Spraw by twój dom cię nie ograniczał

StolikStyl domu to to, co pokazuje jakim typem ludzi jesteśmy. To, jak stworzyliśmy wnętrze, jak je rozplanowaliśmy oraz jakie dodatki tam zastosujemy, pokazuje każdemu kto nas odwiedza jakimi osobami jesteśmy. Niektórzy wolą nieco bardziej przejrzyste i proste wnętrza, inni natomiast wolą klasyczne pełne złota i drewna wnętrza.

Niezależnie od tego, jaki styl wybierzemy, kluczowe jest jednak, byśmy kierowali się własnym poczuciem piękna i tym, co nam odpowiada, ponieważ tylko tak będziemy naprawdę zadowoleni z efektu.

Jeśli chodzi o szczególnie popularne rozwiązania w urządzaniu wnętrz, które coraz częściej spotyka się w polskich domach i mieszkaniach, to są nimi industrialne wnętrza. Zamiłowanie do surowości i dużych pomieszczeń w klimacie czasów rewolucji przemysłowej pojawiło się na świecie już na początku lat 50. Wtedy to zaczęto przerabiać niedziałające fabryki na budynki mieszkalne a ich właściciele, zaprzestali zacierania śladów historii budynku a wręcz zaczęto ją eksponować. Moda na te właśnie przestrzenie do polski zawitała na początku lat 90, jednakże początkowo był to styl zarezerwowany dla niecodziennych osobowości czy ludzi związanych ze sztuką. Wraz z rozwojem ludzkiej świadomości i polepszającymi się warunkami życia, styl ten zaczął się pojawiać w wielu domach i mieszkaniach. Dziś każdy może sobie pozwolić na stworzenie przyjemnej loftowej przestrzeni, gdzie króluje surowy klimat, ale i harmonia.

Ława Fanzi

Widoczne powyżej meble, dostępne są w ofercie e-sklepu Edinos.pl.

Kwintesencja stylu

By tobie również udało się osiągnąć taki efekt powinieneś jednak pamiętać o kilku bardzo istotnych kwestiach, które nadają stylowi industrialnemu prawdziwego charakteru.

Najważniejsza jest przestrzeń, bez której nie uda się osiągnąć prawdziwego klimatu we wnętrzu. Styl ten kocha bowiem duże pomieszczenia, gdzie może pokazać prawdziwy charakter. W parze z tym idą również spore okna, które dodatkowo powiększają przestrzeń. Pozwala to odpowiednio rozświetlić mieszkanie i chroni przed zbyt ciemnym wnętrzem. Oczywiście metry kwadratowe to nie wyznacznik i jeśli Twoje mieszkanie jest nieco mniejsze, również możesz stworzyć przyjemne loftowe wnętrze. Warto je jednak optycznie powiększyć poprzez połączenie jasnych ścian z ciemną podłogą i dodatkami. Sprawi to, że wnętrze nie będzie zbyt przesadzone i upakowane a co a tym idzie będzie się całkiem przyjemnie z niego korzystać. Styl ten to również możliwość wprowadzenia do pomieszczenia wielozadaniowości. Pozwala on bowiem na łączenie otwartych przestrzeni, takich jak jadalnia i sypialnia w jedno. Jest to więc świetna opcja, jeśli nie masz w swoim mieszkaniu zbyt wielu pokoi a mimo to chcesz mieszkać elegancko i wygodnie.

Ława Lisa beton

Kolory bez których pomieszczenie będzie nudne

Gdy wiesz już jakie przestrzenie wybrać i jak sprawić by mieszkanie zyskało na wielkości pora zająć się kolorami i dodatkami. Oprócz przestrzeni to one determinują końcowy wygląd pomieszczenia i cechy, jakie będzie ono reprezentować. Nie ma żadnej tajemnicy w tym, że styl loftowy opiera się głównie na betonie i metalu. Na ścianach stosuję się beton architektoniczny oraz naturalna cegła. Odcienie szarości i brązu to natomiast głównie stosowane kolory, jeśli chodzi o kolor mebli czy dodatków. Nie należy jednak bać się nieco intensywniejszych barw. Turkus, zieleń czy niebieski to idealne kolory dla skromnych dodatków, których nie powinno zabraknąć w żadnym pomieszczeniu. Idealnie odpasują się tutaj również metalowe lampy czy surowe meble oparte na metalowym stelażu.

Komentarze