Wieszak na ubrania w stylu retro. O gustach się nie dyskutuje

Wieszak do przedpokojuWieszak do garderoby w stylu shabby chic to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie lubią przestrzeni zbyt sztywnych ale jednocześnie potrzebują wokół siebie przedmiotów niebanalnych i eleganckich. Wiesza tego rodzaju to doskonały mebel dla wszystkich którym nieobce jest stwierdzenie, że to przede wszystkim forma, a nie dopracowane wykończenia czynią przedmioty eleganckimi.

Wieszak do garderoby i nie tylko

Wieszak retro tego rodzaju będzie doskonałym uzupełnieniem garderoby w stylu vintage, retro, albo podobnych. Jedno jest pewne - ten drobny mebel to również niewielkie dzieło sztuki, które warto wyeksponować w swoim domu. Wieszak utrzymany jest w pastelowej kolorystyce, jednak całość wykonano tak, by wyglądał na bardzo stary i - delikatnie mówiąc - mocno zużyty. To charakterystyczne dla stylu Shabby Chic.

Takie właśnie meble świetnie sprawdzą się w domach wszystkich, którzy potrzebują przede wszystkim przestrzeni wygodnej, ale jednocześnie estetycznej, a którzy niekoniecznie chcą popadać w zbędny formalizm. Nonszalancja takiego mebla jest doskonale widoczna.

Wieszak do przedpokoju

Źródło: Antyki24.pl.

Wieszak (podobnie jak inne przedmioty w tej stylistyce) wygląda tak, jakby ktoś do garderoby chciał wstawić cokolwiek, co by się tylko nadawało do wieszania na tym ubrań, ale przypadkiem trafił na coś absolutnie stylowego - choć nieco podniszczonego.

Taki wieszak retro świetnie sprawdzi się nie tylko w garderobie. Warto rozważyć również ustawienie go w bardziej eksponowanej części domu. Wieszak tego rodzaju ustawiony w widocznym miejscu w przedpokoju na pewno przyciągnie uwagę gości i nada miejscu charakter. Warto ustawić go w miejscu dobrze oświetlonym, najlepiej naturalnym światłem - w ten sposób najlepiej będzie można oddać charakter tej urocze ozdoby

Czy shabby chic ma jeszcze dzisiaj rację bytu?

Aby odpowiedzieć sobie na te pytanie warto przede wszystkim zastanowić się nad genezą takiego stylu. Czym więc chabby chic jest w rzeczywistości. Wydaje się, że to przede wszystkim wyraz nonszalancji, ale jednocześnie poczucia estetyki w urządzaniu wnętrz. Można sobie spokojnie wyobrazić mieszkanie, lub pracownię artysty z początku dwudziestego wieku, który wybiera, by użyć czegoś w tym stylu. To chyba doskonały sposób, żeby zamanifestować swobodę i nieco lekceważące podejście do norm, które każą wystawnie aranżować przestrzeń mieszkalną. Przeniesienie takiego stylu w dzisiejsze realia wydaje się zagraniem nieco ryzykownym. Z drugie jednak strony właśnie odrzucenie konwenansów - przy zachowaniu jednak zasad dobrego smaku - jest cechą charakterystyczną chabby chic.

Komentarze