Prezent dla chłopaka. 15 pomysłów na fajne, kreatywne, oryginalne prezenty

Prezent dla chłopaka Bez względu na to, czy szukasz prezentu dla swojego ukochanego chłopaka czy męża, dla brata, taty, kolegi czy znajomego, kreatywne podarunki zawsze są dobrym rozwiązaniem. Pokazują osobie obdarowanej, że zależy nam na ciekawym prezencie oraz że twórczo podeszliśmy do jego wyboru i wykonania. Szukasz pomysłu na ciekawy prezent dla chłopaka czy brata?

Poniżej 15 interesujących propozycji na prezent na urodziny, rocznicę, walentynki czy mikołajki dla chłopaka.

1. Kolaż zdjęć

Bardzo ciekawym ale i niezwykle kreatywnym rozwiązaniem jest podarowanie ukochanemu plakatu z kolażem zdjęć, np. z pierwszej randki, wakacyjnego wyjazdu, zakończenia szkoły, wspólnego spaceru, balu maturalnego czy śmiesznych zdjęć, które wprawią obdarowanego w dobry nastrój. Na pewno macie wiele wspólnych zdjęć, których on jeszcze nie wiedział albo takich, które wyjątkowo lubi. Taki prezent z fotografiami, przedstawiającymi losy Waszego związku / Waszej znajomości na pewno będzie cudowną i niezwykle wzruszającą pamiątką. Kolaż możesz umieścić w antyramie: będzie gotowy do zawieszenia na ścianie, np. w pokoju brata czy chłopaka.

Kolaż zdjęć
Kolaż zdjęć

2. 100 rzeczy do zrobienia

Kolejna propozycja do pomysł na wyjątkowo kreatywnych: podaruj bratu, koledze czy chłopakowi listę czy tez pojemnik, w jakim znajdzie… 100 rzeczy do zrobienia przed kolejnymi urodzinami czy świętami. Co może znaleźć się na takiej liście?

Dla przykładu:

 • Jazda na koniu/łyżwach/nartach
 • Nauczyć się jeść pałeczkami
 • Stworzyć drzewo genealogiczne swojej rodziny
 • Nauczyć się języka obcego/migowego
 • Spróbować nowej kuchni/potrawy
 • Spróbować medytacji/jogi
 • Ułożyć kostkę rubika
 • Skok ze spadochronem

Zapewne wiele propozycji będzie zbieżnych z zainteresowaniami i upodobaniami osoby obdarowanej, co ułatwi wymyślanie kolejnych propozycji.

3. Kupony na…

Kolejny bardzo kreatywny prezent, tym razem wręczamy solenizantowi własnoręcznie wykonane kupony na dowolne "usługi", na przykład kupon na erotyczny masaż; na umycie samochodu, wyjście na piwo z kolegami, spokój od żony przez godzinę, wieczór ciszy, dzień gier komputerowych, obejrzenie meczu z piwem, wyjście na pizzę, buziaka od ukochanej i wiele innych. To doskonały pomysł na uczczenie urodzin ale również rocznicy związku czy ślubu. Może być ciekawym urozmaiceniem wspólnego weekendu z ukochanym ale i śmieszną rozrywką w czasie wieczoru kawalerskiego. Warto pomyśleć o takim prezencie również na Dzień Ojca.

Kupon
Kupon na...

4. Voucher na spełnienie marzenia

Kolejna propozycja dotyczy również voucherów ale w tym wypadku już tych prawdziwych, wykupionych i opłaconych ale dotyczących… marzeń danej osoby. Gdy dobrze znamy solenizanta, z pewnością wybranie odpowiedniego vouchera nie będzie dla nas problemem. Dobrym rozwiązaniem jest voucher na lot balonem, skok ze spadochronem, skok na bungee, jazdę terenowym autem ale i voucher na kurs fotograficzny czy kurs nurkowania. Wielu panów ucieszy również voucher do SPA na zabiegi dedykowane męskiej części klientów. Ciekawym dodatkiem będzie dokupienie vouchera dla siebie, co sprawi, że spędzimy razem przyjemny czas w pięknym miejscu i dodatkowo: zrelaksujemy się.

5. Wspólny wyjazd w ciekawe miejsce

Interesującym pomysłem na prezent dla chłopaka, brata czy kolegi jest wyjazd w ciekawe miejsce. Możemy zabrać solenizanta do parku miniatur, interesującego muzeum, na paintball, do oceanarium czy wesołego miasteczka. Ciekawym rozwiązaniem jest kupienie biletu PKP na trasę, którą można zwiedzić ciekawe miasta, np. spędzić godzinę w Krakowie, Warszawie czy Gdańsku, wyskoczyć na szybką kawę na dworcu i sfotografować miejscowe atrakcje i zabytki. A może spodoba mu się przygoda w escape room lub w lokalnym parku rozrywki? Na pewno przeżyjecie tam niesamowite przygody i przywieziecie mnóstwo pięknych wspomnień.

Wspólny wyjazd
Wspólny wyjazd

6. Słoiczek wspomnień

Jeśli jednak wolimy prezenty ręcznie wykonane, dobrym rozwiązaniem jest słoiczek wspomnień. To piękny gest w kierunku obdarowanej osoby, który sprawi, że w chwilach smutku ale i znudzenia może wrócić do naszego podarku i przypomnieć sobie piękne, wspólnie spędzone chwile. Słoik czy też inny, pięknie ozdobiony pojemnik czynimy opakowaniem do naszego prezentu. Można wspomnienia zapisać na karteczkach, okrasić fotografiami czy ciekawymi rysunkami, np. pamiętasz nasze pierwsze, wspólne wakacje nad morzem? Cały czas padało, a my siedzieliśmy w hotelu i rozmawialiśmy… Jakie wspomnienia w nim umieścić? Oczywiście wszystkie, które uznamy za warte tego.

7. 100 powodów, dla których Cię kocham

Powody dla których Cię kocham
Kocham/Lubię Ci e za to, że...

Kolejna bardzo kreatywna propozycja dla każdego, kto lubi wymyślać różne rzeczy: lista 100 powodów, dla których Cię kocham czy lubię.

Dla przykładu - Kocham/lubię Cię za to, że:

 • Zawsze pomagasz mi w potrzebie
 • Jesteś dobrą i pracowitą osobą
 • Mogę Ci się zwierzyć i mi doradzisz
 • Wspierasz mnie w tym, co postanowię
 • Dodajesz mi siły w walce o to, co dla mnie ważne
 • Mogę z Tobą realizować swoje marzenia
 • Jesteś najlepszym ojcem dla naszych dzieci
 • Przy Tobie czuję się bezpieczna
 • Jesteś najlepszym chłopakiem na świecie
 • Zawsze umiesz mnie pocieszyć/rozbawić

W jakiej formie podarować ten prezent?

Forma jest oczywiście dowolna, możemy zrobić listę ale i umieścić powody w pudełku, słoiku czy jakimkolwiek innym, fantazyjnie udekorowanym pojemniku.

8. Zabawna piniata

A może jeszcze radośniej i weselej? Jeśli uwielbiasz prace kreatywne i plastyczne: przygotuj zabawną piniatę, np. w formie piłki czy bohatera z jego ulubionego filmu. Co umieścić w środku piniaty? Mogą to być oczywiście słodycze ale warto dorzucić do nich jakieś drobne prezenty. Dobrym rozwiązaniem jest wrzucenie do piniaty zdrapek czy kuponów lotto. Kto wiem, może niepozorna i śmieszna piniata przyniesie naszemu chłopakowi czy bratu wiele szczęścia? Z pewnością wykonanie jej zajmie Ci trochę czasu ale radość w jego oczach, gdy zobaczy piniatę i ją rozbije: będzie bezcenna!

9. Alkohol z pinezkami lub czołg z piwa

Jeśli lubisz dawać zabawne prezenty może wykonasz hit ostatnich miesięcy, a dokładniej ozdobisz alkohol pinezkami? Przymocuj je klejem na gorąco, a stworzyć niebanalną i ciekawa całość, która na pewno zaskoczy obdarowaną osobę. Twój ukochany, tata czy brat nie pija wysokoprocentowych alkoholi, woli piwo? W takim razie kup kilka butelek/puszek, podpatrz ciekawe wzory w Internecie, zainspiruj się i wykonaj ciekawą konstrukcję z piwa, np. czołg.

10. Pudełko rozmaitości

Kolejną propozycją jest ciekawe i zabawne pudełko rozmaitości. To pudełko w przegródkami, wypełnione ciekawymi gadżetami.

Dodatkowo, każdy z nich opatrzony jest zabawnym opisem, dla przykładu:

 • Baterie / batonik energetyczny - na energię
 • Zdrapka, kupony lotto - na szczęście
 • Tabletki przeciwbólowe - na kaca
 • Słodycze - na osłodę
 • Kawa jednorazowa - na dobry dzień / na chłodny wieczór
 • Prezerwatywy - na wszelki wypadek
 • Gotówka - na małe i duże wydatki
 • Mała butelka alkoholu - na dobry humor / na zdrowie

Zawartość przegródek możemy dopasować do okoliczności oraz upodobań solenizanta.

11. Plakat ze słodyczami

I kolejna hitowa propozycja, tym razem nie w pudełku, a w formie plakatu. Wykonanie go zajmie niewiele czasu, a efekt naprawdę może zaskoczyć. Chodzi o napisanie listu z życzeniami dla osoby obdarowywanej, a w odpowiednie miejsca przyklejenie słodyczy, np. "Świat z Tobą jest (batonik Bajeczny), choć czasem przy mnie oczy wychodzą Ci z (paczka gum Orbit)… życzenia składa Twoja (wafelek Princessa)". Plakaty są idealnym rozwiązaniem w przypadku urodzin, rocznicy ślubu czy Dnia Ojca. Zwykle jednak prezent jest traktowany jako dodatkowy, np. do perfum, vouchera czy gadżetu elektronicznego. Pięknie wygląda, gdy jest samodzielnie przygotowany przez dzieci dla ukochanego taty.

Prezenty i słodkośći
Prezenty - słodkości

12. Nowoczesny gadżet

Nie ukrywajmy, mężczyźni są wielbicielami nowości i ciekawych, oryginalnych gadżetów. Warto zastanowić się nad podarowaniem im takiego na urodziny czy rocznicę. Może to być powerbank, stojak na zegarek czy telefon, wizytownik, brelok do kluczy, elegancki kubek do kawy, trymer do brody i wiele innych. wszystko zależy oczywiście od tego, co lubi dany mężczyzna.

13. Ciekawie podarowany bilet na mecz/koncert

Chcesz dać prezent wielbicielowi danego zespołu muzycznego czy grupy sportowej? W takim razie masz prezent, który na pewno go ucieszy: to bilet na koncert czy mecz. Jak jednak ciekawie go podarować, aby całość była kreatywna i zaskakująca? Bilet można włożyć do ramki ze zdjęciem zespołu czy danej drużyny lub kupić płytę i do środka włożyć bilet. Zaskoczenie gwarantowane!

14. Wielofunkcyjny scyzoryk

Ciekawym pomysłem na prezent dla mężczyzny jest wielofunkcyjny scyzoryk. Panowie lubią takie wielofunkcyjne gadżety, są bowiem z natury pragmatyczni. Jakie funkcje może mieć taki scyzoryk? Zwykle znajdują się w nim nożyczki, nożyk, otwieracz do puszek, szczypce, pilnik, śrubokręt, a czasami nawet latarka!

Scyzoryk
Scyzoryk

15. Przyjęcie-niespodzianka

Dobrym pomysłem na prezent jest przygotowanie dla ukochanego, brata czy taty… przyjęcia niespodzianki! Można zaangażować w organizację prezentu całą rodzinę oraz znajomych, pewne osoby będą odpowiedzialne za dekorowanie miejsca, inne za przygotowanie przekąsek, a jeszcze inne za to, aby… solenizant o niczym się nie dowiedział!

Marlena Mokras
Kobieta, mama, żona, psycholog, pedagog, nauczyciel - kolejność nieprzypadkowa. Pasjonatka zdrowego stylu życia, lubiąca (chyba jak każda kobieta) śledzić trendy modowe i urodowe.

Komentarze