jakiś czas, zawsze, kiedy popatrzę na tatuaż robi im się cieplej na sercu. Innym powodem, dla którego decydujemy się na taki krok jest pokazanie, że tak para jest tak dobrze dobrana, że nawet robi sobie identyczne tatuaże lub ich ciała opowiadają pewną historię. W tym ostatnim przypadku równie ważny, jak sam fakt wykonania jej jest motyw.

Wzory tatuaży dla par

Jedne wzory są piękne, inne od początku skazane są na porażkę, jeszcze inne mogą powodem wiele rozterek. Wybór właściwego motywu jest równie ważny, jak sama decyzja o wykonaniu tatuażu. Powinien on pasować obojgu i być wspólnie wybrany, nie warto namawiać na konkretny wzór ukochanej czy ukochanego i nie warto robić takiego, do którego sami do końca nie jesteśmy przekonani. Niektóre pary poszukują właściwego motywu latami, inne same tworzą wzór i z nim udają się do tatuażysty, a jeszcze inne wpadają w zachwyt podczas oglądania wzornika i od razu wiedzą, że dany motyw jest wręcz dla nich stworzony.

Kiedyś pary wykonywały wręcz gigantyczne wzory, doskonałym przykładem jest Dorota Rabczewska i Radosław Majdan. Oboje ozdobili swoje przedramiona dużymi napisami w języku hebrajskim i oboje potem kombinowali jak je przerobić. Finalnie Majdan nadal ma tatuaże wykonane dla byłej już żony, ale przerobione, a Doda, mimo iż zmodyfikowała dziarkę z wyznaniem miłości dla Radosława, potem i tak go usunęła. Takich przykładów w show-biznesie i nie tylko jest znacznie więcej, z tego też powodu coraz więcej par decyduje się na minimalistyczne dziarki dla par, które bez problemu można przerobić i bez większego bólu usunąć.

Popularne wzory

 • Minimalistyczny tatuaż - niewielki bardziej przypominające szkic, aniżeli dopracowany. Rozmiar umożliwia zmieszczenie go na małym palcu, łokciu i w każdym innym miejscu. Takie podejście jest nie tylko bardziej praktyczne, ale też otwiera przed parami szereg możliwości, gdyż miniaturową prostą dziarkę można dowolnie modyfikować. Pary mogą dodać datę lub symbol ważnego dla nich  wydarzenia, a sam motyw może ewoluować wraz z ich związkiem.
 • Dwa identyczne tatuaże - w dokładnie tym samym miejscu, to jedna z najczęściej wybieranych form tatuowania zakochanych. Może to być symbol rozumiany tylko przez samych zainteresowanych lub napis z nazwą ważnego dla nich miejsca lub wydarzenia, które sprawiło, że strzała amora trafiła tą dwójkę. Dla przykładu, jeśli poznali się w danym mieście, w którym oboje zupełnie przez przypadek się znaleźli, napis może nosić jego nazwę. Inspiracji może być wiele, a inwencja twórcza zakochanych nie ma granic, więc także ich dziarki mogą innych przyprawiać o zdziwienie, a nawet szokować. Wśród najczęściej wybieranych motywów do mini dziarki dla zakochanych należą: pojedyncze litery np. te, na które zaczyna się ich imię czy inicjały napisane piękną czcionką, motywy florystyczne jak dmuchawce, róże, a także serca, znak nieskończoności czy serce zamknięte na kłódkę.
 • Współrzędne geograficzne ważnych dla pary miejsc - jak miejsce poznania, miejsce zaręczyn, miejsce, w którym zostało poczęte ich dziecko, miejsce jego narodzin i wiele innych. Wiele par zaczynających tatuowanie w wieku 20 - 30 lat jako emeryci ma wypisaną całą mapę życia na ciele, z której można wiele się o takiej osobie dowiedzieć.
 • Napisy - cytaty, sentencje, imiona, miejscowości, wyznania miłości. A te na wzór Dody i Majdana mogą być w obcych językach, których alfabet pięknie się prezentuje, a treść pozostaje zagadką dla niewtajemniczonych.
 • Tatuaż dla pary dopełniający - taki który samodzielnie wygląda dobrze, ale najlepiej prezentuje się w parze, kiedy obie jego części zostaną połączone. Takie wzory można wykonać na dowolnej części ciała. Symbolizują one dwie połówki, które się odnalazły i połączyły. Najczęściej jest to przełamane serce, gwiazdozbiór, słońce i księżyc, po jednym skrzydle u każdego z partnerów - wówczas jest on symbolem uskrzydlonej miłości.
 • Król i królowa kier - to kolejna propozycja, która skradła serca wielu par, niektóre nawet na karcie zamiast litery K wpisują pierwszą literę imienia ukochanej osoby. Serce kier dodatkowo podkreśla charakter wzoru.
 • Tattoo love story - dla par to motyw opowiadający historię ich miłości, często przedstawioną pod postacią symboli. Każde z partnerów ma jedną tylko część opowieści, która łączy się w całość dopiero kiedy części ciała, na których zostały wytatuowane zostaną do siebie zbliżone. Taki story tattoo jest bardzo oryginalną formą dziarki dla par, ale też ryzykowną, ponieważ jego ewentualna modyfikacja może być trudna.

Tatuaż dla pary 1

Tatuaż dla pary 2

Tatuaż dla pary 3

Tatuaż dla pary 4

Tatuaż dla pary 5

Tatuaż dla pary 6

Tatuaż dla pary 7

Tatuaż dla pary 8

Tatuaż dla pary 9

Inspiracje ww. tatuaży pochodzą z https://www.instagram.com/hokey.pokey.tattoos/

   Gdzie zrobić tatuaż dla par?

   Możliwości jest wiele począwszy od miejsc intymnych, a na tych najbardziej wyeksponowanych jak np. dłonie skończywszy. Wybór miejsca jest kluczowy dla wyboru samego motywu, ponieważ innych rozmiarów możemy wybrać ten na palec, a innych ten na łopatkę czy łydkę.

   Do najpopularniejszych należą:

   • Na palcu - w tym wypadku najczęściej są wybierane dziarki minimalistyczne, drobne, jak zarys biżuterii, diamentu czy inicjały. Motywy dopasowane, czyli takie, które dopiero po złączeniu tworzą konkretny wzór jak słońce i księżyc, serce itp. powinny być nie tylko dopasowane rozmiarem i kształtem, ale też wykonane dokładnie w miejscu, gdzie łączą się palce po spleceniu dłoni, a to już wymaga precyzji i sporej wprawy. W przypadku tych wykonywanych na palcach powinny one łączyć się po spleceniu dłoni zakochanych, a to oznacza, że sam tatuażysta powinien być prawdziwym profesjonalistą.
   • Na przedramionach - to kolejna propozycja dla par, również w tym wypadku możemy wybrać jeden z dopasowanych wzorów. Te często są znacznie większe, może to być tattoo love story, a także całe mnóstwo malowideł, począwszy od dwóch połówek serca, po napis daty i współrzędne geograficzne. W tym wypadku uzupełnieniem dziarki jest przedramię partnera lub partnerki. Mimo że motyw jest większy jego wykonanie nadal wymaga dużo precyzji. Prawdziwi mistrzowie potrafią nie tylko wykonać idealnie uzupełniający się malunek, ale też wykorzystać mięśnie przedramion, żeby go wprowadzić w ruch.
   • Na nadgarstkach - w tym miejscu wykonuje się najczęściej drobne minimalistyczne motywy, szkice i zarysy, w kolorze czarnym i niebieskim. Mogą to być pojedyncze litery, serca, król i królowa kier, sama korona, ptaszek w klatce, daty, inicjały i motywy florystyczne jak dmuchawiec czy róża.
   • Na kostkach - motywy w tym wypadku są bardzo podobne, a nawet jednakowe jak na nadgarstku, choć nieznacznie większe. Minimalistycznie, jednobarwne, dopasowane, uzupełniające lub takie, których znaczenie znają tylko zainteresowani.
   • Pod łokciem - jedno z bardziej unerwionych i bolesnych miejsc, w którym zakochani wykonują drobne dziarki, identyczne lub uzupełniające się jak słońce i księżyc, motywy florystyczne, ale także w wersji mini. Najlepiej motywy prezentują się one, kiedy zakochani trzymają się za ręce lub ich ręce są blisko siebie. Perfekcyjnie wykonany matching tattoo już na pierwszy rzut oka zdradza, że przed nami idzie para.
   • Na piersiach - takie dziarki są znacznie bardziej intymne i najczęściej tylko zakochani je oglądają. Mogą one być uzupełniające się, ale tylko w przypadku osób o zbliżonym wzorze.
   • Na łopatkach - w tym miejscu królują napisy np. sentencje, daty, współrzędne geograficzne, a nawet fragmenty map. Co odważniejsi decydują się na skrzydła, chcąc wyrazić w ten sposób, że miłość tej drugiej osoby dodaje im skrzydeł. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to już mała dziarka a spore malowidło, które w przypadku kobiet będzie widoczne w każdej sukience i letniej stylizacji. A partner wystarczy, że założy koszulkę, koszulę lub marynarkę i skrzydeł już nie będzie widać.

   Tatuaże dla par skurczyły się w ostatniej dekadzie, są znacznie mniejsze od tych proponowanych przed laty. W ubiegłej dekadzie były kruczoczarne, cieniowane, potem przez kilka kolejnych lat najczęściej zakochani wykonywali kolorowe z czerwienią jako barwą miłości w roli głównej. Współczesne dziarki dla zakochanych są niebieskie i często przypominają rysunek lub napis wykonany długopisem, z tą różnicą, że nie da się go zmyć i pozostanie na długo.

   Z roku na rok w studiach tatuaży przybywa osób, które przerabiają tatuaże dla zakochanych, a i tak potem powracają z pytaniem, jak usunąć już zmodyfikowaną dziarkę, która cały czas przypomina byłego partnera. Tak właśnie zrobiła wspomniana już Doda, która najpierw przerobiła hebrajski napis (warto przypomnieć, że został on zrobiony z błędem i zamiast "kocham Radka", wytatuowano jej "kochać Radek"), na "Nieśmiertelność" w języku hinduskim. Mimo modyfikacji piosenkarka finalnie zdecydowała się na usunięcie wzoru przypominającej jej byłego męża. Takich przypadków jest wiele. Jeśli więc już zdecydujecie na ten krok, to najpierw warto zastanowić się, czy ten związek ma przyszłość, czy przetrwa tak długo, jak malowidło na ciele. I najważniejsze pamiętajcie, że żaden tatuaż ani nie naprawi ani nie zcementuje waszej relacji.

   Marlena Mokras
   Kobieta, mama, żona, psycholog, pedagog, nauczyciel - kolejność nieprzypadkowa. Pasjonatka zdrowego stylu życia, lubiąca (chyba jak każda kobieta) śledzić trendy modowe i urodowe.

   Komentarze