Oświetlenie za pomocą pasków LED

Paski LEDLED, czyli dioda elektroluminescencyjna, to nowoczesne urządzenie należące do półprzewodników, które ma zdolność emisji światła w zakresie światła widzialnego, UV lub podczerwieni. Są urządzeniami, które zrewolucjonizowały rynek oświetleniowy dzięki szerokiej możliwości zastosowania oraz niewielkim kosztom, jakie za sobą pociągają. Dowiedz się, jakie jeszcze mają cechy i gdzie warto je wykorzystać.

Montaż bez specjalnego profilu

Większość taśm LED może być montowana bez wykorzystania specjalistycznych profili aluminiowych. Dzięki temu można używać ich w wielu miejscach, w których montowanie profilu nie byłoby możliwe. Warto jednak pamiętać, że może on być użyteczny i pomóc w zabezpieczeniu taśmy LED przed czynnikami zewnętrznymi. Co więcej, może stać się dodatkowym elementem ozdobnym, gdyż wiele profili produkowanych jest w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach. Dzięki temu są bardzo łatwe do dopasowania do pozostałych elementów ozdobnych.

Do wnętrz, jak i na zewnątrz

Paski ledowe są rozwiązaniem, które można stosować zarówno wewnątrz budynków, jak i w ich częściach zewnętrznych, pamiętając jedynie o dobrym ich zabezpieczeniu przed czynnikami atmosferycznymi. Ich największym atutem jest łatwość montażu, która sprawia, że w każdym miejscu zostaną zamontowane szybko i bez specjalnego poświęcania na to dużej ilości czasu. To doskonała alternatywa dla klasycznych form oświetlenia.

Wewnątrz pomieszczeń paski ledowe mogą być stosowane między innymi w celu oświetlenia ścian czy wnęk. Doskonale sprawdzają się jako podświetlenie i ozdoba półek, a także innych mebli. Dzięki ich wykorzystaniu można zbudować w mieszkaniu ciekawą, przytulną atmosferę i zadbać o to, aby jego wystrój nabrał zindywidualizowanych cech.

W przypadku ustawienia lamp LED na zewnątrz, pozwalają one na rozświetlenie ważnych punktów budynku. Mogą to być na przykład schody i barierki, dzięki czemu poruszanie się po okolicy po zapadnięciu mroku jest łatwiejsze. Jednocześnie, nadają się do podświetlania reklam czy szyldów, dzięki czemu mogą wspomóc przedstawianie oferty w sposób atrakcyjny dla odbiorcy.

Kolory lampek LED

Wybierając lampki LED warto kierować się między innymi kwestią kolorystyczną. Dostępne są one w różnych odcieniach światła białego, które określamy mianem ciepłej, neutralnej i zimnej.

Ciepłe światło, które posiada temperaturę w zakresie 2700 - 3500 K, idealnie sprawdza się w miejscach wypoczynkowych. Jest przyjemne, łagodne dla oka i pomaga w zrelaksowaniu się. Doskonale sprawdzi się między innymi w sypialniach.

Z kolei neutralne światło przypomina naturalne, dzienne światło. Mieści się w przedziale 4000 - 4500 K i mobilizuje do działania. Pobudza i stymuluje procesy myślowe, a także korzystanie wpływa na kondycję oka, skupienie i pracę mózgu. Z tego względu doskonale nadaje się do miejsc, w których przebiega intensywna praca.

Zimne światło, 5500 - 11000 K, to rodzaj światła o lekko błękitnej poświacie. Doskonale sprawdza się w marketach czy gabinetach, pozwalając na dokładne uwydatnienie tego, co najważniejsze. Stosuje się je również do podświetlania reklam.

fot. materiały prasowe

Komentarze