Zabieg HIFU - Co to jest?

Zabieg HIFUHIFU to innowacyjny zabieg pielęgnacyjny, który wykonuje się dla poprawienia wyglądu skóry i jej regeneracji. Pierwsze oznaki starzenia mogą być sygnałem do wykonania tego nieinwazyjnego zabiegu, którego efekty którego efekty widać już po kilku dniach.HIFU - co to takiego?

Nazwa zabiegu HIFU wzięła się od angielskiego wyrażenia high intensity focused ultrasound, które oznacza skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym zasięgu. Wykonuje się go w celu poprawienia kondycji zwiotczałej skóry, która ma być poddana liftingowi i ujędrnianiu. Najczęściej HIFU wykonywany jest na obszarze twarzy, ale często też pacjenci życzą sobie przeprowadzenie zabiegu na innych partiach ciała, np. na nogach, ramionach, brzuchu czy szyi.

Wskazania do zabiegu

  • zwiotczała, starzejąca się skóra;
  • rozstępy;
  • problemy ze skórą po ciąży czy spadku masy ciała;
  • dysproporcje owalu twarzy;
  • Nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych obszarach ciała.

Przed zabiegiem

Przed wykonaniem zabiegu HIFU należy udać się na konsultację i wywiad lekarski. Podczas krótkiej rozmowy lekarz przybliży konsekwencji ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Wyznaczy też wraz z pacjentem obszar ciała, który ma być poddany regeneracji oraz ilość wykonywanych impulsów. Poda też cenę za wykonany zabieg.

Przebieg zabiegu

Zabieg HIFU jest nieinwazyjny, dlatego nie trzeba obawiać się w czasie jego trwania bólu. Nieprzyjemne odczucia zredukowane są do minimum dzięki innowacyjnym przetwornikom CENTERLESS. Energię emitowaną przez urządzenie dostosowuje się do subiektywnych odczuć pacjenta. Uderzenia impulsów wiążą się jedynie z uczuciem ciepła i delikatnego mrowienia. Pobudzone i wprowadzone w drganie komórki pod wpływem fali ultradźwiękowej rozgrzewają się do 60-7- st. C, co powoduje koagulację i stymulację produkcji nowego kolagenu.

Po zabiegu - efekty i rekonwalescencja

Efekty zabiegu widać już po ok. 2-3 dniach, ale pozytywne zmiany skórne najlepiej widoczne są po ok. 3 tygodniach. Efekt zagęszczonej, napiętej i odmłodzonej skóry utrzymuje się ok., roku, a po tym czasie stopniowo się cofa. Bardzo często wystarczy tylko jeden zabieg, a w razie potrzeby można go wykonywać przez cały rok w wybranym przez siebie czasie. Po zabiegu pacjent wracać do swojej aktywności, natomiast jedyne skutki HIFU to zaczerwienienie i lekki obrzęk. Odczuwa się też delikatną tkliwość w miejscach poddanych terapii.

Więcej ciekawych informacji o samym zabiegu i jego przebiegu można znaleźć m.in. tutaj: https://www.dermatolog-kecki.pl/zabiegi/hifu-bezinwazyjny-lifting-twarzy-i-ciala/.

Komentarze