Twoja intymna oaza - styl japandi w modnych domach

Styl japandi we wnętrzuPokaż mi, jak mieszkasz, a powiem Ci, kim jesteś… Najbliższe otoczenie jest odbiciem naszego charakteru. Dobierając kolory, które będą dominować w salonie, fason mebli czy osobiste dodatki, nadajemy czterem ścianom wyrazistość i indywidualny charakter. Urządzenie swojego domu nie jest najłatwiejszym zadaniem. Inspiracji aranżacyjnych warto szukać w katalogach - na ich łamach prezentowane są najróżniejsze style wnętrzarskie. W tym sezonie hitem w architekturze wnętrz jest styl japandi - koncepcja, która rzuca całkiem nowe światło na wszechobecny we wnętrzach minimalizm. Poznaj bliżej japandi i stwórz oryginalne, stonowane wnętrza z klasą!

Modne wnętrze w stylu japandi - charakterystyka hybrydowego stylu

Japandi jest przeciwwagą dla wszechobecnych chłodnych aranżacji. Ten styl wnętrzarski, szturmem opanowujący nasze mieszkania, powstał poprzez połączenie motywów charakterystycznych dla różnorodnych koncepcji: skandynawskiej, japońskiego wabi-sabi i minimalizmu. Japandi, hybryda kilku niezależnych stylów architektonicznych, definiuje nie tylko estetykę wnętrz, ale również sposób życia. Zgodnie z japońską sztuką powściągliwości, japandi podkreśla wagę umiaru w naszej codzienności.

Jak urządzić modny salon, sypialnię albo gabinet w stylu japandi?

Zastanawiasz się, jak urządzić modny salon albo nastrojową sypialnię, w której naprawdę odpoczniesz? Remont mieszkania zacznij od skomponowania palety barw. Modne wnętrza urządzone w stylu japandi są jasne, przestronne i harmonijnie. Aranżacja opiera się na maksymalnie trzech stonowanych, neutralnych kolorach (beżowym, szarym, białym, brązowym, kolorach ziemi), co pomaga uniknąć wrażenia przypadkowości. Zrezygnuj z niskiej jakości mebli na rzecz wysokiej klasy wyposażenia z dobrych materiałów pochodzenia naturalnego: drewna, kamienia, rattanu czy bambusa. Otwarte regały i szafki ustępują tutaj miejsca zamkniętej zabudowie. W sercu salonowej kompozycji nie może zabraknąć kanapy o zaokrąglonych krawędziach i niskiego stolika. W kulturze japońskiej silnie zakorzeniona jest idea, że człowiek powinien żyć w zgodzie z naturą i szanować stare przedmioty. Z tego względu zakupione meble i dodatki powinny służyć Ci przez lata. Co ciekawe, wystrój pomieszczeń w stylu japandi jest ascetyczny, ale nie zimny. Zastosowanie materiałów o ciepłym wykończeniu równoważy oszczędne linie i surowość kompozycji.

Ważną rolę w kształtowaniu pożądanego charakteru pomieszczeń ma naturalne światło. Nie zasłaniaj okien ciężkimi zasłonami. Modne wnętrza urządzone zgodnie z założeniami stylu mają być jasne i przestronne. Im więcej promieni słonecznych wpadnie do środka, tym lepiej!

Gdzie szukać mebli i dodatków?

Poszukiwania wyposażenia do ciepłego, a zarazem prostego wnętrza w stylu japandi zacznij od przejrzenia oferty sklepów internetowych. Wysokiej klasy, oryginalne meble znajdziesz między innymi w wirtualnym salonie MebleZET, oferującym asortyment z katalogów najlepszych producentów.

Komentarze