Roleta rzymska na wymiar - czy warto?

Roleta rzymska na wymiarRoleta rzymska, jak wiele innych rzeczy, została zapomniana przez setki lat okresu średniowiecza. Jednak ostatnio powróciła do łask i wciąż zyskuje na popularności. Sugeruje to, że wynalazek starożytnych gospodyń ma sporo zalet, które przekonują także ich potomkinie. Sprawdźmy w takim razie, czy faktycznie warto postawić na ten rodzaj rolet?

Rolety rzymskie - estetyka a funkcjonalność

Przystrojenie okien stanowi ważny element aranżacji wnętrza, który może zaważyć na naszym poczuciu komfortu w trakcie przebywania w danym wnętrzu.

Z drugiej strony okna są kluczowe w każdym budynku, ze względów typowo funkcjonalnych i ergonomicznych. Dlatego wybór odpowiedniego sposobu zaciemniania okien często stanowi pojedynek pomiędzy aspektami estetycznymi, a praktycznymi.

Na szczęście rolety rzymskie oferują pod tym względem nawet nie, sprawiedliwy kompromis, a wygraną na każdym polu. Pod względem estetycznym przypominają firany, które są widoczne cały czas i zdobią pomieszczenie. Jednocześnie mechanizm unoszenia ich w górę - zamiast zsuwania na bok - gwarantuje swobodę w użytkowaniu przestrzeni przy oknie.

Gdzie i do jakich wnętrz pasują rolety rzymskie?

Rolety rzymskie są bardzo uniwersalne pod względem doboru do różnych stylów aranżacyjnych i pomieszczeń. Szczególnie dotyczy to rolet szytych na wymiar, które można zamówić na podstawie dokładnych wymiarów oraz interesujących nas materiałów.

Możliwość różnych tkanin i wzorów, a także łatwy demontaż w celu wymiany na nowy wzór, sprawia, że rolety rzymskie właściwie sprawdzą się w każdym wnętrzu - od industrialnego po boho.

Rolety rzymskie - z jakiej tkaniny? Jak je dopasować?

Rolety rzymskie na wymiar można odpowiednio dobrać do każdego okna, w każdym pomieszczeniu. Jest to zasługa wielości dostępnych tkanin, w jakich szyje się te rolety. Spory wybór może także utrudnić podjęcie decyzji.

W kuchni najpopularniejsze są rolety z tkanin firanowych, które nadają pomieszczeniu zwiewności i lekkości. Sprawdzą się właściwie w każdym wnętrzu zaaranżowanym w stylu skandynawskim lub boho.

Rolety rzymskie z welwetu oferują bardziej modną i luksusową estetykę. Ten delikatny materiał sprawdzi się w pokojach dziennych i gabinetach, a także eleganckich łazienkach.

Odpowiednio dobrana gramatura tkaniny pozwoli zastosować je nawet w sypialni, gdzie pożądane są rolety, które nie będą przepuszczać światła w trakcie snu.

Specjalnie w tym celu producenci oferują rolety z tkanin zaciemniających. Mają one budowę nieprzepuszczającą światła, dzięki której gwarantują odpowiednie warunki do spania. Chcąc zapewnić sobie należytą szczelność zaciemnienia, warto zastosować rolety szyte na wymiar.

Komentarze