Skuteczna regeneracja włosów w kilku krokach. Od czego zacząć i jak je odbudować z Goldwell Rich Repair

Regeneracja włosówWiele z nas walczy z problemem suchych, matowych i zniszczonych włosów. Za ich kondycję odpowiada wiele czynników, takich jak suszarka, prostownica, ale również czynniki zewnętrzne, na które nie mamy wpływu. Czy można pomóc włosom, sprawić, że będą zdrowe i błyszczące mimo stylizacji, słońca czy regularnego farbowania? Tak! W tym wpisie poznasz przepis na skuteczną regenerację, odżywienie i nawilżenie włosów, a z pomocą przycjdą nam kosmetyki od Goldwell.

Jak wyglądają zniszczone włosy?

Najczęściej są matowe, suche, bez życia. Mogą źle znosić stylizację, być sztywne. Końcówki, a nawet włosy na długości są rozdwojone, mają dużą skłonność do łamania, często na długości odstaje dużo pojedynczych włosków (nie mylić z babyhair!).

Co niszczy włosy?

Na kondycję włosów mają wpływ czynniki zależne i niezależne od nas. Należą do nich:

  • bardzo częste farbowanie
  • nieodpowiednia pielęgnacja lub jej brak (brak nawilżania i odżywiania włosów)
  • rozjaśnianie włosów
  • częste używanie prostownicy lub lokówki, zwłaszcza jeśli nie używamy termoochrony
  • codzienne suszenie włosów gorącym nawiewem
  • używanie nieodpowiedniej szczotki do włosów, nieprawidłowe rozczesywanie
  • agresywna stylizacja, np. częste tapirowanie i lakierowanie włosów
  • częste wystawianie włosów na niekorzystne warunki atmosferyczne -wiatr lub słońce bez odpowiedniej ochrony (zwłaszcza w letnich miesiącach)
  • częste pocieranie włosów, np. wyciąganie ich spod paska torebki, szalika
  • rozczesywanie mokrych włosów, agresywne wycieranie mokrych włosów ręcznikiem

To tylko niektóre, ale jedne z najczęstszych czynników, na które narażamy swoje włosy i które je niszczą. Warto być ich świadomym i obserwować swoje włosy. Jeśli widzimy, że szczególnie źle reagują na konkretny punkt warto pomyśleć nad jego eliminacją lub zdrowszą alternatywą.

Jak zregenerować zniszczone włosy?

Kosmetyki to duża część sukcesu. Najpierw opowiem o odpowiedniej pielęgnacji i zaproponuję bardzo skuteczne kosmetyki od Golwell, a później zajmiemy się krokami, które są równie ważne i dzięki którym poprawisz i przyspieszysz regenerację włosów.

Program intensywnej regeneracji włosów z kosmetykami Goldwell

Osobom, które chcą poprawić kondycję swoich włosów, polecam wprowadzenie intensywnej pielęgnacji z marką Goldwell i świetną serią Rich Repair. Produkty możesz obejrzeć tutaj https://www.gobli.pl/dualsenses-rich-repair-c3755. Przeznaczone są do włosów zniszczonych, matowych, suchych. Ta seria to prawdziwa bomba witamin i składników odżywczych. Odbudowuje, regeneruje i nawilża. Polecam 4 kosmetyki, ale jeśli zaczniecie od szamponu i maski, efekty też będą zadowalające. Najbardziej rekomendowałabym zestaw szampon, odżywka i maska, jeśli dokupisz olejek, zrobisz swoim włosom naprawdę intensywną, bardzo odżywczą i ochronną pielęgnację. Poniżej opisuję również, jak używać poszczególnych kosmetyków.

1. Szampon Goldwell Rich Repair

Jest to szampon, który nawilża i odżywia włosy. Delikatnie, ale dokładnie oczyszcza skórę głowy, pomagając jej zachować równowagę i utrzymuje ją w zdrowej kondycji. Pamiętaj, że im częściej myjesz włosy, tym delikatniej mycie powinno przebiegać. Staraj się nie nakładać szamponu bezpośrednio na głowę. Rozcieńczaj go z wodą w zagłębieniu dłoni i taką mieszankę nakładaj na skórę głowy, masując delikatnie, ale zdecydowanie palcami. Nie musisz tak dokładnie myć włosów, nie plącz ich, nie zbieraj na czubku głowy. Włosy na długości przetłuszczają się dużo mniej, więc do porządnego oczyszczenia wystarczy im piana, która na nie spadnie.

2. Po każdym myciu odżywka

To krok konieczny! Jeśli masz mocno przetłuszczające się włosy, nakładaj odżywkę na długość od uszu w dół, ale nigdy z niej nie rezygnuj. Włosy potrzebują składników odżywczych i warto je dostarczać jak najczęściej. Odżywka Goldwell Rich Repair głęboko odżywia i zapewnia intensywną pielęgnację. Dba o odpowiedni poziom nawilżenia, zamykając składniki nawilżające we włosach. Składniki aktywne mają zdolność wnikania głęboko w strukturę włosów, dzięki czemu odżywka działa nie tylko na powierzchni, ale również regeneruje od wewnątrz. Przy regularnym stosowaniu wzmacnia włosy, regeneruje, uzupełnia ich strukturę oraz sprawia, że pozostają nawilżone.

3. Balsam regenerujący

Balsam 60 sekund to tak naprawdę bardzo treściwa maska do włosów. Jeśli nie zdecydujesz się na zakup odżywki, a sięgniesz jedynie po balsam, używaj go po każdym myciu, nakładając na 60 sekund i jako maskę raz w tygodniu. Jeśli zaopatrzysz się w odżywkę, używaj jej po każdym myciu, a balsamu raz w tygodniu jako maskę. Jak zrobić pielęgnację z maską? Na umyte i odciśnięte z wody włosy nałóż balsam od Goldwell i najlepiej nałóż na nie czepek kąpielowy. Nie nakładaj balsamu od skóry głowy, ponieważ może obciążyć włosy. Zostaw na 10 - 20 minut, spłucz wodą. Włosy otrzymają prawdziwą bombę witamin i składników odżywczych! Już po pierwszym użyciu zobaczysz różnicę. Będą miękkie, błyszczące i zregenerowane. Po prostu będą wyglądać zdrowo i zaczną odzyskiwać naturalny blask

4. Na koniec olejek

Ten olejek może posłużyć jako termoochronne serum oraz zabezpieczenie końcówek. Jeśli używasz suszarki, nałóż jedną kropelkę przed suszeniem, Rozgrzej olejek w dłoniach, rozprowadź na włosach i je wysusz. Na suche nałóż ponownie jedną kropelkę roztartą w dłoniach, aby zapewnić włosom ochronę w ciągu dnia. Ten olejkowy elixir od Goldwell bardzo skutecznie zabezpiecza włosy przed zniszczeniami. Pokrywa je niewyczuwalnym filmem, domyka łuski. Dzięki zawartości drogocennym olejków - arganowego i tamanu, odżywia i regeneruje włosy.

Regeneracja włosów

Co jeszcze możesz zrobić?

Oprócz intensywnej pielęgnacji z kosmetykami Goldwell, możesz wprowadzić nowe zasady w pielęgnacji. Kilka prostych zmian, które wcale nie są trudne i pracochłonne, sprawią, że Twoje włosy znowu staną się piękne.

1. Przyjrzyj się końcówkom

Zniszczone, rozdwojone? Niestety, musisz je ściąć. Wiem, że wiele osób dostaje drgawek na samą myśl o skróceniu włosów. Jednak, jeśli końcówki są bardzo zniszczone, nie warto dalej ich zapuszczać. Po pierwsze, włosy ze zniszczonymi i wykruszonymi końcówkami nie wyglądają ładnie i zdrowo. Dodatkowo takie włosy mogą mieć minimalny przyrost albo żaden. Jeśli masz zniszczone końcówki i wydaje Ci się, że włosy Ci nie rosną, to jesteś w błędzie. Twoje włosy rosną, ale równocześnie wykruszają się im końcówki, przez co nie widać przyrostu. Jeśli nie zetniesz końcówek, zniszczenia będą przesuwać się go góry, ze względu na łuski, którymi pokryty jest każdy włos. W przypadku tych bardzo zniszczonych łuski są otwarte, a włosy „obierają się” coraz wyżej.

2. Zrób rachunek sumienia

Spróbuj zrezygnować z czynników, które najbardziej niszczą Twoje włosy, albo postaraj się znaleźć dla nich alternatywę. Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez prostowania włosów, spróbuj znaleźć dobry krem wygładzający i na co dzień susz włosy na szczotce typu paddle brush, a prostownicy używaj tylko na specjalne okazje. Jeśli musisz farbować włosy, używaj wysokiej jakości farb i postaw na kosmetyki typu Olaplex. Nie używasz odżywki? Zacznij. Przeanalizuj swoją pielęgnację i stylizację i postaraj się, aby były jak najbardziej przyjazne dla włosów.

3. Używaj odpowiedniej szczotki

Wiesz, że zła szczotka i nieodpowiednie czesanie może w znaczny sposób pogorszyć kondycję włosów? Jeśli Twoja szczotka szarpie, wyrywa włosy, musisz bardzo się namęczyć, żeby je rozczesać, a między ząbkami zostaje spory pukiel, być może pora na zmianę. Szczotka powinna łatwo i lekko rozczesywać włosy. Zwróć uwagę na technikę. Jeśli rozczesujesz splątane włosy od czubka głowy, może to doprowadzić do uszkodzeń. Włosy trzeba rozczesywać stopniowo, zaczynając od niższych partii. Podziel włosy na 2 lub 4 sekcje (w zależności od ich gęstości), chwyć włosy w ⅓ ich długości i rozczesuj końcówki. Później chwyć wyżej i partiami rozplątuj, aż dojdziesz do czubka głowy. Dopiero wtedy możesz rozczesywać całe pasma.

3. Dbaj o końcówki

Prosty i krótki punkt. Używaj olejku lub serum na końcówki. Nakładaj kosmetyk w bardzo małej ilości na suche włosy. Wystarczy mała kropelka. W zależności od potrzeb nakładaj na same końcówki lub od wysokości ucha. Taki kosmetyk może obciążać, więc jeśli Twoje włosy się przetłuszczają, musisz przetestować ilość i wysokość, na którą będziesz go nakładać. Olejek lub serum na końcówki pokrywa je niewidocznym filmem, który domyka łuski i chroni włosy przed działaniem czynników zewnętrznych. To bardzo ważne, jeśli chcesz utrzymać włosy w dobrej kondycji!

Podsumowanie

Regeneracja włosów zniszczonych trochę potrwa, ale jeśli wprowadzisz w życie powyższe proste kroki, nie ma szans, żebyś za jakiś czas nie cieszyła się zdrowymi i błyszczącymi włosami. Polecam produkty od Goldwell, ponieważ nigdy nie zawodzą. Seria Rich Repair to jedna z najlepszych serii do regeneracji włosów. Mam nadzieję, że przekonasz się o tym na własnych włosach.

Komentarze