Pytania do partnera, partnerki. Ciekawy zestaw pytań dla par

Pytania dla parJesteś w związku i chcesz jeszcze lepiej poznać ukochaną osobę oraz sprawić, by Wasza relacja była jeszcze głębsza, mocniejsza i bardziej świadoma? Poniżej 25 ciekawych pytań dla par, które mogą stać się punktem wyjścia do inspirującej rozmowy z drugą połówką ale i pomóc w umacnianiu relacji. Dowiedz się, jakie pytania warto zadać partnerce, partnerowi.

Pytania dla par - o co zapytać partnerkę, partnera?

Dotyczą one różnorodnych sfer, w tym własnego życia, preferencji ale i przemyśleń na temat związku. Zanim zadasz je ukochanej osobie, postaraj się sama/sam na nie odpowiedzieć. Być może Twój partner/partnerka będzie chciał/a usłyszeć też Twoją odpowiedzieć na zadane pytania.

1. Co pomyślałeś/aś, gdy spotkaliśmy się pierwszy raz?
Ciekawe pytanie, które pozwoli na powrót do przeszłości, do początków Waszego związku. Pozwoli Wam powspominać te piękne chwile ale i przypomnieć sobie, co Was połączyło, jak jesteście dziś blisko i co razem przeszliście. Taka retrospekcja pozwoli Wam na odnowienie uczuć, sprawienie, że będą jeszcze silniejsze. Przypomnicie sobie to wyjątkowe, pierwsze wrażenie i to, co dziś dla siebie znaczycie.

2. Co Ci się we mnie najbardziej spodobało, gdy się poznaliśmy?
Pytanie podobne do poprzedniego, ale nastawione na to, co było pozytywne w tym pierwszym wrażeniu. Rozmowa na ten temat na pewno wprawi Was w dobry nastój.

3. Jak opisałbyś/opisałabyś siebie w 3 słowach?
Czy łatwo jest opisać siebie w trzech słowach? Oczywiście, to bardzo trudne. Zadanie ukochanej osobie takiego pytania pozwoli nam dowiedzieć się, co o sobie myśli, czy wymieni cechy pozytywne, negatywne czy będzie próbował postawić siebie w bardziej korzystnym świetle?

4. Jak wyglądałby Twój idealny dzień/weekend?
Takie pytanie pozwoli nam dowiedzieć się nieco więcej o potrzebach ukochanej osoby. Wyobrażanie sobie idealnego dnia czy weekendu zazwyczaj jest obrazem naszych aktualnych pragnień i potrzeb. Jeśli usłyszmy, że najpiękniejsza wizją byłoby zostanie w domu i oglądanie filmów, bardzo możliwe, że partner jest przemęczony lub też chce spędzić więcej czasu z rodziną. Jeśli z kolei marzy o wycieczce, bardzo możliwe, że pragnie zmienić otoczenie, oderwać się od codzienności. Znając te pragnienia ukochanej osoby możemy pomóc jej zrealizować te marzenia i sprawić, że poczuje się szczęśliwa.

Pytania do partnerki

5. Jakie jest Twoje największe marzenie?
Pytanie, które daje szerokie możliwości do wypowiedzenia się, a dokładniej uzewnętrznienia swoich pragnień. Pozwala nam dowiedzieć się wiele na temat ukochanej osoby oraz tego, co sprawi, że będzie szczęśliwa. Kto wie, może uda nam się zrobić coś, aby przybliżyć ją do spełnienia tego marzenia?

6. Czego boisz się najbardziej?
Pytanie bardzo ogólne ale i dające wiele ciekawych informacji na temat ukochanej osoby. Czego się obawia? Czy boi się pająków, ciemności, a może choroby, śmierci, samotności, tego, że coś się nam stanie? Taka rozmowa o lękach, choć czasem nieprzyjemna, bardzo scala, cementuje relację i sprawia, że nabieramy do siebie zaufania.

7. Jakie jest Twoje najcenniejsze wspomnienie z dzieciństwa?
Pytania o dzieciństwo bywają bardzo przyjemne, pozwalają odwołać się do miłych wspomnień oraz dowiedzieć się czegoś o ukochanej osobie: jaka była, jako dziecko, jakie miała marzenia?

8. Za co cenisz najbardziej nasz związek?
Ważne pytanie, które można zadać już po niedługim czasie bycia razem. Odwołuje się do naszych emocji, przeżyć, subiektywnej oceny sytuacji oraz naszej relacji. Pozwala nam dowiedzieć się, jak partner widzi nasz związek, czym dla niego jest. To pytanie najlepiej zadać w trakcie spokojnej rozmowy, odpuśćmy je sobie podczas niezobowiązującej dyskusji przy porannej kawie.

9. Jak opiszesz nasz związek w trzech słowach?
Proste i ciekawe pytanie, które może okazać się bardzo trudne. Możesz spróbować zaskoczyć nim ukochaną osobę i opisać Wasz związek trzema słowami, np: "Dla nasz związek jest pełen radości, ciepła i bliskości, a dla Ciebie?". Niech wybranek/ka wykaże się kreatywnością ale i przekaże nam to, co myśli o naszej relacji.

10. Czego najbardziej boisz się w naszym związku?
Kolejne poważniejsze pytanie, które również dotyczy lęków, ale tym razem dotyczących związku. Ukochana osoba obawia się zdrady, porzucenia, choroby? Być może pomocna okaże się rozmowa, podczas której otoczysz ją wsparciem.

11. W czym jesteśmy do siebie najbardziej podobni?
Interesujące pytanie, dotyczące nie różnic, a podobieństw. Czy ukochana osoba dostrzega jakieś podobieństwa? A Twoim zdaniem, co to takiego? A może więcej rzeczy Was różni, ale przeciwieństwa się do się przyciągają? Podyskutujcie na ten temat.

12. Co chciałbyś/chciałabyś wiedzieć z przyszłości?
Pytanie z gatunku kreatywnych i nieco abstrakcyjnych, czy ukochana osoba chciałaby wiedzieć, co się wydarzy w przyszłości, czy woli żyć chwilą teraźniejszą, ciesząc się tym, co jest? Na pewno będzie chciała poznać i Twoje zdanie na ten temat.

13. Jak widzisz nasz związek za 5, 10, 15 lat?
Kolejne pytanie, dotyczące przyszłości, ale tym razem również bardziej precyzyjnie, ponieważ chodzi o przyszłość Waszego związku. Zadając to pytanie dowiesz się, jakie ukochana osoba ma plany wobec Waszej relacji, czy chce ją rozwijać, czy dobrze jej tak, jak jest obecnie?

14. Co uważasz za swoją największą porażkę?
Kolejne pytanie, które odwołuje się do wspomnień, dowiesz się, z jakimi niepowodzeniami zmagała się ukochana osoba, które uważa za najważniejsze i jakie są jego konsekwencje. Warto ją w tym zakresie wesprzeć, być może owa porażka wiąże się z jej kompleksami.

15. Co jest Twoim największym sukcesem?
Teraz trochę pozytywniej, zapytaj ukochaną osobę, co jest jej największym sukcesem. Dowiesz się, co najbardziej ceni w swoim życiu i co sprawia, że czuje się spełniona.

16. Co jest dla Ciebie najważniejsze w związku?
Kolejne pytanie, które jest ważne z punktu widzenia budowania relacji. Warto zapytać ukochaną osobę, co najbardziej ceni w związku, co w takiej relacji jest dla niej najważniejsze. Czy jest to więź między partnerami, zaufanie, wzajemny szacunek, a może poczucie wolności i swobody, mimo pozostawania w relacji?

Pytania do partnera

17. Kto jest Twoim największym autorytetem?
Jeśli chcesz wiedzieć, na kim wzoruje się Twoja druga połowa, kto jest jej idolem, ważną osobą w jej życiu, warto ją o to zapytać. Może stać się to punktem wyjścia do ciekawej rozmowy, która na pewno Was do siebie zbliży.

18. Jakie znaczenie ma dla Ciebie małżeństwo?
To pytanie zarezerwowane jest dla związków z pewnym stażem, w których pojawiają się już rozmowy o formalizacji związku oraz planowaniu wspólnej przyszłości. Można je oczywiście zadać na początku związku, ale zapewne nie każdy będzie na tym etapie znał odpowiedź na to pytanie.

19. Jakie cechy najbardziej cenisz u innych osób?
Ważne pytanie, które wielu z nas zadaje już na początku związku czy nawet znajomości. Gdy poznajemy kogoś lepiej, zwykle chcemy wiedzieć, jakie cechy ceni u innych, co jest dla niego ważne w relacji i odnosimy te słowa do siebie.

20. Jakich cech nie lubisz u innych ludzi?
Sytuacja odwrotna, ale nie mniej istotne informacje: każdy z nas chce wiedzieć, jakich cech nie lubi w innych ludziach bliska nam osoba: nielojalność, zbytnia beztroska, brak chęci brania odpowiedzialności za swoje czyny? A może mamy te cechy i warto nad nimi popracować, skoro partnerowi one przeszkadzają? Na pewno warto na ten temat porozmawiać.

21. Co najbardziej w sobie lubisz?
Proste pytanie, które jednak może wiązać się z długim zastanawianiem się nad odpowiedzią. Czytając je, wielu z nas już próbuje na nie odpowiedzieć, myśląc, co takiego w sobie lubi. Zastanów się, jakie aspekty w sobie lubisz, czy to cechy wyglądu czy charakteru? Zapytaj o to drugą osobę, pokaże Ci to jej obraz siebie, dowiesz się więcej o jej ewentualnych kompleksach, warto na ten temat porozmawiać. Na pewno taka dyskusja i wymiana spostrzeżeń umocni Waszą relację.

22. Co najbardziej chcesz w sobie zmienić?
Po raz kolejny sytuacja odwrotna: a co takiego Ci w Tobie przeszkadza, co chcesz zmienić, nad czym pracujesz? Może chcesz schudnąć, popracować nad formą, nie lubisz w sobie swojego niezdecydowania, niecierpliwości, szybkiego irytowania się, bierności w przypadku pojawiania się problemów… Zapytaj partnera/ki czego w sobie nie lubi, faktycznie widzisz w nim/niej takie wady? Porozmawiajcie o tym, taka rozmowa na pewno Was do siebie zbliży.

23. Co rozumiesz pod pojęciem dojrzałego związku?
Pytanie doskonałe dla par z nieco dłuższym stażem, a na pewno poważniejszymi planami na przyszłość. Pozwoli nam porozmawiać o Waszym związku w przyszłości oraz dowiedzieć się, jak rozumiecie pojęcie dojrzałej relacji. Może być to także okazja do dyskusji na temat wspólnych planów i marzeń.

24. Czu uważasz, że istnieje szansa na bycie razem po zdradzie?
Trudne, ale bardzo ważne dla zakochanych pytanie… Gdy jesteśmy razem, kochamy się i jesteśmy razem szczęśliwi, nikt nie myśli o zdradzie i rozstaniu… Warto jednak na takie trudne i bolesne tematy rozmawiać, może to Was scalić i pozwoli nam na dyskusję o Waszych obawach czy lękach.

25. Jakie masz sposoby na nudę w związku?
Ciekawe i dość swobodne pytanie, które pozwoli Wam ułożyć plan na walkę z ewentualną rutyną w Waszej relacji. Poczujecie się znudzeni, zmęczeni codziennością? Zróbcie listę Waszych pomysłów i zrealizujcie je wszystkie, doskonale się przy tym bawiąc!

Przy pomocy zaproponowanych ale i samodzielnie wymyślonych pytań, można prowadzić z ukochaną osobą ciekawą rozmowę o życiu ale i Waszej relacji. Pamiętaj jednak, aby nie prowadzić z drugą połówką wywiadu, stosuj powyższe pytania dla par jako inspirację do rozmowy, dyskutujcie, wymieniajcie się doświadczeniami, pomysłami. Pracujcie nad swoim związkiem każdego dnia i dbajcie o to, aby był Waszym powodem do dumy.

Marlena Mokras
Kobieta, mama, żona, psycholog, pedagog, nauczyciel - kolejność nieprzypadkowa. Pasjonatka zdrowego stylu życia, lubiąca (chyba jak każda kobieta) śledzić trendy modowe i urodowe.

Komentarze