Wybieramy najlepszą maszynę do szycia dla początkujących. Przegląd modeli do 1000 złotych
Maszyna do szycia jest urządzeniem niezwykle przydatnym zarówno w pracowni krawieckiej, jak i w domu. Chociaż samego szycia na maszynie trzeba się nauczyć, to ta umiejętność może zaowocować sporymi oszczędnościami na wizytach w punktach krawieckich czy nawet w sklepach odzieżowych! Jaki model wybrać na początek przygody z szyciem? Przedstawiamy nasze propozycje urządzeń do 1000 złotych. Sprawdźcie sami, na co warto postawić!
Na co zwrócić uwagę przy wyborze maszyny do szycia dla początkujących?
Chcąc zacząć przygodę z szyciem, przy wyborze pierwszej maszyny warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Niezbędnym wyposażeniem takiego urządzenia okaże się możliwość regulacji szerokości i gęstości szwu. To dzięki tym parametrom wspomożemy się przy pierwszych próbach estetycznego zaszycia dziury czy po prostu połączenia dwóch materiałów w całość. Równie przydatną funkcją okaże się tzw. wolne ramię. Jest to część maszyny, która zostanie odsłonięta po wyjęciu części stolika. Przydaje się chociażby przy podwijaniu sukienki, spodni czy estetycznego wykończenia rękawów w koszulach i koszulkach. Wiele osób twierdzi również, że nie wyobraża sobie początków szycia bez opcji szycia wstecz. Pozwala ona na cofnięcie ściegu do momentu, w którym rozpoczęliśmy szycie. Co ważne, działa ona wyłącznie w momencie, gdy wciśnięta jest dźwignia szycia wstecznego. Dzięki tej funkcji możemy wzmocnić rozpoczęty ścieg, zapobiegając jego pruciu się na dalszych etapach szycia.
Zapraszamy do zapoznania się z funkcjami przygotowanych przez nas modeli maszyn do szycia w cenie do 1000 złotych.
1. Brother X14s - idealna maszyna dla początkujących za około 500 złotych
Zestawienie zaczynamy od modelu wycenionego na niespełna 500 złotych. Za taką kwotę kupić możemy polecaną przez wiele osób maszynę Brother X14s. Co ciekawe, model ten dostępny jest w sprzedaży od wielu lat. Maszyna pozwoli nam łatwo obszyć dziurki guzików, posiada funkcję szycia wstecznego oraz wspomniane wcześniej wolne ramię. Szczególnie przydatną funkcją dla początkujących będzie program do półautomatycznego obszycia dziurki. Sama zmiana rodzaju ściegu odbywa się z wykorzystaniem mechanicznego pokrętła, a w obecnie dostępnych modelach zastosowane zostało oświetlenie pola pracy poprzez diodę LED. Brother X14s oferuje możliwość zastosowania podwójnej igły i sprawną regulację naprężenia nici.
2. Łucznik Marilyn HD 2018 - zautomatyzowany model, kosztujący niespełna 1000 złotych
Kolejną propozycją w naszym zestawieniu jest Łucznik Marilyn HD 2018. Model ten w zależności od znalezionej w internecie oferty może kosztować od 850 do 1000 złotych. Urządzenie oferuje łatwe obszywanie guzików, intuicyjną regulację naprężenia nici, funkcję pozycjonowania igły oraz szycie wsteczne. Wśród funkcji modelu Marilyn HD 2018 znajdziemy także automatyczne nawlekanie igły oraz możliwość wykorzystania dwóch igieł w jednym momencie. Regulacja docisku stopki do materiału będzie dodatkowym atutem tego urządzenia. Zarówno początkujący, jak i ci bardziej zaawansowani użytkownicy docenią pojemniczek na dodatkowe wyposażenie, który sprawi, że nasze nici i igły będziemy mieć zawsze pod ręką. Na froncie tej maszyny do szycia znajdziemy mały ekranik wyświetlający, jaki w danej chwili mamy włączony program. Samo wybieranie rodzaju ściegu odbywa się w tym przypadku elektronicznie.
3. REDSTAR R20S - solidna propozycja za około 700 złotych
REDSTAR R20S to maszyna do szycia wyceniona na około 700 złotych. Jej solidne wykonanie sprawia, że niezwykle chętnie wybierana jest przez początkujących użytkowników. Urządzenie oferuje stopkę do przyszywania guzików, stopkę do wszywania zamków oraz stopkę do automatycznego obszywania dziurek. Zastosowanie rozbudowanego systemu pozycjonowania igły sprawia, że łatwo wrócimy do szycia w tym samym miejscu, w którym skończyliśmy. System regulowania naprężenia nici ułatwi obszywanie nawet tych grubszych materiałów. Standardowo w modelu REDSTAR R20S również system automatycznego nawlekania nici, możliwość stosowania podwójnej igły oraz wolne ramię. Wszystkie parametry ściegu wybieramy tutaj z użyciem mechanicznych pokręteł.
4. Singer 8280 - maszyna produkowana przez markę z wieloletnim doświadczeniem
Singer 8280 jest propozycją od marki z ponad stuletnim doświadczeniem w produkcji maszyn do szycia. Firma założona została w 1851 roku przez Isaaca Merritta Singera i prawnika Edwarda Clarka w Nowym Jorku i od tego czasu nieustannie zdobywa serca zarówno tych doświadczonych, jak i początkujących krawców. Opisywany model posiada funkcjonalny pojemnik na wyposażenie dodatkowe, możliwość szycia wstecz, wolne ramię, płynną regulację docisku stopki oraz regulację naprężenia nici. Singer 8280 pozwala również na łatwe obszywanie dziurki na guziki oraz zastosowania podwójnej igły. Model ten znajdziemy w cenie od 450 do 600 złotych.
5. Arka Radom 888 - najtańsza z solidnych propozycji
Arka Radom 888 to zdecydowanie najtańsza propozycja w naszym zestawieniu. Już za około 400 złotych dostaniemy ten model, posiadający funkcjonalny pojemnik na wyposażenie. Maszyna pozwala na łatwe szycie wstecz oraz posiada przydatne wolne ramię. Użytkownik może stosować tutaj podwójną igłę, a funkcja jej pozycjonowania dodatkowo ułatwi szycie. Podobnie jak poprzednicy, Arka Radom 888 posiada regulację naprężenia nici oraz funkcję obszywania dziurek na guziki. Rodzaj i grubość szwu wybieramy za pomocą mechanicznych pokręteł.
Komentarze