Pomocnik w utrzymaniu czystości, czyli wybieramy odkurzacz do basenu

Odkurzacz basenowyZachowanie odpowiedniej czystości w basenie to niezwykle ważna kwestia, jeżeli zależy nam na wysokim komforcie oraz higienie podczas kąpieli. Okazuje się jednak, że regularne czyszczenie może być naprawdę uciążliwie, jeśli brakuje nam odpowiedniego sprzętu. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest zakup wysokiej jakości odkurzacza do basenu. Z tego tekstu dowiesz się, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę przy wyborze.

Dlaczego warto zainwestować w odkurzacz do basenu ogrodowego?

Dostępne na rynku odkurzacze basenowe w łatwy i szybki sposób pomagają dokładnie wyczyścić nawet duży basen. Jak powszechnie wiadomo, czyste ogrodowe centrum orzeźwienia zapewnia wysoki komfort jego użytkowania. Co więcej, ręczne czyszczenie basenu to ogromne wyzwanie i spory wydatek energetyczny. Znacznie lepiej jest więc oszczędzić sobie czasu i zainwestować w odpowiednie urządzenie czyszczące. Odkurzacze automatyczne świetnie sprawdzą się podczas czyszczenia ścian oraz dna basenu. Wysokiej jakości urządzenie usunie także drobne zanieczyszczenia, takie jak piasek czy kolonie mikroorganizmów. Ogromną zaletą korzystania z tego typu sprzętów jest fakt, że aby wyczyścić basen, nie musimy wypuszczać z niego wody. Sprawia to, że możemy co nieco zaoszczędzić dzięki rzadszej wymianie wody.

Model ręczny czy automatyczny?

Odkurzacze do basenów ogrodowych możemy podzielić na dwa typy - ręczne oraz automatyczne. Jak łatwo się domyślić w przypadku urządzeń ręcznych, działanie przypomina użytkowanie tradycyjnych odkurzaczy. Więc do ich obsługi jest potrzebny człowiek. Warto dodać, że takie czyszczenie trwa nieco dłużej w porównaniu z modelem automatycznym. Jeśli zdecydujemy się na odkurzacz ręczny, warto, aby nie był on zbyt ciężko, ponieważ proces czyszczenia może okazać się męczący. Automatyczne urządzenia są zdecydowanie praktyczniejszym rozwiązaniem. W tym przypadku wystarczy ustawić jedynie odpowiedni program, aby odkurzacz całą pracę wykonał samodzielnie. Warto jednak zaznaczyć, że automatyczne odkurzacze do basenów ogrodowych są dużo droższe od swoich ręcznych odpowiedników.

Jaki odkurzacz wybrać?

Oczywiście w tej sytuacji wszystko zależy od tego, jaki mamy basen. Jak nietrudno się domyślić, na rynku bez problemu znajdziemy ogromną ilość zróżnicowanych modeli. Jednak przed dokonaniem ostatecznego wyboru, warto przeanalizować następujące parametry techniczne:

  • moc - jest to jeden z ważniejszych parametrów, który informuje nas o tym, jakie są dokładne możliwości kupowanego sprzętu. Standardowe odkurzacze przeznaczone do średniej wielkości basenów przeważnie dysponują mocą na poziomie 2000 W,
  • pojemność zbiornika - to także niezwykle ważna kwestia. Jeśli zdecydujemy się na model ze zbyt małym pojemnikiem, będziemy musieli go dość często wyłączać i opróżniać,
  • wymiary - mowa tutaj nie tylko o wymiarach samego urządzenia, lecz także o długości i średnicy rury ssącej (w przypadku zakupu modelu ręcznego). Pamiętajmy o tym, że im dłuższa rura, tym lepiej, ponieważ odpowiednia długość pozwoli nam dotrzeć do niemal każdego zakamarka basenu.

Najlepszy model odkurzacza to ten dopasowany do Twoich potrzeb. W zależności od tego ile czasu chcesz przeznaczyć na czyszczenie oraz ile planujesz zainwestować w jego zakup, jesteś w stanie podjąć odpowiednią decyzję. Najważniejsze jednak jest to, aby wybrane przez nas urządzenie pochodziło od sprawdzonego producenta, to zapewni nam odpowiednią jakość.

Komentarze

Tolcia
Nie mam basenu, więc nie muszę go utrzymywać w czystości. Z odkurzaczy to mam irobota, który za mnie odkurza, jestem wygodna. Ten czas, w którym on odkurza ja mogę sobie odpocząć, poczytać książki. :)