Taper piercing - wszystko, co chciałabyś wiedzieć

Taper do uszuPiercing ma różne oblicza - w większości niebanalne i intrygujące. Jedną z najciekawszych form przekłucia uszu są tunele, czyli dziurki w uszach o nieprzeciętnie dużej średnicy. Są wykonywane operacyjnie lub stopniowo rozpychane przez specjalne kolczyki: tapery. Dawniej takie przekłucia świadczyły o przynależności m.in. do plemion afrykańskich i australijskich, a we współczesnej kulturze zachodniej stały się sposobem na podkreślenie osobowości.

Taper - kolczyk do bezpiecznego rozciągania ucha

Tunel to coś więcej niż maleńka dziurka w uchu, a granice jego wielkości są właściwie nieograniczone. Pierwszym sposobem jego wykonania jest zabieg operacyjny, który polega wycięciu otworu skalpelem lub igłą biopsyjną. Druga, mniej inwazyjna metoda, to stopniowe rozpychanie za pomocą odpowiednio przystosowanych kolczyków. Możesz znaleźć tanie i atrakcyjne tapery na Crazyneedles.pl - są dostępne w różnych wymiarach, aby ułatwić bezpieczne rozciąganie skóry.

Rozpychanie taperem jest bardziej naturalne i umożliwia noszenie biżuterii bez przerwy, natomiast po operacji należy odczekać kilka tygodni, aby rana zupełnie się zagoiła. Cyklicznie zmieniając taper na większy, powinieneś kontrolować stan dziurki, aby nie poszerzać jej na siłę. Możesz jednak przez cały czas nosić kolczyk - chyba że dopiero co wykonałeś przekłucie.

O czym pamiętać przy rozciąganiu ucha?

Jeśli jeszcze nie masz żadnego piercingu w uchu, musisz uzbroić się w cierpliwość. Pierwszym krokiem jest wykonanie klasycznego lub nieco wyżej położonego przekłucia lobe. Dlaczego wyżej? Jeśli Twoim celem jest rozciągnięcie tunelu na więcej niż 1 cm, przyda się zapas skóry. Taper piercing - a ostatecznie tunel - będzie wyglądał bardziej estetycznie, a Ty unikniesz ryzyka rozerwania ucha.

Świeże przekłucie musi się wygoić. Zanim włożysz w nie taper, zacznij od kolczyków z pręcikami o średnicy 1,2 mm i stopniowo ją zwiększaj. Bezpiecznym tempem jest poszerzanie dziurki o 1 mm co 3 tygodnie lub dłużej. Nie spiesz się - jeśli za szybko dokonasz zmiany, mogą powstać niechciane narośle i nieestetyczne fałdki.

Dobrym pomysłem jest regularne nawilżanie ucha podczas rozpychania. Używaj w tym celu łagodnego olejku, kremu lub wazeliny. Oczywiście, pamiętaj też o higienie, ponieważ w dziurce gromadzą się rozmaite zanieczyszczenia. Wskazana jest stała kontrola miejsca przekłucia. Jeśli zauważysz coś niepokojącego lub będziesz odczuwał ból, wyjmij kolczyk i dokładnie oczyść skórę. W razie potrzeby udaj się do swojego piercera.

Kolczyki w uszach

Taper - kolczyk dla ozdoby

Tapery to doskonałe narzędzie do rozpychania dziurki w uchu - nawet do 20 mm. Nie traktuj ich jednak tylko jako przejściowych akcesoriów. Pamiętaj, że bezpieczne dochodzenie do okazałego tunelu będzie trwało całe tygodnie. Nie zamartwiaj się tym, tylko sięgnij po wspaniałe ozdoby umilające ten czas.

Każdy Twój kolejny taper może mieć inny wzór, ale jeśli potrzebujesz minimalizmu, wybierz cały jednokolorowy zestaw, dzięki któremu będziesz z góry przygotowany na cały proces. Dostępne na rynku rozpychacze mają bajeczne wzory i kolory, więc masz ogromne pole do popisu. Co więcej - tapery są dostępne w przyjaznych dla portfela cenach, zarówno te wykonane ze stali chirurgicznej, jak i te z akrylu.

Fake taper piercing - tunele bez rozciągania

Czy musisz rozciągać skórę ucha, aby cieszyć się stylistyką tuneli? Nie, ponieważ możesz sięgnąć po fake kolczyki. Doznania wizualne będą znacznie mniej efektowne, ale jest to fajna alternatywa, jeśli obawiasz się nierównego rozciągania lub nie jesteś przekonany do dużej dziurki na stałe. Ewentualny powrót do pierwotnego stanu jest bowiem żmudny, a czasem nawet niemożliwy.

W przypadku fake’ów możesz postawić zarówno na oszukany tunel, jak i na taper, który sam w sobie wygląda świetnie. Ciekawym i lubianym wariantem jest gruba spirala, która w miejscu zetknięcia z ucha posiada jedynie cienki pręcik. Masz ochotę na małe stylistyczne oszustwo? Sięgnij po fake taper! Niebanalne propozycje znajdziesz również we wspomnianym już sklepie CrazyNeedles - w zakładce Piercing.

Komentarze