Rolety dzień noc, czyli sposób na nagrzanie wnętrza

Roleta dzień nocTradycyjne rolety to jeden z najlepszych sposobów na zaciemnienie wnętrza w słoneczne dni i odgrodzenie się od wścibskich spojrzeń sąsiadów. Niestety mają jedną, poważną wadę - nie umożliwiają efektywnej regulacji stopnia zaciemnienia. Ograniczenie lub zwiększenie ilości światła dostającego się do pomieszczenia odbywa się tylko poprzez ich zwinięcie. To z kolei rodzi problemy - nie tylko jeśli chodzi o wygodę, ale tez prywatność.

Na szczęście istnieją sposoby na to, by nie rezygnując z rolet, zapewnić sobie pełną ochronę przed przegrzaniem pomieszczenia, wzrokiem sąsiadów i przechodniów, a także możliwość regulacji poziomu nasłonecznienia. Mowa o roletach dzień-noc, które ostatnimi laty zdobywają coraz większą popularność. Na czym jednak polega to rozwiązanie? Czemu warto się na nie zdecydować?

Rolety dzień-noc a tradycyjne

Konstrukcja rolet dzień-noc znacznie różni się od tych tradycyjnych. W przeciwieństwie do nich, składają się one z dwóch warstw materiału, z których druga stanowią poziome pasy. Ich pozycję można dowolnie regulować, zmniejszając w ten sposób stopień naświetlenia wnętrza. W razie potrzeby roletę dzień noc można zwinąć w zwykły sposób, a obie warstwy tkaniny zostaną nawinięte na wał równomiernie.

Wielu użytkowników rozważających montaż tego typu rolet ma wątpliwości dotyczące tego, czy są one w stanie zapewnić pełne poczucie intymności, nie prześwitują i pozwalają zaciemnić pomieszczenie. Okazują się one jednak całkowicie bezpodstawne. Przy odpowiednim ustawieniu poziomych pasów rolety dzień-noc blokują dostęp światła i wścibskie spojrzenia równie skutecznie, co tradycyjne modele.

Rolety dzień-noc. Jak dobrać?

By rolety dzień-noc spełniły nasze oczekiwania i wkomponowały się w wystrój danego wnętrza, ich wybór warto dobrze przemyśleć. Przy podejmowaniu decyzji o kupnie konkretnego modelu, pod uwagę weźmy przede wszystkim:

  • sposób montażu (więcej na ten ten temat opowiemy w kolejnym akapicie);
  • wymiary - powinny być zgodne z rozmiarem okna. Jeśli nasze okno jest nietypowe, mamy też możliwość zamówienia rolet na wymiar;
  • stopień zaciemnienia - jest uzależniony przede wszystkim od materiału, z którego wykonano rolety. Może być niewielki lub też zapewnić niemal całkowite zablokowanie dostępu światła;
  • kolor - bez względu na to, jak bardzo zaciemniające rolety wybierzemy, do wyboru mamy szeroką gamę kolorów - od neutralnych bieli, beżów lub szarości, aż po intensywne barwy - na https://alena-firany.pl/rolety-dzien-noc.html znajdziemy między innymi modele utrzymane w czarnej tonacji.

Rolety dzień-noc. Sposoby montażu

Poszczególne modele różnią się między sobą również sposobem montażu. Szczególnie godne polecenia są rolety, które nie wymagają ingerencji w konstrukcję okna. Bezinwazyjnym montażem cechują się między innymi modele dostępne we wspomnianym sklepie alena-firany.pl. Poza tym możemy również zdecydować się na rolety wolnowiszące, montowane do ściany nad nad wnęką okienną lub do sufitu. Ich montaż jest wprawdzie bardziej skomplikowany, ale nadal nie narusza ramy. Szczególnie efektownie będą się one prezentować w przestronnych, wysokich salonach.

Komentarze