Plakaty w wyjątkowym stylu

PlakatChcesz ożywić nieco przestrzeń swojego domu czy też mieszkania ale nie masz pojęcia jak to zrobić? W takim razie sięgnij po plakaty dekoracyjne!

Plakaty to świetny, niezwykle modny dodatek, dzięki któremu z łatwością dodasz wnętrzu charakteru. To także dobry sposób na wyrażenie swoich pasji czy nawet uczuć.

Modne plakaty do salonu

Salon to jedno z pomieszczeń, które - pozbawione dekoracji ściennych - będzie sprawiać wrażenie przestrzeni "niedokończonej". Jak w szybki, tani i prosty sposób zagospodarować wspomnianą przestrzeń? Naturalnie wieszając na ścianach modne plakaty! Jakie wzory sprawdzą się w przestrzeni salonu? No cóż, w praktyce odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od stylu, w jakim zostało zaprojektowane opisywane pomieszczenie.

W przypadku pomieszczeń minimalistycznych warto decydować się na jasne plakaty bimago - https://www.bimago.pl/plakaty.html z wzorami geometrycznymi lub też prostą grafiką przedstawiającą np. kształt serca. Tego rodzaju prace sprawdzą się też w salonach nowoczesnych, podobnie zresztą jak modne plakaty w stylu skandynawskim. Do salonu w stylu retro warto wybrać plakaty w ramach, których czcionka lub grafika stylizowana jest na taką, jakiej używano w czasach do których nawiązuje posiadane przez nas wyposażenie. A co z salonami rustykalnymi? W tym przypadku najlepiej zdecydować się na plakaty przedstawiające motywy kwiatowe bądź też roślinne.

Plakaty do kuchni

Jeśli sądzisz, że plakat to rodzaj dekoracji, który można umieścić jedynie w salonie czy też sypialni, to jesteś w dużym błędzie. W rzeczywistości bowiem opisywany typ grafiki z powodzeniem sprawdzi się także w innych pomieszczeniach, takich jak chociażby kuchnia. No dobrze ale jakie - konkretnie - plakaty warto powiesić w przestrzeni kuchennej? Na przykład te stylizowane na ryciny z książek, które opisują wybrane rodzaje warzyw, owoców i innych składników. Możesz również zdecydować się na plakat ilustrujący jeden, wybrany składnik np. ulubiony rodzaj sera albo kawy.

Innym, równie ciekawym pomysłem na plakat do kuchni są grafiki do złudzenia przypominające reklamy, które wieszano we wnętrzach lokali w Stanach Zjednoczonych w latach 60’ czy też 70’. Jak łatwo się domyślić, tego typu grafiki będą idealną ozdobą kuchni retro, niemniej jednak z powodzeniem możesz umieścić je również w kuchni nowoczesnej.

Plakaty w ramach do sypialni

Sypialnia to miejsce, w którym z założenia odpoczywamy, relaksujemy się i "ładujemy akumulatory" po ciężkim, męczącym dniu. Właśnie dlatego wybierając plakaty do sypialni warto decydować się na grafiki utrzymane w spokojnej tonacji kolorystycznej. Unikajmy kolorów rzucających się w oczy, soczystych i tzw. żywych, gdyż tego rodzaju barwy charakteryzują się właściwościami pobudzającymi.

Na jakie więc plakaty do sypialni warto się zdecydować? Dobry wyborem będą plakaty z cytatami np. "jesteśmy zrobieni z tego samego materiału, co nasze sny" albo proste "you + me = love". Możesz również pokusić się o wybór plakatu w stylu romantycznym. Mowa na przykład o grafice przedstawiającej scenę pocałunku pary. Jeśli wolisz plakaty nieco bardziej uniwersalne to zdecyduj się na ilustracje, których motywem przewodnim będzie nocne niebo, księżyc, droga mleczna czy też mapa nieba z oznaczonymi konstelacjami gwiazd.

Komentarze