Paznokcie ombre

Ombre na paznokciachPaznokcie ombre to odpowiedź na potrzeby współczesnych kobiet, które za dnia noszą służbowe kreacje, w domu wskakują w dres, a weekendy lubią spędzać na górskich lub rowerowych wyprawach czy pracach ogrodowych. Taki manicure pasuje dosłownie do każdej stylizacji. Zadbane schludne dłonie w pracy są idealne do sukienki, kostiumu i białej bluzki, jak i do służbowego uniformu.

Paznokcie ombre to najbardziej uniwersalny manicure w tym roku, ombre wyparły modny przez lata frencz i są jedną z najczęściej wybieranych stylizacji dłoni. Uniwersalne, schludne i odmładzające dłonie, można nosić w wersji średnio krótkiej, średniej i długiej. Zobacz, jak wyglądają najpiękniejsze paznokcie ombre i dlaczego mają tak duże grono zwolenniczek.

Ombre, czyli magia gradientu na paznokciach

Ombre to francuskie określenie cienia, czyli gradientu, który na paznokciach wygląda wprost rewelacyjnie. Najłatwiejszym i najpopularniejszym sposobem na uzyskanie gradientu na pazurkach są lakiery termiczne. Zmieniają one barwę wraz ze spadkiem temperatury, który występuje na płytce paznokcia w naturalny sposób. Część znajdująca się jak najbliżej naszej skóry jest najcieplejsza, a im paznokieć dłuższy tym lakier jest ciemniejszy lub jaśniejszy. W tym wypadku uzyskanie efektu ombre jest bardzo łatwe, gdyż wystarczy nałożyć tylko jeden lakier. Niestety pożądany efekt uzyskamy tylko wówczas kiedy dłonie są dłużej w spoczynku. Gotując, myjąc naczynia, a nawet pracując na klawiaturze komputera, rozgrzewamy je i płytka paznokcia może mieć już tylko jedną barwę lub gradient może być nierówno rozłożony. Podobne zjawisko będzie zachodzić w czasie upałów lub silnych mrozów.

Ombre z wzorkiem
Paznokcie ombre

Ombre na pazurkach i lakiery kocie oko

Metaliczne lakiery to kolejna grupa produktów, dzięki którym nakładając jeden lakier, uzyskacie efekt gradientu. W tym wypadku oprócz dobrego magnesu (który najczęściej otrzymuje w zestawie) ważna jest sprawna ręka. Metaliczne drobinki należy w taki sposób poprowadzić po płytce paznokcia, żeby uzyskać efekt cieniowania koloru. Czy jest to łatwy sposób na uzyskanie takich pazurków? I Tak i nie, jedne panie wolą pobawić się z magnesem i potrafią wręcz perfekcyjnie przesuwać jego metaliczne wypełnienie, a inne w ogóle sobie z tym nie radzą. Jak głosi stare porzekadło, "praktyka czyni mistrza", więc przy odrobinie cierpliwości i po kilku próbach można uzyskać naprawdę fajny efekt.

Magnetyczny lakier
Magnetyczny lakier na paznokciach

Brokatowe ombre na paznokciach

Brokatowe ombre, to kolejna możliwość na łatwe uzyskanie stopniowanego manicure. Tym razem mamy aż dwie możliwości, pierwsza z nich to transparentny lakier z brokatem, druga to brokatowe pyłki do paznokci.

I sposób - brokatowe ombre na paznokciach

W pierwszym przypadku nakładamy kilka warstw hybrydy na różnych długościach płytki. Zaczynając mniej więcej na ⅓ wysokości pazurka, nakładamy jedną bardzo cienką warstwę lakieru, utwardzamy, nieco poniżej aplikujemy kolejną warstwę, utwardzamy i potem kolejna warstwa powinna zostać nałożona niższe niż poprzednia. Minusem tej metody jest grubsza płytka paznokcia i konieczność wypoziomowania jej topem.

II sposób - brokatowe ombre na paznokciach

Druga metoda polega na wcieraniu warstwę dyspersyjną brokatowego pyłku. Malujemy najpierw paznokcie na wybrany kolor, utwardzamy pod lampą, opcjonalnie nakładamy drugą warstwę lakieru i ponownie utwardzamy. W taki sam sposób można uzyskać ombre na paznokciach pokrytych transparentną bazą. Na utwardzoną płytkę z warstwą dyspersyjną wcieramy malutką gąbeczką do ombre lub silikonowym aplikatorem śladowe ilości pyłku, zaczynając na wysokości ⅓ płytki paznokcia. Potem konieczne jest utwardzenie. W kolejnym kroku wcieramy pyłek nieco niżej, utwardzamy i nakładamy kolejną warstwę płytki. Warto pamiętać, że za każdym razem aplikujemy tylko śladowe ilości pyłków i należy je wcierać, nie nakładać. Utwardzone ombre pokrywamy podwójną warstwą topu.

Ombre w stylu american nails

Innym sposobem na uzyskanie ombre na pazurkach jest bardzo modny ostatnio american nails, czyli coś pomiędzy frenczem, a baby boomer'em. W takim manicure jasna a dokładnie mleczno biała część paznokcia zaczyna się mniej więcej na wysokości ⅓ paznokcia. Jest ona nakładana w kształcie roztartego owalu, który stopniowo wyłania się z różowawej płytki. Manicure wykonujemy poprzez pokrycie pazurków bazą w kolorze jasnego różu lub nude. Następnie na folię aluminiową nakładamy odrobinę (2-3 krople) lakieru w kolorze mlecznej bieli. Dotykamy aplikator do białego lakieru, ale nie namaczamy go. Potem delikatnie odciskamy go na płytce paznokcia. Ważne jest, żeby aplikator miał jajowaty kształt, następnie utwardzamy. Potem nakładamy kolejną cienką warstwę nieco niżej i utwardzamy. A potem następną i następną. American nails wygląda trochę jak odwrócony baby boomer, biel powinna wchodzić na kolor różowy w kształcie odwróconej litery "u". Na koniec paznokcie zabezpieczamy mocno błyszczącym topem.

Różowe ombre czy baby boomer na paznokciach

Baby boomer to już dobrze wszystkim znany mani z ubiegłych sezonów. Wykonujemy go poprzez nałożenie na różową płytkę w kolorze baby pink, czyli jasnego słodkiego różu, koloru białego. Podobnie jak poprzednim przypadku aplikujemy silikonową gąbeczką bardzo cienkie warstwy bieli. Jednak tym razem w kształcie litery V. Stopniowo nakładając biel, uzyskamy idealny biało-różowe ombre. Całość zabezpieczamy topem.

Kolorowe ombre na paznokciach, czyli tęcza na pazurkach

Ombre na paznokciach można wykonać w dosłownie każdym kolorze. Znacznie łatwiej jest zrobić poziome niż pionowe, choć i to drugie przy odrobinie wprawy powinno się udać. Jeśli wykonujecie przejścia kolorystyczne na pazurkach, warto pamiętać, o tym, że dwa nałożone na siebie kolory tworzą trzeci. Dlatego ostrożnie należy dobierać kolory. Takie ombre można wykonać na kilka sposobów. Pierwszym i najłatwiejszym jest praca na lakierach do ombre, czyli półprzezroczystych, które doskonale się łączą, tworząc nowe kolory. Drugi sposób to pomalowanie płytki w pasy i cieniowanie przejścia za pomocą malutkiej gąbeczki. Zakładając, że końcówka pazurka ma kolor żółty a górna jego część czerwony, na granicy każdego z kolorów musimy wykonać gradient. Na żółtym lakierze wcieramy śladowe ilości czerwieni, a na czerwonym - żółtego.

Różowe ombre
Różowe ombre

Jaki kształt płytki na paznokcie ombre?

Baby boomer i klasyczne ombre najlepiej prezentują się na migdałkach i owalnych pazurkach. Te niestety powoli odchodzą do lamusa, coraz więcej manikiurzystek robi manicure na kwadratowej i prostej płytce. Najpiękniejszy mani w stylu baby boomer to ten na płytce owalne lub szpiczastej. Jeśli więc zdecydujecie się na tę uroczą stylizację, warto zapomnieć o trendach i wykonać go w najbardziej uroczej wersji.

American nail najczęściej powstaje na prostej lub kwadratowej płycie średniej długości. W tym wypadku kobiety stawiają na schludne dłonie i komfort stawiają na pierwszym miejscu. Zdecydowanie jest to manicure dla zapracowanych kobiet. Możecie go wykonać na pazurkach spiłowanych po amerykańsku lub nadać mu odrobinę europejskiej estetyki i zrobić go na zaokrąglonej lub owalnej płytce. W każdej wersji wygląda on naprawdę ładnie, schludnie, czysto, higienicznie, a dłonie z takim mani wyglądają na znacznie młodsze.

Kwadratowe ombre na paznokciach, czyli stylizacje paznokci z lat 90 ubiegłego stulecia

Tipsy i sztuczne paznokcie były bardzo popularne w latach 90 i na początku milenijnej dekady. To wówczas panie nie tylko je nosiły, ale też podkreślały fakt, że mają na dłoniach sztuczne paznokcie. Zupełnie odwrotnie niż teraz, wówczas nikt nie przejmował się tym, że powinny one wyglądać na naturalne. Nie zaokrąglano ich, a jedynie skracano do odpowiedniej długości. Nawet panie, które nosiły swoje własne długie pazurki piłowały je na kwadratowo. Wówczas numerem jeden był frencz, dzisiaj na takim kształcie paznokcia również wykonujemy francuski mani, ale też w wersji ombre. Płytka paznokcia, nawet ta nadbudowana, powinna wyglądać subtelnie i do złudzenia przypominać naturalną. Takie ombre wykonujemy poprzez stopniowe aplikowanie mlecznej bieli na paznokieć, ale tym razem w linii prostej bez żadnych zaokrągleń. Podobnie jak w poprzednich przypadkach do aplikacji stosujemy niewielką gąbeczkę. Kolor zaczynamy nakładać na ¾ płytki paznokcia, po każdym utwardzeniu, nieco niżej aplikujemy kolejną bardzo cienką warstwę. Na koniec całość malujemy dedykowanym topem do ombre w mlecznym kolorze lub zwykłym.

Baza do ombre jak działa?

W sprzedaży dostępne są też bazy do ombre, które dają efekt rozmycia. Można nimi pomalować naturalnego paznokcia i rzeczywiście biała końcówka się uwydatni, ale nie będzie widocznego radykalnego odcięcia kolorów. Najlepiej jednak sprawdzają się one do manicure wykonanego na żelowych paznokciach. Łatwo efekt gradientu uzyskacie stosując plastikowe formy. Wypełniając formę żelem zastosujcie dwa odcienie, biały na końcówce i różowy na reszcie paznokci. Już na tym etapie ważne jest, żeby kolor biały i różowy łączyły się estetycznie w linii prostej, w kształcie litery "u". A jeśli chcemy zrobić american nail, wówczas biały żel nakładamy w kształcie jajeczka. Kiedy żel zostanie przeniesiony na paznokieć i utwardzony, matową płytkę pokrywamy bazą do ombre, utwardzamy, pokrywamy błyszczącym topem i ponownie utwardzamy. Tak wykonane ombre można odświeżać wielokrotnie.

Jak widać ombre na paznokciach można uzyskać na wiele sposobów. Wszystko zależy od umiejętności i efektu, jaki chcemy uzyskać.

Przy współpracy z Akar Olsztyn.

Komentarze