Wieczorne pozdrowienia, życzenia dobrej nocy, wierszyki na dobranoc

Pozdrowienia na wieczór, życzenia na dobranoc, miłych snówWieczór to czas relaksu, spokoju, jeśli nie jesteśmy w pracy to mamy czas dla siebie, swojej rodziny i najbliższych. To taki moment dnia, gdy większość z nas chce odpocząć, wyciszyć się i przyszykować do nocnego wypoczynku. To także czas podsumowań minionego dnia i przygotowań do dnia następnego. To także doskonała okazja do miłych wieczornych pozdrowień, wysyłania miłych życzeń dobrej nocy czy wierszyków na dobranoc.

Pozdrawiamy bliskie nam osoby o każdej porze dnia, zarówno wtedy, gdy spotykamy się osobiście ale i wtedy, gdy nie możemy się zobaczyć.

Wieczorna randka
Wieczorna randka

Nie wiesz, co powiedzieć albo napisać, jak w ciekawy i oryginalny sposób życzyć komuś miłego wieczoru? Poniżej garść inspiracji, zarówno w formie dłuższych i krótszych, jak i rymowanych pozdrowień na dobranoc.

Dłuższe wieczorne pozdrowienia i życzenia

Jeśli chcemy komuś wysłać wieczorem miłą wiadomość, życzenia i pozdrowienia, warto skorzystać z poniższych gotowych życzeń lub samodzielnie je zmodyfikować. Z powodzeniem nadadzą się do wysłania bliskiej osobie ale i znajomym, niektóre są bowiem uniwersalne.

 • "Nadszedł wieczór, chcę Ci życzyć, aby był przyjemny i odprężający. Mam nadzieję, że wszystko, co sobie zaplanowałaś/eś udało się zrealizować, a jeśli nie to uda się jutro. Niech jutro będę więc jeszcze lepsze, a dziś odpoczywaj, to był z pewnością wyjątkowy dzień."

Miłe pozdrowienia, uwzględniające zarówno przyjemne życzenia na wieczór ale i odwołanie do tego, co udało nam się zrealizować w ciągu dnia, zachęcają więc do przyjemnych refleksji. Na końcu znajduje się pozytywna informacja o tym, że następny dzień na pewno również będzie wyjątkowy, co sprawi, że zaśniemy w doskonałym nastroju. Można je wysłać bliskiej osobie ale i znajomemu.

 • "Życzę Ci ciepłego, miłego i spokojnego wieczoru oraz nocy, która daje odprężający sen. Odpocznij i wstań jutro z radością, że zaczął się nowy dzień."

Treść podobna do życzeń poprzednich ale pozdrowienia są krótsze, bardziej zwięzłe, idealnie nadają się na krótkiego SMS-a czy jako zakończenie rozmowy, nawet telefonicznej.

 • "Miłego wieczoru, spędzonego tak, jak Pani/Pan lubi/lubisz najbardziej. Niech będzie to czas odpoczynku i spełnienia. Pozdrawiam serdecznie, dobranoc."

Uniwersalne pozdrowienia, które można dostosować do sytuacji i stopnia zażyłości z osobą, do której je kierujemy. Możemy je napisać w formie liściku czy wiadomości SMS.

 • "Życzę, aby ten wieczór był spokojny, dawał szczęście i spełnienie. Niech bliskie osoby będą obok, jeśli nie ciałem, to choć duchem, niech wieczór pozwoli Ci odpocząć, ciesz się nim i pomyśl, ile dobrego się dziś wydarzyło. Jutro może zdarzyć się jeszcze więcej! Dobranoc."

Dłuższe i bardzo miłe pozdrowienia na wieczór. Zawierają życzenia miłego wieczoru, nawiązują do przyjemnych chwil w rodzinnym gronie, jak i wyrażają nadzieję, że nadejście jutro pięknego, lepszego dnia.

 • "Niech ten wieczór będzie przyjemny i radosny, a noc spokojna i dająca odpoczynek. Do zobaczenia jutro."

Przyjemne pozdrowienia, które możemy wysłać nawet do kolegi/koleżanki z pracy. Jeśli dodamy kilka emocjonalnych słów, np. kocham cię, z powodzeniem nadadzą się jako życzenia dla bliskiej osoby.

 • "Z całego serca życzę Ci, aby ten wieczór był miły i spokojny. Odpocznij i zrelaksuj się po ciężkim dniu. Zaśnij w dobrym nastroju i myśl o tym, co wspaniałego przyniesie Ci jutrzejszy dzień."

Miłe słowa dla każdego na dobranoc. Możemy je wypowiedzieć ale i wysłać liścikiem czy za pomocą SMS-a. Są na tyle uniwersalne, że możemy je przekazać bliskiej osobie ale i znajomej, z którą nie mamy bliższych kontaktów.

 • "Życzę, aby ten wieczór był odpoczynkiem po całym dniu, przyniósł relaks i ukojenie. Życzę również spokojnej nocy, a rano doskonałego nastroju. Dobranoc."

Podobne pozdrowienia do poprzednich, jeszcze nieco bardziej oficjalne, przez co nadają się dla osób mniej nam znanych. Możemy je jednak odpowiednio "przerobić" dodając słowa bliskie naszemu sercu.

Powyższe pozdrowienia możemy sobie zapisywać, gromadzić ale i dowolnie modyfikować.

Kominek
Kominek

Wierszyki na dobranoc

Poniżej kolejna porcja ciekawych pozdrowień na dobranoc, tym razem w formie rymowanych wierszyków. Są idealne do napisania na karteczce, jako SMS, liścik czy treść kartki, która wyślemy bliskiej nam osobie w formie tradycyjnej lub online.

Na podstawie poniższych wierszyków z powodzeniem możemy ułożyć własny, aby pasował do danej osoby i okoliczności.

 • "Kochanie moje, wieczór zapada i piękna noc nam się zapowiada. Księżyc zabłyśnie jasny na niebie, a ja Ci mówię, że kocham Ciebie. Dobranoc."

Radosny i przyjemny wierszyk, idealny na dobranoc dla ukochanej osoby, możemy powiedzieć lub napisać go do żony/męża ale i dziecka, np. gdy jest na koloniach. To miły wierszyk także dla przyjaciela, pierwsze słowa możemy zamienić na imię np. "Kochany (imię)" i rymowanka staje się jeszcze bardziej uniwersalna.

 • "Noc nadchodzi, księżyc na niebie tak świeci mocno tylko dla Ciebie, śpij spokojnie kochanie moje, jutro już będziemy razem we dwoje."

Rymowanka idealna na smutne i tęskne wieczory, których nie spędzamy z bliską nam osobą. Można zadedykować ją ukochanej/mu i choć w ten sposób cieszyć się bliskością na odległość.

 • "Księżyc i gwiazdy już świecą na niebie, a ja jeszcze piszę do Ciebie, chcę Ci powiedzieć na uszko, dobrej nocy życzę, moje Serduszko."

Piękny wierszyk dla bliskich naszemu sercu osób, idealny dla ukochanej osoby, dziecka czy bliskich przyjaciół. Sprawdzi się jako treść liściku czy SMS-a.

 • "Noc idzie, przychodzą w snach marzenia, a ja ślę Ci takie życzenia, Spij dobrze moja kochana i powitaj z uśmiechem dzień od rana."

Rymowanka skierowana do kobiety, możemy ją wysłać dziewczynie, narzeczonej, żonie, córce ale i mamie, np. dodając w treści "kochana Mamo/Babciu". Z powodzeniem rymowanka nada się na wieczorne pozdrowienia dla siostry czy przyjaciółki.

 • "Zaszło już słonce, noc jest i czas na spanie, życzę Ci pięknych snów, Kochanie."

Krótka, treściwa ale bardzo piękna rymowanka, która idealnie sprawdzi się jako wieczorne pozdrowienia dla bliskich nam osób, zwłaszcza partnerów/ek ale i dzieci (również tych już dorosłych!). korzystajmy z niej jako zakończenie wiadomości, SMS-a ale i możemy z jej pomocą tworzyć wieczorne liściki, które umieścimy ukochanej osobie na poduszce, gdy np. musimy iść na noc do pracy.

Krótkie wieczorne pozdrowienia

A może wolisz krótsze pozdrowienia na dobranoc, które można umieścić w istotnym miejscu w formie liściku lub wysłać SMS-em, możesz skorzystać z poniższych podpowiedzi.

 • "Miłych chwil na wieczór, dobranoc"
 • "Życzę spokojnego wieczoru i dobrej nocy"
 • "Dobranoc, Kochanie, śpij dobrze i śnij o mnie"
 • "Miłego wieczoru i spokojnej nocy, dobranoc"
 • "Dobrej nocy, spokoju i odpoczynku"
 • "Niech noc spokojnie zleci, a z rana słoneczko Ci świeci, dobranoc"
 • "Niech wieczór będzie ciepły i przyjemny, a noc pozwoli odpocząć, do jutra"
 • "Dobrej nocy, słodkich słów"
 • "Przyjemnych snów, dobrej nocy"
 • "Dobranoc, śpij dobrze, do jutra"
 • "Niech ta noc będzie spokojna, a sny dobre, śpij słodko, kochanie"
 • "Dobrej nocy, niech przyśnią Ci się same dobre sny"
 • "Miłego wieczoru i pięknych snów, wypoczywaj"
 • "Niech przyjdą same piękne sny, dobrej nocy"
 • "Spijcie dobrze, kolorowych snów, kocham Was, dobranoc"
 • "Słodkich snów, kocham Cię"
 • "Dobry wieczór, życzę spokojnego wieczoru i dobrej nocy"
 • "Śpij spokojnie, dobrej nocy i do zobaczenia jutro"
 • "Dobrego wieczoru i spokojnej nocy, kochanie"
 • "Niech ten wieczór będzie udany, śpijcie spokojnie"

Powyższe pozdrowienia są krótkie, zwięzłe, nadają się zarówno dla bliskich nam osób, kogoś z rodziny, przyjaciół czy znajomych ale jest również wiele pozdrowień bardziej oficjalnych, które możemy z powodzeniem wysłać do osób, które znamy słabiej lub jedynie służbowo.

Z pewnością zamieszczone powyżej życzenia, pozdrowienia, wierszyki na dobranoc staną się dla Was inspiracją do wysyłania miłych wiadomości czy mówienia miłych rzeczy bliskim na dobranoc. Dzięki takim wieczornym komplementom ich wieczór może stać się wyjątkowy. Nam również poprawi się nastrój, ponieważ sprawiliśmy komuś radość. Korzystajmy z mocy dobrych słów, życzeń i wieczornych pozdrowień.

Marlena Mokras
Kobieta, mama, żona, psycholog, pedagog, nauczyciel - kolejność nieprzypadkowa. Pasjonatka zdrowego stylu życia, lubiąca (chyba jak każda kobieta) śledzić trendy modowe i urodowe.

Komentarze

Ziołowy Zakątek
Artykuł porusza temat znaczenia wyjątkowych chwil wieczoru i ich wpływu na ogólne dobre samopoczucie. Podkreślone zostały korzyści płynące z regularnego dzielenia się serdecznymi życzeniami, takimi jak poprawa relacji między bliskimi, redukcja stresu czy nawet poprawa jakości snu. Odkryte treści zainspirowały mnie do eksperymentowan ia z własnymi pomysłami na życzenia, dostosowując je do charakteru i relacji z każdą osobą w moim życiu. Dzięki!
https://ziolowyzakatek.com.pl/zyczenia-na-dobranoc/