Jak prawidłowo stosować peeling cukrowy?

Peeling cukrowyZłuszczanie martwego naskórka jest ważnym elementem w pielęgnacji ciała, a peelingi cukrowe są tu doskonałym wyborem. Chcąc maksymalnie wykorzystać ich moc pielęgnacyjną, warto dowiedzieć się, jak je stosować. To łatwe! Poznaj wskazówki, które sprawią, że zabieg będzie jeszcze bardziej efektywny!

Wybierz dobry peeling cukrowy!

Dobra eksfoliacja, czyli złuszczanie martwego naskórka, zależna jest przede wszystkim od kosmetyku, który wybierzesz do tego zabiegu. Warto sięgać po produkty multifunkcyjne, które nie tylko usuwają martwy naskórek, ale jednocześnie pielęgnują skórę. Zawierają naturalne ekstrakty roślinne o działaniu nawilżającym i chroniącym przed przesuszeniem, co pozwala bezpośrednio po zabiegu cieszyć się gładkością i miękkością skóry. Przykładem takich produktów są peelingi do ciała cukrowe Perfecta Bubble Tea, które nie tylko świetnie złuszczają martwy naskórek mocą działania kryształków cukru, ale także pielęgnują i mają najmodniejsze, owocowe zapachy!

Oczyszczanie to podstawa

Zanim rozpoczniesz złuszczanie martwego naskórka, przygotuj skórę do zabiegu. Jak przy każdej pielęgnacji, fundamentem jest jej oczyszczenie. Tu na szczęście nie ma żadnych trudności. Wystarczy zastosować dobry żel pod prysznic, najlepiej z linii tych samych produktów, co peeling, co pozwala doskonale komponować pielęgnację i uzupełniać niezbędne do jej przeprowadzenia składniki aktywne, potrzebne skórze. Do oczyszczania możesz użyć gąbki czy myjki, co już wstępnie delikatnie złuszczy skórę. Dopiero na tak oczyszczoną, mokrą skórę można zacząć aplikować kosmetyk eksfoliujący.

Kiedy aplikować peeling cukrowy - przed czy po goleniu?

Złuszczanie martwego naskórka jest zabiegiem, który pomaga także uwolnić wrośnięte włoski. Czy zatem używać skórę przed goleniem, czy po nim? Warto pamiętać, żeby robić to przed goleniem. Chodzi nie tylko o wrośnięte włoski, ale także o unikanie podrażnienia skóry. Jeśli pielęgnacja byłaby odwrócona, czyli najpierw golenie, a później złuszczanie, mogłoby dojść do znacznego podrażnienia skóry, która już wcześniej była narażona na działanie ostrza. Kryształki cukru mogłyby spowodować jeszcze większe jej rozdrażnienie, czego należy unikać. W pierwszej kolejności wykonuje się więc peeling, a następnie golenie. Po goleniu warto nałożyć na skórę balsam lub masło do ciała, które nawilża skórę i odżywia ją, a także łagodzi i koi.

Jak często wykonywać peeling cukrowy?

Peeling do ciała możesz włączyć do pielęgnacji 1-2 razy w tygodniu. To optymalna częstotliwość. Nie należy przesadzać i jej zwiększać, bo naskórek nie narasta tak szybko, by była potrzeba robić to częściej. Przy zabiegu wystarczy nałożyć na oczyszczoną wcześniej skórę kosmetyk i masować ciało przez kilka minut, pozwalając w tym czasie drobinkom peelingującym na działanie. Następnie produkt należy spłukać. Skóra staje się natychmiast miękka i gładka.

Stosowanie peelingów cukrowych to sama przyjemność! Przebieg pielęgnacji przypomina zabiegi SPA, a dzięki aromaterapeutycznym zapachom pozwala się odprężyć i zmniejszyć poziom stresu.

Komentarze