Żelazko z generatorem pary - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Żelazko z generatorem parySchludne ubranie bez zagnieceń wpływa korzystnie na prezencję stylizacji. Aby uzyskać najlepszy efekt, trzeba wybrać odpowiednie żelazko. Wśród najpopularniejszych urządzeń, cieszą się te z generatorem pary. Dzięki funkcjom takiego żelazka prasowanie jest nie tylko efektywne, ale również przebiega sprawniej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przed zakupem żelazka z generatorem pary.

Współczynnik wytwarzania pary

Jedną z najważniejszych kwestii, na którą należy zwrócić uwagę, jest współczynnik wytwarzania pary. W ofercie sklepów można znaleźć urządzenia o różnych parametrach. Wybór zależy głównie od potrzeb użytkownika żelazka. Jeśli masz niemałą liczbę ubrań do wyprasowania, rozsądnie jest wybrać żelazko o wyższych parametrach. W takim przypadku sprawdzą się urządzenia o wytwarzaniu pary na poziomie od 150g/min. Dzięki takim parametrom wiele ubrań do prasowania nie będzie problemem, gdyż wykonywanie czynności będzie przebiegało sprawnie. Jeśli natomiast nie zdarza Ci się prasować tak dużej liczby ubrań, możesz zdecydować się na urządzenie o niższym stopniu wytwarzaniu pary, na przykład na poziomie 120g/min.

Pojemność zbiornika na wodę

Kolejną ważną sprawą jest to, ile wody może zmieścić zbiornik. Wygodnym rozwiązaniem są urządzenia o większej pojemności, co pozwala na prasowanie wielu odzieży bez przerw na uzupełnianie pojemnika. Komfort zapewni zbiornik o pojemności 2 litrów. Warto jednak pamiętać, iż takie pojemniki na wodę potrzebują określonej ilości wolnego miejsca. Jeśli więc dysponujesz mieszkaniem o małym metrażu, warto wybrać nieco mniejszy zbiornik na wodę. W takim wypadku dobrze sprawdzi się urządzenie ze zbiornikiem o pojemności 1,5 lub 1,3 litra.

Funkcje dodatkowe

Żelazko z generatorem pary to dobre rozwiązanie, jeśli szukasz sposobu na szybkie i efektywne prasowanie. Podczas wyboru warto zwrócić uwagę nie tylko na współczynnik wytwarzania pary i pojemność zbiornika na wodę, ale także na funkcje dodatkowe. To właśnie dzięki nim użytkowanie żelazka jest wygodne, ale także bezpieczne. Dobre urządzenie powinno zapewniać funkcje takie jak:

  • Automatyczna regulacja temperatury i pary - żelazko automatycznie wybiera najlepsze dla prasowanej tkaniny ustawienia. Dzięki temu prasowanie jest skuteczne, ale także bezpieczne dla tkanin. Nawet w przypadku prasowania delikatnych materiałów nie trzeba obawiać się o zniszczenia.
  • Prasowanie w pionie - żelazko powinno być na tyle lekkie, aby możliwe było prasowanie w pozycji pionowej. Dzięki temu można odświeżyć ubrania na wieszaku albo wygładzić firanki i zasłony bez konieczności ich zdejmowania.
  • System szybkiego chłodzenia - dzięki tej funkcji nie trzeba długo czekać, aby bezpiecznie schować żelazko. To również doskonała opcja dla osób, które zawsze po wyjściu z domu zastanawiają się, czy na pewno wyłączyły urządzenie. Żelazko z tą funkcją wyłączy się bowiem automatycznie, jeśli nie wykryje ruchu przez określony czas.
  • Przypomnienie o odkamienianiu - trzeba robić to regularnie, chociaż czasami trudno o tym pamiętać. Dzięki temu systemowi żelazko przypomina, gdy nadchodzi czas czyszczenia.

Dobre żelazko powinno być wyposażone w antypoślizgowy uchwyt. Dzięki temu jego użytkowanie jest komfortowe i bezpieczne. Pamiętaj, że produkty pochodzące od zaufanych producentów to gwarancja dobrej jakości na wiele lat. Jeśli zależy Ci na tej kwestii, zwróć uwagę na serię Philips PerfectCare, dzięki której zadbanie o stan ubrań oraz pozbywanie się zagnieceń jest łatwe, szybkie i bezpieczne.

Komentarze