Tapeta dziecięca - urządzamy pokój dla dziecka

Tapeta dziecięcaTapety dla dzieci powodują, że dziecięcy pokoik nabiera wyjątkowego, zabawnego i uroczego charakteru. Staje się bardziej przytulny i niecodzienny. Bajeczne tapety powodują, że tworzymy dziecku w pokoju jego inną rzeczywistość: bezpieczną, przyjemną i dopasowaną do zainteresowań naszej pociechy. Jaka tapeta dziecięca będzie najlepsza? Postaramy się Wam odpowiedzieć na to pytanie.

Tapeta do pokoju dziecka gra główną rolę

Tapeta do pokoju dziecka jest kluczowym elementem wystroju. Stanowi tło dla mebli i dodatków. Nie jest łatwo wybrać tę jedną jedyną, ponieważ wybór jaki oferują w dzisiejszych czasach sklepy jest ogromny. Niektórych będą interesować tapety ze zwierzętami, innych abstrakcyjne wzory, a jeszcze inni szukają fototapety z flamingami, czy tapety z dinozaurem. Nasz wybór powinien być dostosowany do zainteresowań i gustu, nie tylko naszego, ale także dziecka. Warto porozmawiać z maluchem o tym, jak wyobraża sobie swój pokój, o czym marzy i co sprawi mi radość. W końcu to jego przestrzeń i musi mu odpowiadać. Tapeta dziecięca to coś co daje nam wielkie pole popisu gdy mowa o aranżacji. Poza tym, że pięknie wygląda - pobudza ona dziecięcą wyobraźnię, chroni ścianę przed zabrudzeniami i ma wiele innych zalet.

Tapeta dla dziecka - na jednej ścianie, czy na wszystkich?

To zależy od modelu, na który się zdecydujecie. Jeżeli tapeta nie jest krzykliwa, ma delikatny wzorek i nie przytłoczy pomieszczenia - spokojnie możecie ją położyć w całym pokoju. Jeśli natomiast wybieracie rzucającą się w oczy fototapetę dziecięcą - nie ma innej opcji. Jedna ściana to maksymalne szaleństwo, na które możecie sobie pozwolić. Nie powinno się przesadzać. W wystroju wnętrz, jak we wszystkim innym, powinien rządzić umiar. Jeżeli przesadzicie z ilością kolorów i bodźców - wasze dziecko będzie nieustannie pobudzone, maluch może mieć wówczas problemy z koncentracją podczas nauki. Wytapetowanie całego pokoju w bardzo mocne kolory i wzory może po pewnym czasie być męczące dla jego mieszkańca.

Nasze porady, gdy wybierasz tapetę dziecięcą

Planując remont dziecięcego pokoju lub urządzając go po raz pierwszy pamiętajcie, że wybór kolorów i wzorów na tapecie powinien być kompatybilny z meblami jakie macie bądź jakie planujecie zakupić. Jeśli rządzą u Was zielone, różowe i żółte mebelki - ściany muszą być utrzymane w jasnej, stonowanej i neutralnej kolorystyce. Kiedy natomiast meble są białe lub szare, ze ścianą możecie szaleć. Jasne i neutralne szafy oraz komody pięknie podkreślą i wyeksponują niecodzienną, bajeczną tapetę znajdującą się w tle.

Nasze propozycje bajecznych tapet dziecięcych:

Tapeta do pokoju dziewczynki:

Tapeta dziecięca

Tapeta dziecięca

Tapeta do pokoju chłopca:

Tapeta dziecięca

Tapeta dziecięca

Powyższe propozycje tapet dla dzieci pochodzą ze sklepu Lajka Studio.

Komentarze