Peeling enzymatyczny - czym jest, jak działa, jakie przynosi efekty?

Peeling enzymatycznyKażda kobieta marzy o posiadaniu promiennej skóry, bez przebarwień, suchych skórek oraz niedoskonałości. Zaopatrujemy się więc w dużą ilość kosmetyków próbując zakryć to, czego nie chcielibyśmy pokazywać całemu światu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje prostsze wyjście, a są nim zabiegi na twarz wykonywane w salonie lub w warunkach domowych.

Czym jest peeling enzymatyczny?

Zabieg najprościej można opisać go jako zabieg złuszczający naskórek, dzieje się tak z pomocą enzymów roślinnych zawartych w używanym kosmetyku. Sam zabieg jest bardzo delikatny, przeznaczony nawet dla skóry naczyniowej oraz wrażliwej. Dzięki temu, że nie zawiera drobinek ścierających nie podrażnia skóry i nie powoduje uszkodzeń mechanicznych. Złuszczenie martwej warstwy naskórka następuje poprzez rozpuszczenie jego wierzchniej warstwy.

Działanie

Enzymami aktywnymi podczas złuszczania rogowych warstw naskórka są papaina oraz bromelaina. Oba składki mają pochodzenie roślinne o silnym działaniu rozpuszczającym. Dzięki temu można pozbyć się obumarłej warstwy naskórka.

Jakie są zalety zabiegu?

Po wykonaniu peelingu enzymatycznego cera staje się przede wszystkim gładka, promienna oraz oczyszczona. Widoczne jest jej wygładzenie oraz ograniczenie przebarwień i wyrównanie kolorytu cery. Dzięki temu nawet najbardziej wrażliwa i sucha cera staje się rozświetlona, wygładzona oraz nabiera lepszego kolorytu. Dochodzi również do zmniejszenia widoczności porów. Skóra po peelingu jest doskonale przygotowana do stosowania kosmetyków, ponieważ zwiększa się jej wchłanialność. Dobrze jest nałożyć krem lub ampułkę bezpośrednio po zabiegu.

Gdzie można wykonać zabieg?

Peeling enzymatyczny często traktowany jest jak zwykła maseczka do twarzy. Jest w tym dużo racji, ponieważ nie ma konieczności wykonywania go w profesjonalnym gabinecie. Każda kobieta może spróbować we własnej łazience.

Skąd wziąć produkt?

W dzisiejszej rzeczywistości mamy dostęp nie tylko do drogerii stacjonarnych, w których powinien znaleźć się odpowiedni peeling, ale także do drogerii internetowych oraz tych z kosmetykami profesjonalnymi. W zależności od rodzaju skóry można dobrać odpowiedni kosmetyk. Spotyka się je nawet w aptekach, dla osób ze skórą wymagającą specjalnej pielęgnacji.

Nie powinno się używać kosmetyków profesjonalnych bez specjalnego przygotowania. Są to produkty przeznaczone dla osób zajmujących się profesjonalnie tego typu zabiegami oraz dla gabinetów kosmetycznych. Nigdy nie kupuj kosmetyków w podejrzanie niskiej cenie oraz z marketów chińskich oraz stron, na których pojawiają się podróbki. W ten sposób można wyrządzić sobie bardzo dużą krzywdę, a skutki źle wykonanego zabiegu z nieodpowiednim kosmetykiem pozostaną widoczne na całe lata.

Alergie oraz bezpieczeństwo

Jeśli wykonujesz peeling pierwszy raz, to powinnaś przeprowadzić test antyalergiczny. Działa on na takiej samej zasadzie co testowanie farby do włosów. Preparat można nałożyć na przykład na nadgarstek i sprawdzić czy nie pojawia się reakcja alergiczna. Jeśli widoczne jest zbyt duże zaczerwienienie, które nie znika, a skóra swędzi lub się łuszczy to nie powinno się używać kosmetyku.

Wykonanie

Przeprowadzenie zabiegu jest bardzo proste i nie wymaga znajomości technik kosmetycznych. Wcześniej zakupiony produkt należy nanieść na skórę twarzy oraz szyi, a następnie pozostawić na 5-10 minut. Oczywiście wcześniej należy przeczytać zastosowanie produktu, które powinno znajdować się na opakowaniu. Niektóre z peelingów należy pozostawić na skórze dłużej, a niektóre zmyć już po chwili. Pozostałości kremowej konsystencji należy zmyć letnią wodą. Nie należy robić tego za pomocą wody zbyt zimnej lub gorącej, ponieważ zimna zamyka pory, a ciepła je zbyt rozszerza co może być skutkiem mniejszej wchłanialności później używanych kosmetyków.

Po zabiegu cera w nie których miejscach może być lekko zaczerwieniona, nie jest to nic nadzwyczajnego i nie powinno się tego obawiać. Po kilku godzinach wszystko wróci do normy, a skóra będzie pięknie rozpromieniona.

Komentarze