Pielęgnacja i konserwacja mebli ogrodowych

Zestaw mebli ogrodowychJak stworzyć elegancki ogród? Oczywiście luksusowy zestaw mebli ogrodowych to w pewnym sensie podstawa. Nie należy jednak zapominać o tym, by zadbać o nie w odpowiedni sposób. Jeśli ich stan będzie pozostawiać wiele do życzenia, cała posesja także straci swoją magię. Zobacz, jak pielęgnować i konserwować meble wykorzystywane w ogrodach, na balkonach lub tarasach.

Zestaw mebli ogrodowych z surowców naturalnych

Stawiasz na tradycyjny komplet mebli ogrodowych z drewna? Z czystym sumieniem można powiedzieć, że jest to najpopularniejsza opcja wśród osób, które cenią klasyczne aranżacje. Jak dbać o takie wyposażenie? Należy zabezpieczać je przed deszczem, śniegiem i mrozem, a co kilka sezonów pozbywać się starej warstwy lakieru, zabezpieczającą nowym preparatem ochronny.

Meble rattanowe lub wiklinowe potrzebują od użytkowników dużo więcej pracy. Na zimę musisz chować je w pomieszczeniach (np. garażu, na strychu, w składziku lub piwnicy). Warto także zadbać, by nie miały one długich i regularnych kontaktów z warunkami atmosferycznymi. Pod wpływem słońca i deszczu meble z rattanu lub wikliny mogą sczernieć i konieczne stanie się pomalowanie ich farbą. Produkty rattanowe należy raz w roku czyścić przy pomocy wody z mydłem lub płynem do naczyń i natłuszczać - najlepiej przy użyciu profesjonalnych preparatów służących do konserwacji mebli z danych tworzyw.

Metalowe elementy konstrukcji

Wiele krzeseł, ławek, czy nawet stołów ogrodowych, posiada metalową konstrukcję (niezależnie, czy jest ona wyprodukowana ze stali, czy innego mniej wytrzymałe stopu metalu) ramy. Przed rozpoczęciem i po zakończeniu sezonu ogrodowego, należy dokładnie sprawdzić wszystkie komponenty, czy nie pojawiają się ogniska rdzy. Jeśli zauważymy, że zaczyna się coś dziać, powinieneś oczyścić element z korozji i położyć nową warstwę lakieru lub emalii.

Meble ogrodowe z tworzyw sztucznych

Plastikowe meble ogrodowe zagościły w sercach klientów. Szczególnie popularny stał się w ostatnim czasie technorattan, czyli syntetyczny zamiennik rattanu. Jak dbać o taki zestaw mebli ogrodowych? Przepisem jest mycie wodą z mydłem. W przypadku mocniejszych zabrudzeń wynikających z jasnego koloru lub zaniedbania, warto postawić na nieco bardziej radykalne środki. Należy zainwestować w chemię do mycia i renowacji PCV. Gdzie szukasz takich preparatów? Otóż dostępne są one w marketach budowlanych. Nie zaczynaj od razu pracować na całości mebli. Zrób niewielką próbę, która zweryfikuje, czy stosowana chemia nie odbarwi plastiku. Sprawdź to na niewielkim i niewidocznym elemencie, np. od spodu.

Pamiętaj, że producenci często umieszczają w instrukcji obsługi informacje na temat zasad właściwej pielęgnacji ich produktów. Zawsze stosuj się do tych zaleceń, ponieważ dzięki nim zyskujesz pewność, że nie uszkodzisz mebli ogrodowych w trakcie czyszczenia. Gdyby mimo wszystko pojawiały się wątpliwości, należy skontaktować się z biurem obsługi klienta producenta lub dystrybutora. Powinni oni udzielić odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania związane z ich wyposażeniem oraz eksploatacją, tutaj więcej szczegółów: https://www.vidaxl.pl/g/6367/zestawy-mebli-ogrodowych.

Komentarze