Najlepsze czytniki e-booków Kindle - przegląd modeli

Czytniki e-bookówZamiana drukowanych książek na e-booki może przynieść wiele korzyści. Książki w wersji elektronicznej są zdecydowanie łatwiejsze w dystrybucji. Nie trzeba czekać, aż książka zostanie dostarczona, co czasem zajmuje wiele dni. Znika też kwestia przechowywania oraz ich wymiarów i wagi. Nawet najgrubsza książka zmieści się do bagażu podręcznego, ponieważ czytniki e-booków są bardzo lekkie i smukłe. Mając czytnik wielkości tabletu, można cieszyć się z lektury nie tylko w domu, ale też w podróży. Cyfrowa książka nie zgubi się ani nie zniszczy. Doceniasz te wszystkie zalety? W takim razie zobacz ranking najlepszych czytników Kindle!

Czytniki Kindle - największe zalety

Kindle ma dominującą pozycję na rynku e-booków. Chociaż inne firmy także opanowały technologię e-papieru i mają alternatywne rozwiązania, wciąż liczni czytelnicy przywiązani są tylko do Amazon Kindle. Urządzenia tej firmy wyróżniają się prostym, intuicyjnym interfejsem, dobrą jakością ekranów, a także długim czasem działania na akumulatorze. Jeśli chcesz kupić czytnik e-booków to pewnie wybierzesz Kindle. Tylko który? Poniżej znajdziesz opis najlepszych modeli, które obecnie są w sprzedaży.

Warto pamiętać, że każdy czytnik Kindle może być sprzedawany w dwóch wersjach - z reklamami i bez reklam. W tym pierwszym przypadku użytkownikowi wyświetlają się kupony rabatowe i inne promocyjne oferty związane z zakupem książek. W przypadku wersji bez reklam, która jest nieco droższa, te elementy są niewidoczne.

Należy też odnotować, że w sprzedaży znajduje się więcej niż jedna generacja urządzeń Kindle. Mimo wprowadzania na rynek nowych wersji czytników, wiele osób wciąż ceni urządzenia sprzed kilku lat.

Jaki czytnik Kindle kupić - zobacz ranking

Każdy czytnik Kindle to dobry wybór. Warto jednak dostrzegać różnice między nimi, żeby świadomie kupić sprzęt najlepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb. Poniżej prezentujemy trzy najlepsze propozycje.

  • Czytnik e-booków KINDLE 11 - lekkie, poręczne urządzenie, która ma wszystko to co potrzebne do czytania książek w wersji cyfrowej. W pełni naładowana bateria umożliwia regularne użytkowanie czytnika nawet przez sześć tygodni. Duża część materiałów, z których wyprodukowano to urządzenia, pochodzi z recyklingu.
  • Czytnik e-booków KINDLE Paperwhite 4 - ma ekran tej samej wielkości co Kindle 11 (6 cali), ale za to wyższą rozdzielczość. Poza tym warto odnotować, że jest odporny na zachlapanie, dzięki czemu można bez obaw czytać w wannie albo przy basenie. Wśród jego zalet należy wymienić także bardzo dobry system podświetlenia ekranu do czytania w nocy, a także łączność Bluetooth i LTE. To znakomity czytnik dla zaawansowanych użytkowników, którzy mają duże wymagania.
  • Czytnik e-booków KINDLE Paperwhite 5 - ma większy ekran od dwóch pozostałych, przekątna wyświetlacza to 6,8 cala. Dzięki temu można zmieścić więcej słów na jednej stronie. Z drugiej strony przeciwnicy tego rozwiązania uważają, że jest przez to cięższy i mniej poręczny. Oprócz tego pod wieloma względami przypomina Paperwhite 4. Także jest wodoodporny i ma bezprzewodową łączność z innymi urządzeniami, co czyni go bardziej multimedialnym niż standardowy Kindle 11.

Który ostatecznie najbardziej się opłaca? To już subiektywna kwestia. Warto przeczytać dokładne recenzje, obejrzeć testy albo poradzić się znajomych, którzy użytkują taki sprzęt, żeby wyrobić sobie własne zdanie. Niezależnie od ostatecznej decyzji co do modelu, można mieć pewność, że czytnik to dobra inwestycja dla każdego, kto lubi dużo czytać.

Sprawdź polecane czytniki ebooków Kindle w sklepie MediaMarkt! Przed zakupem przeczytaj recenzje użytkowników i zdecyduj, który model sprawdzi się u ciebie najlepiej!

Komentarze