Wiosenna pielęgnacja - jak zadbać o cerę wiosną?

Wiosenna pielęgnacjaWiosna to taki czas, kiedy przyroda budzi się do życia. Coraz więcej ciepłych i słonecznych dni, sprawia, że my też budzimy się i z zimowego letargu, często z niepokojem obserwując w lustrze, że naszej cerze brakuje blasku, skóra jest ziemista, przesuszona, a pod oczami zagościły ciemne cienie. Wszystko to może być wynikiem nieodpowiedniej pielęgnacji w okresie zimowym, ale nie tylko. Suche powietrze w domu, mróz, wiatr, deszcz, a także zbyt mała podaż wody oraz witamin, to najczęstsze przyczyny gorszej kondycji naszej cery po zimie. Wiosna to doskonały czas, aby zadbać o skórę twarzy, a pomogą w tym odpowiednie kosmetyki i oczywiście dieta.

Jak zadbać o urodę wiosną?

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia pielęgnacji skóry twarzy na wiosnę powinno być jej odpowiednie oczyszczenie i złuszczenie. Najprostszym sposobem jest samodzielne zrobienie peelingu z produktów dostępnych w naszej kuchni. Może to być na przykład cukrowy peeling z kiwi. Potrzebujemy do jego wykonania 1 owoc kiwi, 2 łyżeczki skórki z cytryny i 1,5 szklanki cukru trzcinowego. Kiwi należy rozdrobnić blenderem na papkę, następnie dodajemy do niej cukier trzcinowy oraz skórkę z cytryny. Tak przygotowany peeling nakładamy na skórę twarzy, omijając okolice oczu i delikatnie wpasowujemy. Na koniec zmywamy wszystko dokładnie wodą.

Regeneracja i nawilżenie

Kolejnym krokiem po oczyszczeniu skóry twarzy jest zapewnienie jej odpowiedniego nawilżenia i umożliwienie regeneracji. Tutaj również warto skorzystać z produktów dostępnych w domu i samodzielnie przygotować rewitalizującą maseczkę do twarzy, która skutecznie zadba o kondycję naszej cery. Super pomysłem będzie tutaj rewitalizująca maseczka z witaminą C. Potrzebujemy do jej wykonania 2 pomarańcze, 10 kropli olejku o zapachu pomarańczy, 2 łyżeczki oliwy z oliwek, oraz ¼ szklanki jogurtu naturalnego. Jogurt mieszamy z oliwą, dodajemy skórkę startą z 2 pomarańczy oraz olejek eteryczny pomarańczowy. Wszystko dokładnie mieszamy i odstawiamy na około 1 godzinę do lodówki. Po tym czasie chłodną maseczkę nakładamy na skórę twarzy, szyję oraz dekolt i pozostawiamy na 20 minut.

Codzienna pielęgnacja - czyli jak zadbać o cerę każdego dnia?

Aby nasza skóra była zdrowa, świetlista i jędrna, najważniejsze jest codzienna pielęgnacja oraz oczywiście odpowiednia dieta. Do codziennej pielęgnacji skóry twarzy warto stosować delikatny płyn micelarny, który skutecznie oczyści i nawilży skórę twarzy. Dobrze też zaopatrzyć się w krem dostosowany do wieku oraz rodzaju cery krem na dzień, oraz na noc. Bardzo ważne jest regularne nawilżanie skóry od środka, czyli picie odpowiedniej ilości wody, a także dieta bogata w witaminy i minerały. Warzywa i owoce powinny na stale zagościć w naszej diecie, natomiast używki, słodycze i potrawy pikantne spożywajmy w minimalnych ilościach. Odwiedź sklep https://multi-branch.pl/136-twarz i znajdź produkty dla siebie!

Komentarze