Sukienka na sylwestra plus size - jaką wybrać, by nie żałować?

Sukienka sylwestrowaSylwester to wyjątkowa okazja. Taka noc przypada tylko raz w roku, dlatego - tak zależy nam, by w jej trakcie wyglądać olśniewająco. Do najpopularniejszych damskich kreacji sylwestrowych należą sukienki - świetnie pasujące zarówno do sylwestra eleganckiego, w restauracji, jak i prywatnej imprezy we własnym mieszkaniu. Jeśli poszukujesz sukienki na sylwestra - ten poradnik jest dla ciebie. Podpowiemy w nim, jakie kreacje warto założyć na tę okazję oraz na co zwrócić uwagę przeglądając dostępne kreacje.

Sylwestrowy poradnik w doborze kreacji

W przypadku kobiet sylwester to idealna okazja, by założyć kreację, w której poczują się atrakcyjnie i komfortowo. Można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i wybrać fason lub wzór, na który nie zdecydowałyby się z innej okazji. Do najchętniej wybieranych należą suknie różnych rozmiarów - zarówno suknie długie jak i krótkie, a także kombinezony i inne elementy ubioru.

Sukienki na sylwestra powinny być dobierane do figury i jej predyspozycji. W zależności, czy sylwetka ma kształt gruszki, jabłka, klepsydry czy odwróconego trójkąta - warto wybierać inny rodzaj sukienki. Szczególnie, należy zwrócić uwagę, czy dany model sukienki równoważy proporcje pomiędzy biodrami, talią i ramionami. Sukienka powinna również posiadać odpowiednio rozlokowane dodatki, które będą podkreślały atuty sylwetki i ukrywały jej niedoskonałości.

Sukienki w rozmiarach plus size na sylwestra

Również panie o większych rozmiarach mogą bez przeszkód wybierać pomiędzy dostępnymi kreacjami sylwestrowymi. W ich przypadku, szczególnie polecamy wybór sukienek kopertowych, które idealnie nadają się do podkreślania atutów okrągłych kształtów. Sukienki takie dodają sylwetce lekkości oraz pomagają w ukryciu jej niedoskonałości.

Warto wybierać modele sukienek wyposażone w dodatki ulokowane na wysokości pasa - szarfy, ozdobne paski, wiązania. Ich obecność pomoże w zrównoważeniu proporcji ciała.

Sukienki dla pań plus size nie powinna być zbyt krótkie - warto wybierać modele za kolano, lub - jeśli szczególnie zależy nam na sylwestrowym szaleństwie - sięgające zaledwie kilka centymetrów powyżej kolana.

Sukienka sylwestrowa

Rozkloszowane sukienki na sylwestra plus size

Sukienki rozkloszowane na sylwestra to trafiony wybór. W przypadku pań plus size - szczególnie warto sięgać po sukienki z gładką górną częścią lub pokrytą przykuwającymi uwagę detalami. Rozkloszowany dół powinien sięgać do wysokości kolana lub łydek; zalecamy natomiast unikanie sukienek rozkloszowanych o długości mini - które mogłyby niepotrzebnie eksponować uda i biodra.

Zaletą sukienek rozkloszowanych jest ich zwiewność i lekkość - nie krępują ruchów, nawet w czasie najbardziej ekspresyjnych tańców. Ponadto, sukienki te pomagają wysmuklić optycznie uda oraz łydki. Dzięki temu możemy się bawić całą noc, bez niepotrzebnych obaw i kompleksów.

Na koniec warto wspomnieć o kolorach. Paniom w rozmiarze plus size polecamy wybierać kolory ciemne, które pomogą w ukryciu konturów sylwetki. Czerń to wybór trafiony na czas sylwestrowego szaleństwa. Polecamy również granat, butelkową zieleń oraz fiolet. Dobrym pomysłem mogą być również sukienki pokryte cekinami, których odblaskująca powierzchnia przyciąga uwagę i jednocześnie pomaga w ukryciu kształtów sylwetki.

Źródło zdjęć:

  • materiały prasowe,
  • kartes-moda.pl.

Komentarze