Sekrety skutecznej pielęgnacji okolic oczu: jak wybrać i stosować krem pod oczy?

Krem pod oczyZadbaj o swoją skórę pod oczami, by jak najdłużej cieszyć się jej jędrnością i estetycznym wyglądem. Co powinno się znaleźć w składzie dobrego kremu pod oczy i jak go używać, by uzyskać najlepsze efekty?



Dlaczego skóra pod oczami wymaga szczególnej troski?

Skóra w obrębie oczu należy do jednej z najbardziej delikatnych i wrażliwych partii. Jest cienka, pozbawiona warstwy tkanki tłuszczowej oraz gruczołów łojowych, a w związku z tym szybko traci wilgoć, kolagen oraz elastynę. Nie bez powodu to właśnie pod oczami można najszybciej zaobserwować fizyczne objawy nieprzespanej nocy, silnego zmęczenia, stresu czy nawet nieprawidłowej diety. Pod oczami pojawiają się pierwsze zmarszczki, kurze łapki, obrzęki, skóra tu szybciej ulega fotostarzeniu, robi się wiotka, szara, matowa i podatna na przebarwienia. To dlatego tak ważne jest, by zwrócić szczególną uwagę podczas swojej rutyny pielęgnacyjnej właśnie na ten obszar twarzy, poświęcić mu odrobinę czasu, a przede wszystkim stosować dobry i wartościowy krem pod oczy.

Jak dbać o skórę pod oczami?

  • Delikatne oczyszczanie to podstawa każdej pielęgnacji, ale w tym przypadku warto się nad tym punktem chwilę pochylić. Wiele kobiet zmywając makijaż, każdego dnia intensywnie pociera oczy, by usunąć zaschnięty tusz z rzęs, a następnie z dolnej powieki, na której się rozsmarował. Bardzo ważne jest, aby ta czynność przebiegała z dużym wyczuciem i subtelnością. Koniecznie wybieraj do demakijażu łagodne płyny micelarne, mleczka, które nie podrażniają wrażliwej skóry, a idealnie by miały w składzie substancje nawilżające np. kwas hialuronowy czy witaminę C, która rozjaśnia przebarwienia i jest doskonałym antyoksydantem. Płatek nasączony produktem przyłóż do oka i odczekaj chwilę, zanim wykonasz ruch. To pozwoli Ci rozpuścić kosmetyki kolorowe, ułatwiając ich usuwanie.
  • Nawilżanie, odżywianie i regeneracja są priorytetami dla cienkiej, wrażliwej skóry, narażonej na zmienne czynniki atmosferyczne, a także intensywną pracę. Okolicę pod oczami wesprzesz, aplikując na nią każdego dnia kremy pod oczy dostosowane do indywidualnych potrzeb. Zwróć uwagę na zawartość składników aktywnych w produkcie. Fantastycznie sprawdzi się kwas hialuronowy, kolagen, koenzym Q10, witaminy: A, E, elastyna, liposomy, neuropeptydy oraz ceramidy. Aby ułatwić wybór kremu, wielu producentów stosuje na opakowaniach oznaczenia 30+, 40+, 50+, 60+ itd. To dobra wskazówka, lecz należy pamiętać, że każda skóra starzeje się w swoim tempie i jej wiek może się nieco różnić, od tego, który wskazuje metryka.
  • Ochrona przed słońcem - skóra pod oczami bardzo szybko ulega szkodliwemu działaniu promieni słonecznych i wynikającej z niego degeneracji. Koniecznie zabezpieczaj ją wysokim filtrem, najlepiej SPF50. Co bardzo ważne, wyrób w sobie taki nawyk na cały rok, również w pochmurne dni, jesienią oraz zimą. Krem z filtrem nakładaj tuż przed rozpoczęciem makijażu.

Jak stosować krem pod oczy?

Podobnie jak w przypadku demakijażu, tu również unikamy tarcia, rozciągania i traktujemy skórę z najwyższą łagodnością. Krem pod oczy aplikuj więc opuszkami palców, wklepując go, nie rozcierając. To nie tylko pozwoli składnikom aktywnym głęboko wniknąć w skórę, ale także pobudzić w niej krążenie. Czynność tę wykonuj rano i wieczorem.

Komentarze