Redukcja cellulitu, czyli najpopularniejsze zabiegi pomagające pozbyć się pomarańczowej skórki

Redukcja cellulituCellulit to dla wielu kobiet prawdziwa zmora, jednak warto wiedzieć o tym, iż skórka pomarańczowa dotyka nie tylko starsze kobiety oraz te mające nadwagę, ale również młode dziewczyny posiadające smukłą i szczupłą sylwetkę. W celu pozbycia się tego nieestetycznie wyglądającego defektu czasem należy nie tylko odpowiednio się odżywiać i uprawiać aktywność fizyczną, ale również zdecydować się na specjalne zabiegi, które wykonywane są w większości gabinetów kosmetycznych. Na jaki jednak zabieg warto się zdecydować? Co można znaleźć w ofercie gabinetów kosmetycznych?

Zabiegi redukujące cellulit

Dzięki dosyć sporemu postępowi technologicznemu zarówno w medycynie, jak i w kosmetologii skuteczna walka z cellulitem to już nie puste słowa a rzeczywistość, dlatego też pragnąc pozbyć się skórki pomarańczowej, warto zdecydować się na jeden z zabiegów mających na celu zredukowanie niechcianego problemu. Obecnie w gabinetach kosmetycznych korzysta się z różnych metod oraz terapii antycellulitowych, które polegają głównie na przyspieszeniu metabolizmu oraz rozbiciu tkanki tłuszczowej. Wśród zabiegów, które oferowane są zarówno przez gabinety lekarskie, jak i kosmetyczne to warto w szczególności zwrócić uwagę na kilka, które cieszą się największą skutecznością oraz popularnością.

Czym charakteryzuje się dany zabieg i jak często należy go wykonywać? Przegląd poniżej.

Mezoterapia

Zabieg ten polega na wstrzyknięciu w miejsca zajęte cellulitem substancji poprawiających krążenie (np. wyciąg z karczocha, rutyna) lub przyspieszających spalanie tłuszczu (np. kofeina). W przypadku osób z zaawansowanym cellulitem mezoterapia tylko nieznacznie zmniejszy jego wielkość, natomiast jeśli chodzi o osoby borykające się z cellulitem w początkowej fazie rozwoju, to można w dosyć szybki sposób uzyskać efekt pełnego wygładzenia danego obszaru objętego skórką pomarańczową. Jeśli chodzi o częstotliwość wykonywania tego zabiegu, to na początku są to 4 zabiegi odbywające się raz w tygodniu, natomiast później wyłącznie 2 w odstępie około czterech tygodni.

Karboksyterapia

Zabieg karboksyterapii polega na wprowadzeniu pod skórę za pomocą specjalnego urządzenia dwutlenku węgla, który powinien być wprowadzany precyzyjnie, ponieważ jedynie w taki sposób rozchodzi się on równomiernie pod skórą. Dzięki temu ulega zwiększeniu natlenienie tkanek, naczynka ulegają rozszerzeniu, a także zostaje przywrócony komórkom prawidłowy metabolizm. Dzięki temu w tkance zachodzą procesy naprawcze i regeneracyjne, dzięki czemu zalegające w skórze toksyny zostają wydalone. Aby zabieg przyniósł zamierzone rezultaty, należy go wykonywać dwa razy w tygodniu przez około 6-8 tygodni, jednak warto wiedzieć o tym, iż ilość potrzebnych zabiegów uzależniona jest od stopnia zaawansowania dolegliwości, dlatego też przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem lub kosmetyczką.

Cellulipoliza

To kolejny bardzo skuteczny zabieg, który polega na tym, iż lekarz wkłuwa w miejsca pokryte cellulitem dwie cieniutkie igły, przepuszczając następnie przez nie prąd o dosyć niskiej częstotliwości. Dzięki temu zabiegowi rozszerzają się naczynia krwionośne, jednak co najważniejsze zwiększa się przepływ krwi oraz przemiana materii a ma to bezpośredni wpływ na redukcję cellulitu. Jeśli chodzi o ilość zabiegów potrzebną do redukcji pomarańczowej skórki, to najlepiej poddać się serii 6 zabiegów w tygodniowych odstępach.

Endermologia

W walce z cellulitem pomocna może się okazać endermologia, która polega na masażu skóry przez kosmetyczkę specjalną głowicą posiadającą wałeczki, pomiędzy którymi powstaje na zmianę nadciśnienie oraz podciśnienie. Działanie głowicy polega na tym, iż zasysa ona skórę, masując ją w dosyć specyficzny sposób, dzięki czemu poprawie ulega krążenie zarówno te żylne, jak i limfatyczne. Decydując się na taki właśnie sposób redukcji cellulitu, należy poddać się serii co najmniej 12 zabiegów. Z początku wskazane są 2-3 zabiegi w tygodniu, natomiast później wystarczy jeden zabieg na tydzień.

Ultradźwięki

Zabieg ten polega na przesuwaniu po skórze dotkniętej skórką pomarańczową specjalnej sondy, która emituje ultradźwięki, dzięki którym antycellulitowe kosmetyki docierają bez problemu w głąb skóry. Przed podjęciem decyzji o poddaniu się temu zabiegowi należy mieć świadomość tego, iż jest to metoda wspomagająca, dlatego też warto połączyć ją z innym zabiegiem. Jeśli chodzi natomiast o ilość zabiegów koniecznych do przeprowadzenia, to wskazana jest seria około 4-6 zabiegów.

Drenaż limfatyczny

Nie wszystkie zabiegi antycellulitowe przeprowadzane są z użyciem specjalnej aparatury, a jeśli chodzi o drenaż limfatyczny, to jest to specjalny masaż ręczny lub też wykonywany przy użyciu różnych urządzeń, dzięki któremu ulega poprawie krążenie krwi oraz limfy ułatwiając tym samym odprowadzanie wody z tkanek. Aby efekty drenażu były zauważalne, konieczne jest wykonanie cyklu 10-20 zabiegów, które powinny być powtarzane przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Body wrap

Zabieg polegający na tym, iż kosmetyczka smaruje miejsca pokryte cellulitem specjalnymi preparatami, które poprawiają krążenie, a następnie owija daną partię ciała specjalną folią, przykrywając dodatkowo kocem elektrycznym. Dzięki temu zabiegowi można skutecznie zlikwidować obrzęki, jednak równie istotne jest to, iż ulega przyśpieszeniu spalanie tłuszczu, a ma to bezpośredni wpływ na redukcję cellulitu. Zadowalające rezultaty przyniesie seria około 6-10 zabiegów, jednak ilość uzależniona jest przede wszystkim od stopnia zaawansowania problemu.

Body mix

Jest to specjalny zabieg wykonywany przez kosmetyczkę przy użyciu urządzenia łączącego w sobie działanie biostymulacyjnego lasera, a także aparatów do masażu ciśnieniowego, fotostymulacji oraz krioterapii. Działanie lasera poprawia przemianę materii w komórkach, a także wspomaga krążenie. Jeśli chodzi o masaż to rozbija on komórki tłuszczowe natomiast fotostymulacja oraz krioterapia działają wspomagająco na proces spalania tłuszczu. W celu uzyskania jak najlepszego efektu konieczne jest wykonanie cyklu 10 zabiegów.

Bańki chińskie

Jedna z najpopularniejszych w ostatnim czasie metod, która może być wykonana nie tylko w gabinecie kosmetycznym, ale również w domowym zaciszu (można jednak napotkać trudności, próbując wykonać masaż pośladków, gdyż nie jest to takie proste, dlatego też lepiej oddać się w ręce profesjonalisty). Bańki wytwarzają podciśnienie, które powstaje poprzez usunięcie z nich powietrza. Dochodzi wtedy do zassania skóry oraz tkanek znajdujących się pod bańką, dzięki czemu pobudzone zostaje krążenie krwi, a także płynów ustrojowych prowadząc tym samym do usunięcia zbędnych produktów przemiany materii, co oczywiście ma bezpośredni wpływ na zmniejszenie cellulitu. Masaż bańką chińską powinien zostać wykonany w serii 10 zabiegów, przy czym odstęp pomiędzy jednym a drugim zabiegiem powinien wynosić około 3 dni.

Decydując się na walkę z cellulitem, nie należy zapominać o pewnych domowych zabiegach, które również powinny być systematycznie wykonywane. W trakcie prysznicu należy zmieniać wodę z ciepłej na zimną, gdyż w taki właśnie sposób pobudzone zostaje krążenie. Równie ważne jest wykonywanie peelingu, a także masaż problematycznego miejsca specjalną gąbką lub rękawicą. Nie należy przy tym zapominać o stosowaniu odpowiednich produktów kosmetycznych, które zawierają w swoim składzie substancje mające na celu wygładzenie skóry oraz jej ujędrnienie.

Komentarze