Rajstopy dla kobiet w ciąży - dlaczego warto je nosić?

Rajstopy dla kobiet w ciążyCiąża to bez wątpienia wymagający stan, który szczególnie daje się we znaki nogom. Dlatego też w tym czasie warto byś zadbała o właściwe wsparcie żył kończyn dolnych. Pomogą ci w tym rajstopy dla kobiet w ciąży. Jak działają i dlaczego cieszą się obecnie tak dużym zainteresowaniem? I czy faktycznie są pomocne?

Podwyższone ryzyko powstawiania żylaków

Zastanawiasz się, czy rajstopy ciążowe faktycznie przynoszą ulgę i spełniają swoją funkcję? Zdecydowanie tak, a świadczy o tym choćby ich rosnąca popularność wśród pań, a także coraz większy wybór w sklepach z damską bielizną. Dlaczego szczególnie w okresie ciąży warto postawić na tak specjalistyczne odzienie nóg?

Ciało kobiety ulega wielu przemianom w trakcie ciąży. Dotyczy to nie tylko wyglądu zewnętrznego, ponieważ również wewnątrz organizmu dochodzi do zmian. Są to, między innymi:

 • zmiany hormonalne,
 • większa objętość krwi w krwioobiegu.

To dostateczne powody, by zwiększyć szanse na powstawianie żylaków. Do tego wystarczy dołożyć przyrost masy ciała i problemy z żyłami gotowe.

Co dają rajstopy dla kobiet w ciąży i kiedy je stosować?

Rajstopy dla kobiet w ciąży niwelują objawy niewydolności żylnej, które mogą być szczególnie uciążliwe właśnie podczas ciąży. Kiedy warto się na nie zdecydować? Przede wszystkim, gdy:

 • odczuwasz ciężkość i ból nóg,
 • twoje nogi puchną w okolicy kostek,
 • na nogach zauważyłaś pajączki naczyniowe bez obrzęków,
 • spędzasz długie godziny siedząc lub stojąc.

Kobieta w ciąży

Co ważne, rajstopy ciążowe możesz stosować również jako profilaktykę, ograniczającą pojawienie się pierwszych problemów z żyłami. Zanim jeszcze wystąpią obrzęk nóg lub bolesne żylaki, rajstopy dla kobiet w ciąży będą świetnym kompresem, który zminimalizuje ryzyko wystąpienia tych objawów. Rajstopy przeciwżylakowe w ciąży to dobry sposób na to, by odpowiednio zniwelować obciążenie, z jakim zmagają się twoje nogi w tym wymagającym czasie.

Dlaczego akurat rajstopy dla kobiet w ciąży?

Profilaktyka antyżylakowa to niezwykle ważny element szczególnie podczas ciąży. Jednak w tym wyjątkowym stanie kobieta dba nie tylko o swoje samopoczucie. Pod uwagę bierze także bezpieczeństwo malucha. Dlatego rajstopy ciążowe uwzględniają wszystkie niezbędne aspekty, jak:

 • dopasowana konstrukcja, która podtrzymuje brzuch,
 • bezuciskowa guma, która jednocześnie dobrze trzyma rajstopy na sylwetce,
 • dodatkowe wzmocnienia w okolicy lędźwiowej, które odciążają plecy i wspomagają mięśnie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając rajstopy ciążowe?

Aby rajstopy właściwie spełniały swoje zadanie, powinnaś zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim, upewnij się, że:

 • mają siateczkową, elastyczną konstrukcję, która rozciąga się wraz z rosnącym brzuchem,
 • grubość rajstop dopasowana jest do pory roku,
 • wybrany model dopasowany jest do sylwetki ciążowej.

Obecnie do wyboru masz całą gamę rajstop dla kobiet w ciąży - poczynając od koloru, na ich grubości kończąc. W związku z tym prawdopodobnie bez problemu znajdziesz wariant, który najlepiej wpisuje się w twoje preferencje i potrzeby.

Pamiętaj, że dobrze dobrane rajstopy uciskowe w ciąży to gwarancja odpowiedniego wsparcia. Pomyśl o tym już zawczasu, a unikniesz przykrych konsekwencji obciążenia dolnych kończyn w postaci żylaków czy opuchlizny i wrażenia ciężkich nóg.

Komentarze