Jaki szampon po keratynowym prostowaniu włosów stosować?

Keratynowe prostowanie włosówKeratynowe prostowanie włosów zapewnia spektakularny efekt prostej, gładkiej i lśniącej fryzury. Nic dziwnego, że należy do jednych z popularniejszych zabiegów fryzjerskich. Aby cieszyć się jego rezultatami jak najdłużej, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Jak zadbać o włosy i jaki szampon stosować po zabiegu keratynowym?

Czym jest keratynowe prostowanie włosów?

Zabieg keratynowego prostowania włosów polega na trwałym prostowaniu pasm. Jego podstawę stanowi keratyna, czyli białko, które występuje w naturalnej strukturze włosów i jest ich budulcem. Jest to świetna alternatywa dla prostowania włosów prostownicą oraz ratunek dla fryzury zmęczonej zabiegami stylizacji termicznej i koloryzacji. W trakcie zabiegu fryzjer wprowadza keratynę do wnętrza włosów. Białko skutecznie uzupełnia ubytki w strukturze korzenia i łodygi włosów, dzięki czemu fryzura staje się bardziej elastyczna i pogrubiona. Prostuje się także skręt włosów, które stają się idealnie proste i gładkie.

Komu polecany jest zabieg keratynowego prostowania włosów?

Na keratynowe prostowanie włosów decydują się najczęściej osoby, które marzą o prostych włosach, ale nie chcą narażać swojej fryzury na codzienny kontakt z wysoką temperaturą i mocną stylizacją. Zabieg keratynowy jest także polecany w przypadku suchych i zniszczonych włosów, które potrzebują intensywnej i trwałej regeneracji. To także dobre rozwiązanie w przypadku włosów z tendencją do puszenia i elektryzowania się oraz pasm mało podatnych na stylizację.

Jak dbać o włosy po zabiegu keratynowym?

Aby cieszyć się efektem prostych i lśniących włosów jak najdłużej, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja również po zabiegu. Kluczowy jest czas do pierwszego mycia głowy, który powinien wynosić od 2 do 3 dni. Kontakt z wodą i detergentem powoduje, że wtłoczona w pasma keratyna stopniowo się wypłukuje. Z tego powodu również później warto myć głowę rzadziej niż zwykle. Zadbaj także o to, aby szampon, który wybierzesz miał delikatną formułę i nie zawierał szkodliwych składników jak parabeny czy SLS. Po myciu zawsze dokładnie myj głowę, tak aby keratyna nie odparowała z pasm wraz z wilgocią.

Jaki szampon po zabiegu keratynowym prostowaniu włosów stosować? Najlepiej sprawdzi się naturalny szampon wygładzający, który zmiękcza włosy oraz odżywia pasma od wewnątrz. Zadaniem kosmetyku powinno być delikatne oczyszczanie włosów oraz uzupełnianie ubytków keratyny. Idealnym wyborem będzie więc szampon keratynowy z odżywką, który dzięki zwiększonej zawartości białka odżywia i nawilża włosy oraz sprawia, że fryzura staje się silniejsza i mniej podatna na uszkodzenia.

Naszą kolejną propozycją jest szampon wzmacniająco-nawilżający. Idealnie, jeśli w jego składzie znajdują się humektanty i proteiny. Humektanty mają zdolność wiązania cząsteczek wody i zatrzymywania ich w strukturze włosa, dzięki czemu fryzura nie traci swojej naturalnej wilgoci. Proteiny wzmacniają i uzupełniają strukturę włosów, zapobiegając wypłukiwaniu się keratyny.

Komentarze