Stylowe pergole - aluminiowe, drewniane

PergoleWypoczywać można nie tylko na tarasie. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się pergole, które można zakupić także jako gotowe lub zamówić je w firmach specjalizujących się w ich realizacji na wymiar.

Pergola w ogrodzie

Zabudowa jak pergola jest najczęściej wolnostojąca i umieszczona w malowniczym zakątku ogrodu. Można jednak wykonać ją także przy budynku, na przykład połączyć ją z tarasem. Zadaszona pergola tworzy wtedy komfortowe miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu. Pergole często kojarzą się jako porośnięte roślinnością stelaże. Wtedy to rośliny tworzą oryginalne ściany i zadaszenie takiej konstrukcji ogrodowej. Istnieje także druga opcja, czyli pergole wykończone tkaninami, z dachami wykonanymi z tworzyw sztucznych, które mogą być także regulowane, by zabezpieczać pergolę przed dostępem światła słonecznego, deszczu.

Rodzaje pergoli - aluminiowe i drewniane ramy

Do wykonania pergoli stosowane są różne rodzaje materiałów. Najczęściej zabudowa tego typu powstaje albo z aluminium, albo z drewna. Aluminiowe pergole to nowocześnie prezentujące się konstrukcje, które mogą świetnie wpisać się w różne ogrody. Aluminium tworzy wtedy ramę, która może być uzupełniona o dach - stały albo składny. Na ścianach pergoli można również umieścić tkaniny, które nadają całości baśniowy wygląd. Atutem aluminium jest w tym przypadku jego odporność na korodowanie - właśnie dlatego pergola może posłużyć na wiele lat. Druga propozycja to drewniane pergole. Są one doskonale dopasowane do klasycznych, rustykalnych ogrodów, ponieważ drewno nadaje im domowy, swojski wygląd. Drewniane pergole muszą być odpowiednio impregnowane, aby były zabezpieczone przed czynnikami pogodowymi. Takie pergole można kupić jako gotowe - są one oferowane w wielu marketach ogrodowych. Można też wykonać je samodzielnie lub zlecić budowę na zamówienie.

Gdzie zamówić pergolę do ogrodu?

Aby w ogrodzie stanęła piękna pergola, można wybrać jedną z paru opcji - wykonać ją samodzielnie, kupić ją jako gotową albo zamówić w firmie na wymiar. Każda z nich ma swoje plusy i minusy. Gdy celem jest uzyskanie zabudowy dopracowanej w każdym detalu, nowoczesnej, wykorzystującej systemy dachowe, wtedy najlepiej pomyśleć o usługach firm wykonujących pergole na zamówienie. Osobom chcącym zamówić pergole Śląsk - https://krajewski.pl/pergole-aluminiowe daje taką możliwość w firmach specjalizujących się w projektowaniu i budowie pergoli na indywidualne zamówienie. Można wtedy skonsultować się z producentem, który przygotuje zabudowę indywidualnie odpowiadającą potrzebom klienta oraz dostępnej przestrzeni.

Komentarze