Rodzaje biżuterii przeznaczonej na kobiecą szyję

BiżuteriaOsoby myślące, że kwestia biżuterii przeznaczonej na kobiecą szyję jest tą klarowną i swobodną, powinni szybko zweryfikować swoje poglądy. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ aspekt związany z wyglądem zawsze jest bardziej skomplikowany, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Niezbędne będzie zatem przedstawienie różnych form, rozmiarów biżuterii oraz kamieni szlachetnych wykorzystywanych w ich produkcji.

Kolia

Gdy założy się kobiecie kolię na szyję, opada ona na sam jej dół ze względu na długość (około 35 cm). Wśród producentów panuje maniera dodawania do niej kamieni szlachetnych pozwalających na stworzenie ciekawego wzornictwa. Szczególnie gdy mowa o zawsze przykuwających wzrok perłach. Oczywiście, jeśli taka wola, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć ją “na surowo”. Wtedy perfekcyjny będzie strój pozbawiony rękawów.

Jednym z wariantów kolii jest choker, który założony zasłania szyję na całą jej szerokość. Posiada on różne detale jak zawieszki, symbole i kule. Część osób może czuć dyskomfort z powodu przylegania chokera, dlatego można go też nosić w luźniejszy sposób.

Wisiorek

Mniej oficjalnym, ale równie reprezentatywnym wariantem jubilerskim na szyję jest wisiorek. Jego sukces jest wynikiem tego, że można go w prosty sposób konfigurować. Jest to zatem dobry pomysł na prezent przeznaczony dla bliskiej sercu osoby. Podstawą standardowego wisiorka jest łańcuszek/zawieszka, złączone oczkami przylegającymi do siebie. Przyozdobiono je kamieniami szlachetnymi jak złoto, czy srebro.

Innym dostępnym rodzajem wisiorka jest złota celebrytka, czyli drobny pod względem grubości łańcuch, do którego można doczepić zawieszkę. Pasuje ona zwłaszcza do kobiet o chudych szyjach.

Złota celebrytka z aniołkiem

Złota celebrytka z aniołkiem. Źródło: ergold.pl

Naszyjnik

Mowa tu właściwie o całej rozbudowanej grupie produktów, przeznaczonych do noszenia przez kobietę na szyi. Różnią się one długością, właściwościami i okazjami. Przykładowo princess jest długim naszyjnikiem z umieszczonymi na nim kamieniami szlachetnymi. Zaleca się zabieranie go na wydarzenia o charakterze uroczystym i prestiżowym. Z kolei matinee niezwykle lubi się z na co dzień noszonym golfem, podkreślającym urok założonej biżuterii.

Podsumowanie

Niniejszy artykuł powinien nieco rozjaśnić temat biżuterii szyjnej, co pozwoli na selekcję tej możliwie najlepszej na różnego rodzaju sytuacje. Pozwoli to na zawsze efektowne urozmaicenie swojego ubioru.

Komentarze