Pędzle do makijażu idealnie dopasowane do Ciebie - jakie wybrać?

Pędzle do makijażuPędzle do makijażu to jedne z najważniejszych produktów wpływających na wygląd make-upu. Jakie produkty z tej kategorii warto mieć w swojej kosmetyczce, które ich cechy należy wziąć pod uwagę podczas zakupu i w jaki sposób o nie dbać, by służyły nam jak najlepiej i jak najdłużej?

Na jakie cechy pędzli do makijażu należy zwrócić uwagę?

Do istotnych cech odróżniających różne rodzaje pędzli bez wątpienia należy typ włosia, z jakiego są wykonane. Na rynku można znaleźć pędzle do makijażu syntetyczne oraz naturalne (np. z sierści borsuka, kozy czy konia). Te pierwsze wydają się bardziej ekonomiczne: cena ich zakupu jest niższa, a ponadto mają mniej porowatą powierzchnię, przez co pochłaniają mniej kosmetyków. Zwykle poleca się je do aplikacji płynnych i kremowych produktów, takich jak podkłady. Natomiast pędzle naturalne zwykle są sprężyste oraz delikatne, przez co przydają się przede wszystkim do nakładania sypkich i prasowanych kosmetyków, np. cieni, różów lub pudrów. Warto przy tym zaznaczyć, że pędzle ze sztucznych włókien raczej nie nadają się dla osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry oraz posiadających cerę wrażliwą i skłonną do podrażnień, natomiast włosie naturalne nie jest odpowiednie dla wegan czy alergików.

Podstawowe pędzle do makijażu, które warto mieć

Wśród rodzajów produktów tego typu, które muszą znaleźć się w kosmetyczce każdej osoby interesującej się wizażem lub regularnie wykonującej make-up, nie może zabraknąć pędzla do podkładu. Najlepiej sprawdzi się tzw. końcówka flat top, która pomaga zamaskować nierówności, zwłaszcza jeśli nałożymy kosmetyk ruchami stemplującymi.

Kolejnym elementem makijażowego niezbędnika jest pędzel do pudru, który wyróżnia się wielkością oraz puszystym, obłym kształtem. Gęste i zaokrąglone włosie pozwoli nałożyć produkt tak, by nie tworzył nieestetycznego efektu maski.

Innymi pędzlami, które mogą okazać się bardzo użyteczne (w zależności od tego, jaki makijaż zwykle wykonujemy i których kosmetyków używamy najczęściej), są produkty do bronzera i różu, pędzle do aplikacji oraz blendowania cieni do powiek, a także cienki pędzelek do rysowania kresek.

Jak dbać o pędzle do makijażu?

Pędzle do makijażu to produkty, które regularnie dotykają naszej twarzy, w związku z czym bardzo ważne jest utrzymywanie ich w nieskazitelnej czystości – w przeciwnym razie będą zanieczyszczały naszą cerę, prowadząc do powstawania wyprysków. Można je myć specjalnym, przeznaczonym do tego celu płynem, a także innymi delikatnymi detergentami, np. szamponem dla dzieci mydłem. Niektórzy dodatkowo od czasu do czasu używają odżywki, która pielęgnuje i zmiękcza włosie. Kolejnym krokiem może być dezynfekcja, dzięki której rozprawisz się z bakteriami osiadającymi na pędzlach.

Komentarze