Tumblr Girl - kim jest? Współczesne Tumblr Girls - zdjęcia

Tumblr girlTumblr Girl to żywiołowa, ciekawa dziewczyna, która ma swoje zainteresowania, własną wizję świata i własne zdanie, które prezentuje i nie boi się odrzucenia przez społeczeństwo. Posiada swobodny i niekonwencjonalny styl ubioru, który jest synonimem alternatywnych poglądów i niezależności. Brak stereotypów i ram oraz umiejętność demonstrowania indywidualnych preferencji to znak szczególny stylu.

19.02.2007 to data, która zrewolucjonizowała rynek blogerów na całym świecie. Wtedy też powstała platforma skupiająca blogerki i blogerów z całego świata Tumblr. Młode dziewczyny, przedstawicielki pokolenia "Z" będące wówczas nastolatkami, szybko odkryły, że dobre zdjęcie wrzucone na portal, rozchodzi się z prędkością światła. Wtedy też pojawiły się pierwsze świadome blogerki, które pretendowały na ikony mody. Coraz większą popularnością na platformie zaczęły się cieszyć zdjęcia dziewczyn w perfekcyjnie skomponowanych stylizacjach, kreacjach będących najczęściej kompozycją markowych gadżetów, pojedynczych elementów stylizacji ze znanych domów mody i "perełek" wygrzebanych w lumpeksach.

Naturalny research pokazał, że szansę na zostanie współczesną ikoną mody, mają dobrze ubrane młode kobiety dbające o swoje ciało, propagujące zdrowy tryb życia, takie, którym nie brakuje odwagi, żeby uczynić ze swojej pasji na sposób na życie. Dziewczyny mające swój światopogląd, inteligentne i opiniotwórcze. Już na początku osoby przeglądające platformę zdecydowanie postawiły na inteligentne i modne kobiety, odważnie idące przez życie.

Swoje 10 minut Tumblr Girls miały około 2014r., gdy miały całą armię zwolenników wśród nastolatek. Lekkość, prostota, bogactwo doboru fryzur, strojów i przenoszenie fantazji do realizacji to były imponujące atuty, które wielu doceniło. Dziewczyny odnosiły sukcesy zasięgowe i szeroko o nich mówiono w mediach głównego nurtu. Ikonami stylu były np. Kimi Peri, Elena Sheidlina, Joanna Kuchta. Statystyczna girl była urodzona po 1990r. ubiegłego stulecia, słuchała indie rocka i miała w szafie mini spódnicę "z koła", którą zakładała do rajstop lub kabaretek oraz ciężkich masywnych bojowych butów (na przykład Martensów).

Współczesne Tumblr Girls

Współczesna Tumblr Girl to pewna siebie, kochająca modę, zadbana, dobrze ubrana i "dopracowana" w najdrobniejszym szczególe dziewczyna. Ma wysmakowany styl i swoje zdanie na każdy temat, umiejąca ze swojej pasji uczynić sposób na życie. Jednak na blogerskiej platformie nie tylko uroda i stylizacja mają znaczenie. Tumblr to blog, czyli jakaś historia, którą dziewczyna opowiada całemu światu. Ważne jest, aby obok niepowtarzalnego wyglądu i swojej wyjątkowości zainteresować czytelnika swojego bloga pięknymi zdjęciami ciekawych miejsc, odpowiednimi tematami opowieści. To właśnie wyjątkowość przyciąga nowych czytelników. Dlatego warto bywać w modnych miejscach i mowa tutaj nie tylko o lokalach. Na profilu nie powinno zabraknąć relacji i fotorelacji z modnych kierunków turystycznych, a także ważnych wydarzeń kulturalnych.

Tumblr girl
Tumblr girl

Setki selfie, poszukiwanie sponsorów, wielogodzinne wyprawy po sklepach i lumpeksach i wreszcie tworzenie idealnej stylizacji, do tego jednego wyjątkowego zdjęcia. Idealny makijaż nie za mocny, ale podkreślający atuty urody. Potem kilka, kilkanaście zdjęć, z których tylko jedno trafi do sieci. Nie tylko makijaż fryzura i stylizacja mają znacznie. Równie ważne jest tło, czasem dziewczyny, zanim zaczną się lansować w sieci, przeprowadzają remont pokoju lub zbierają na modną wycieczkę. W sieci wszystko powinno wyglądać idealnie. Jednak zanim tak się stanie jeszcze filtry i wreszcie JEST! Zdjęcie wygląda perfekcyjnie podobnie jak jego bohaterka.

Zastanawiasz się jak być dziewczyną z Tumblr? To nie takie trudne

Wiele dziewczyn zastanawia się jak zostać współczesną Tumblr Girl? Przepis jest w zasadzie bardzo prosty, pod warunkiem, że masz już pomysł na siebie. Jeśli nie, zacznij od przemyślenia, jakie poglądy i postawę chcesz reprezentować. Następnie zrób kompleksowy przegląd swojej szafy. Nie zaszkodzi zajrzeć również do garderoby mamy, a jeszcze lepiej babci, jeśli znajdziesz w niej ciuchy sprzed kilku dekad. Prawdopodobnie konieczna będzie również wycieczka po lumpeksach, gdzie możesz znaleźć modowe perełki za przysłowiowe grosze. Zanim zaczniesz publikować, potrenuj tworzenie stylizacji, zbuduj własną internetową osobowość i wreszcie zacznij dbać o siebie bardziej niż kiedykolwiek. Odwiedź fryzjera, kosmetyczkę i koniecznie siłownię. Obiektyw aparatu, nawet tego w smartfonie jest bezlitosny, spokojnie nie musisz przechodzić na drastyczną dietę i decydować się na mordercze treningi, od czego są filtry w aparacie. Jednak zanim zaczniesz je stosować, potrenuj, przećwicz każdy z nich i koniecznie zapytaj o zdanie kilku osób. Bardzo często dziewczyny przesadzają z filtrami i ich zdjęcia wyglądają nienaturalnie. Zatem jeśli chcesz zyskać popularność czeka Cię trochę pracy, ale działając według ustalonego wcześniej planu, masz duże szanse na powodzenie.

Zestaw tumblr girl
Zestaw startowy Tumblr Girl

Warto zaznaczyć, że bycie w stylu Tumblr to styl życia. Nie możesz zatem na co dzień ubierać się byle jak i w blogerkę przemieniać się tylko na czas robienia zdjęć. Dlatego decyzja o zostaniu dziewczyną T wiąże się z codzienną dbałością o każdy aspekt urody. Zachowaniem zgodnym z lansowanym światopoglądem i dużą odpornością na krytykę. Nie oczekuj, że od razu wszyscy Cię pokochają, możesz być krytykowana lub w ogóle niezauważona. Od pierwszej publikacji bądź konsekwentna, zarówno w prezentowanych poglądach, stylizacjach, jak i miejscach, w których bywasz. Nigdy nie wiesz, kiedy ktoś Cię odkryje i zacznie się twoje 5 minut.

Zasady, dzięki którym możesz zaistnieć

 1. Zbuduj swoją osobowość, nie musisz, a nawet nie powinnaś udawać, kogoś, kim nie jesteś. Jednak w sieci są tysiące zdjęć osób, które chcą zaistnieć, dlatego powinnaś wypisać wszystkie cechy swojej osobowości i wyglądu, które chcesz pokazać. Następnie jedną lub dwie, które staną się twoim znakiem rozpoznawczym. Może to być oryginalna fryzura np. 1000 wariacji na temat warkocza, kucyka czy wreszcie oryginalny makijaż, którego nikt oprócz Ciebie nie lansuje.
 2. Zastanów się, jakie wartości chcesz reprezentować. Ludzie chcą w Tobie widzieć kogoś więcej niż tylko ładnie ubraną dziewczynę.
 3. Zadbaj o swoje włosy, które powinny być nie tylko modne, ale też zdrowe
 4. Kup karnet na siłownię i regularnie na niej ćwicz, zadbane i delikatnie umięśnione ciało to podstawa.
 5. Zanim zaczniesz publikować zdjęcia, poćwicz robienie selfie i stosowanie filtrów. Jak dojdziesz do perfekcji, będziesz prawie gotowa do ich publikowania.
 6. Postaraj się być lubiana, unikaj wpadek w miejscach publicznych. W końcu chcesz zostać celebrytką o nieskazitelnym wizerunku.
 7. Zacznij się interesować wydarzeniami publicznymi, powinnaś być na czasie z kulturą i popkulturą, oraz uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach. Mieć swoje zdanie na takie tematy jak ochrona środowiska, prawa kobiet, oraz ogólną wiedzę o wydarzeniach na świecie.
 8. Zacznij zbierać markowe, najlepiej ponadczasowe dodatki, takie jak okulary słoneczne, będziesz potrzebować przynajmniej kilka różnych sztuk, okulary zerówki, jeden dwa markowe zegarki, dobry telefon, powinien mieć nie tylko dobry aparat fotograficzny, ale być też modny. Paski, opaski, torebki i buty.
 9. Biżuteria, nie musi, a nawet nie powinna być z kamieni i metali szlachetnych. W końcu rasowa blogerka ma kilkanaście naszyjników i tyle też kolczyków, niezliczone ozdoby do włosów i przynajmniej kilka oryginalnych nakryć głowy. Na drogą biżuterię przyjdzie czas, kiedy zdobędziesz popularność i zaczniesz współpracować z dużymi markami.
 10. Zacznij być aktywna w mediach społecznościowych, na początek możesz publikować same stylizacje i zbierać fanów. Jakieś modowe porady itp. To dobry początek i okazja do zbudowania swoje społeczności. W tym czasie nadal nad sobą pracuj, kiedy będziesz gotowa, zaczniesz publikować swoje zdjęcia.
 11. Zanim wkroczysz na tumblr, powinnaś być pewna siebie, "zrobiona" na tip-top. Fryzura, ale taka, która jest na czasie i wygląda jak najbardziej naturalnie, opracowany do perfekcji subtelny, odświeżający i naturalnie wyglądający makijaż, modne pazurki, zadbane i wysportowane ciało i swój znak rozpoznawczy. W twojej szafie powinno się znajdować kilka zjawiskowych ciuszków, które wykorzystasz do swoich stylizacji.

Jak sprawić, żeby fani mnie zapamiętali i rozpoznawali?

Znak rozpoznawczy, czyli charakterystyczny element garderoby, makijażu lub coś, co będzie Cię wyróżniać i przyciągać uwagę. Może to być nietypowy kolor rzęs, nawet jeśli za każdym razem będzie inny np. dopasowany do koloru bluzki, butów czy paznokci. Szybko będziesz kojarzona jako dziewczyna z kolorowymi rzęsami. Może to być również eyeliner na dolnej linii wodnej w innym kolorze niż czarny i biały. Możesz zawsze używać jednego koloru lub za każdym razem innego. Kolejna możliwość to powieka z kropką, gwiazdką, czy też przedłużeniem linii wodnej. Inną możliwością są oryginalne brwi, jeden rodzaj torebek np. tylko shopperki lub tylko kuferki, ale wtedy muszą być one naprawdę szalone i rzucające się w oczy. Niektóre internetowe celebrytki stawiają na pozowanie ze swoim pupilem, którego również stylizują, oczywiście w granicach rozsądku. Wówczas każda ich stylizacja zawiera nawiązanie do pupila. W tym wypadku musicie, wykazać się kreatywnością i koniecznie, zanim zdecydujecie się swój znak rozpoznawczy, sprawdźcie, czy już ktoś na to wcześniej nie wpadł.

Włosy w stylu Tumblr

Większość tumblrblogerek podchodzi do kwestii długości włosów bardzo ostrożnie, ponieważ na średnich i długich można wykonać więcej fryzur. Dziewczyny z Tumblr znacznie częściej zmieniają kolor włosów niż ich długość. Związane w wysokiego koczka, koński ogon, fantazyjny warkocz lub luźno puszczone i przyozdobione opaską czy ładną spinką to jedne z najczęściej spotykanych fryzur. Ponadto posiadaczki prostych kosmyków mogą wykonać na nich fale lub loki. A dziewczyny z kręconymi włosami rozprostować je. Pamiętajcie jednak, że zawsze wasze pasemka powinny błyszczeć, być zadbane zdrowe i wyglądać jak najbardziej naturalnie. Jeśli chcecie zaszokować fanów, zawsze możecie zaprezentować się w peruce lub koloryzującym sprayem wykonać szaloną koloryzację.

Włosy tumblr girl
Zmiana koloru włosów

Jak powinna być ubrana Tumblr Girl?

Oryginalnie, ładnie, markowo i mieć perfekcyjnie dopasowany każdy element stylizacji łącznie z dodatkami i fryzurą. W takiej stylizacji nie powinno zabraknąć markowych butów, porządnego zegarka, naszyjnika, kolczyków, nakrycia głowy, okularów słonecznych lub zerówek i oczywiście zjawiskowych oraz idealnie skomponowanych ubrań. Nie musisz się obawiać noszenia ubrań z lumpeksów, a nawet komponowania ich z markowymi ciuchami. Najważniejsze jest, żeby wszystko do siebie pasowało i tworzyło doskonałą stylizację.

Makijaż w stylu Tumblr Girl

Naturalny, naturalny i jeszcze raz naturalny! Delikatnie rozświetlający, ale nigdy wyzywający lub zbyt ciężki. Prawdziwa Tumblr Girl to dziewczyna z idealną skórą, włosami i własnym, niepowtarzalnym stylem ubioru. Praktycznie zaniedbuje makijaż, ponieważ najważniejsze jest dla niej naturalne, zdrowe piękno. Dziewczyna może powiększyć rzęsy, ale tylko wtedy, gdy wyglądają jak jej własne, bez wulgaryzmów i patosu. Możesz zatem użyć lekkiego korektora dla zamaskowania niedoskonałości, bardzo lekkiego fluidu, jeśli to konieczne oprószyć twarz pudrem mineralnym. Na policzki nałóż róż, pasujący do twojej karnacji, na kości policzkowe, motylki nosa, nad górną wargę i pod łukiem brwiowym. Powinien to być malutki punkcik pośrodku, zaaplikuj niewielką ilość rozświetlacza. Na powieki możesz nałożyć rozświetlacz o różowym lub piaskowym zabarwieniu, ale naprawdę bardzo niewiele lub w zewnętrznych kącikach róż, który masz na policzkach. Na linii wodnej górnej powieki (nigdy dolnej), czarną kredkę. Na koniec starannie pokryj rzęsy maskarą, pilnując, żeby się nie posklejały. Na usta zaaplikuj jedynie transparentny błyszczyk i makijaż gotowy.

Pokój w stylu Tumblr

Początkujące blogerki bardzo często nie mają jeszcze zaproszeń na wydarzenia kulturalne, nie mają też funduszy na wycieczki do popularnych turystycznie miejsc. Z tego też powodu większość z nich publikuje fotki wykonywane w swoim pokoju. Ich poprzedniczki ustaliły już lata temu, jak powinna wyglądać taka aranżacja. Dlatego, zanim zaczniesz swoją blogerską przygodę, warto zastanowić się nad małą rewolucją w pokoju. Powinien on być urządzony w taki sposób, żeby pasować do określenia aesthetic. A co to dokładnie oznacza? Piękną funkcjonalność, wnętrze idealnie odpowiadające potrzebom użytkownika. Ale na tyle estetyczne, że pięknie prezentuje się na zdjęciach, nawet kiedy panuje w nim niewielki nieład.

Ściany w takim pokoju są najczęściej pomalowane na biało lub szaro, ściana za łóżkiem może być natomiast udekorowana uroczą tapetą w jasnych barwach. Bardzo ważnym elementem tego wnętrza jest łóżko, a jako że najczęściej to pokój nastolatki lub studentki, mowa o łóżku do spania. Nie próbujemy go na siłę zmieniać na kanapę, nie rezygnujemy z wygodnego materaca na rzecz sofy. Kolejnym obowiązkowym elementem takiej aranżacji jest biurko a nad nim ramki na zdjęcia, tablica korkowa z fotkami z polaroida, koniecznie opisanymi. Co jeszcze? Wygodny fotel z podnóżkiem i kolorowa pufa. Szafa i przestrzeń wokół niej dla początkującej blogerki jest miejscem wyjątkowym i niezwykle ważnym. To tutaj powstają pierwsze stylizacje i to ona kryje modowe skarby. Na ogół wnętrze powinno być przejrzyste, ale nie pozbawione przedmiotów użytkowych i dekoracji takich jak wspomniane ramki ze zdjęciami czy korkowa tablica.

Marlena Mokras
Kobieta, mama, żona, psycholog, pedagog, nauczyciel - kolejność nieprzypadkowa. Pasjonatka zdrowego stylu życia, lubiąca (chyba jak każda kobieta) śledzić trendy modowe i urodowe.

Komentarze

Maja
Ostatnio trend Thumblr Girl wszedł z powrotem do mediów głównego nurtu poprzez odrodzenie butów bojowych, pończoch kabaretek i t-shirtów. Ten styl jednocześnie wprowadza poczucie nostalgii i zabawy do świata mody generacji Z. Odrodzenie tej estetyki przypomina fakt, że media społecznościowe zawsze będą dyktować dziewczynom, jak powinny się ubierać, malować, żyć...