Wprowadź odrobinę lata do salonowej aranżacji

Aranżacja salonuW najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy. To oznacza, że teoretycznie wyśpimy się godzinę dłużej, ale w praktyce czekają nas dni, kiedy to jeszcze wcześniej zacznie się robić ciemno. W takiej aurze trudno o dobry humor i większe pokłady energii, ale można to zmienić. W jaki sposób?

Sprawmy, że nasze domowe wnętrza będą przytulne, ciepłe i jasne. Wprowadźmy do nich odrobinę lata, za którym tęsknimy, stawiając na technorattanowe meble.

Meble ogrodowe, nie tylko do zielonej przestrzeni

Wykorzystanie mebli ogrodowych w domowych wnętrzach nie jest nowym trendem. Możemy jednak liczyć na coraz liczniejsze inspiracje. Znajdujemy je w katalogach największych producentów meblowych, a także zachwycając się aranżacjami celebrytów. Nierzadko wpadnie nam do głowy pomysł, jak odmienić swoje wnętrze, przyglądając się nowościom w sklepach.

Zastosowanie mebli ogrodowych w salonie to świetny pomysł, by uczynić go nie tylko ciekawszym, lecz przede wszystkim przytulniejszym, cieplejszym i wprowadzającym nutę lata. Do wykorzystania mamy mnóstwo propozycji, w tym technorattanowe meble ze sklepu Bazkar.

Dlaczego technorattanowe? Bo są najbardziej uniwersalne, dostępne w wielu rozmiarach, kolorach i zestawieniach, a ponadto najłatwiejsze do utrzymania w czystości.

Aranżacja salonu na nowo

Weźmy pod uwagę, jakie funkcje spełnia nasz salon. Jeśli dysponujemy sporą przestrzenią i postawiliśmy na pomieszczenie, które ma być reprezentacyjne, służące spotkaniom towarzyskim, możemy sobie pozwolić na całkowitą rezygnację z klasycznych mebli.

Zamiast ciężkich i topornych krzeseł wybierzmy technorattanowe fotele z podłokietnikami. Stary i kanciasty stół niech ustąpi miejsca owalnemu bądź okrągłemu stolikowi kawowemu. Fotele technorattanowe mogą być połączone z metalem, dzięki czemu zyskają na nowoczesności. Za to stolik ze szklanym blatem będzie się prezentował elegancko, a jednocześnie sprawi wrażenie lżejszego wizualnie.

W salonie wielofunkcyjnym, w którym wygospodarowaliśmy strefy relaksu, odpoczynku i pracy, musimy zadbać o wystrój w nieco inny sposób. Nie zrezygnujemy bowiem z funkcjonalności, jakie oferują tradycyjne krzesła i klasyczny stół, przy których spożywamy posiłki. Możemy jednak w części przeznaczonej do rozrywki ustawić pojedynczy fotel technorattanowy. Ciekawy, kolorowy, zwracający na siebie uwagę. Uzupełnić go o miękką poduszkę, a tuż obok postawić malutki stolik. Dzięki temu poczujemy klimat lata, jednocześnie nie tracąc na funkcjonalności każdej ze stref.

Najważniejsze atuty

Dlaczego spośród dostępnych mebli ogrodowych warto postawić na technorattanowe? Bo są trwałe, uniwersalne, dostępne w szerokiej palecie rozmiarów i kolorów. Można je zakupić oddzielnie bądź w całym kompletach, wybierając również pośród wykonań, w których tuż obok technorattanu znalazło się miejsce dla drewna bądź metalu. To detale, ale pozwalające dopasować meble do głównego nurtu panującego w danym salonie.

Dajmy szansę produktom z technorattanu, a przekonamy się, że jesienno-zimowa aura przestanie budzić w nas negatywne odczucia.

Komentarze