Oświetlenie balkonowe - jakie i dlaczego wybrać?

Oświetlenie balkonoweLampy zewnętrzne są narażone na działanie wielu czynników, takich jak wilgoć, nadmierne nasłonecznienie, czy mrozy, dlatego też ich zakup nie powinien być przypadkowy. Do wyboru mamy rozmaite modele, różniące się od siebie przede wszystkim sposobem zasilania oraz montażu. Zobacz, które z nich najlepiej sprawdzą się w przypadku balkonu.

Rodzaje lamp zewnętrznych

Oświetlenie wokół domu i na balkonach jest niezwykle ważne, szczególnie jeśli mówimy o prywatnych posesjach poza miastem. Najlepiej jest postawić na lampy solarne, które działają dzięki specjalnemu systemowi ładowania przez promieniowanie słoneczne, co przyczynia się do zmniejszenia zapotrzebowania na energię elektryczną. Tego typu oświetlenie nie wymaga okablowania, więc można je z łatwością rozprowadzić nawet w najbardziej odległych punktach.

Lampy solarne zdecydowanie ułatwiają korzystanie z balkonu po zmroku, o ile rozmieścimy je w odpowiednich miejscach. Oprócz tego wspaniale zdobią przestrzeń, szczególnie gdy na zewnątrz zacznie robić się ciemno.

Jakie lampy wybrać?

Wśród dostępnego oświetlenia warto wskazać lampy solarne, takie jak np. https://www.bricomarche.pl/ogrod/architektura-ogrodowaa/oswietlenie-zewnetrzne/lampy-solarne, które montowane są do elewacji i doskonale współgrają z czujkami ruchu. To niezwykle funkcjonalne rozwiązanie - nie trzeba pamiętać o własnoręcznym uruchamianiu oświetlenia, gdyż wszystko dzieje się samo. Oprócz balkonów sprawdzą się również przy drzwiach do domu, garażu, czy schowka na narzędzia, co zdecydowanie ułatwi ich otwieranie po zmroku. Jeśli zależy nam na możliwości regulacji, najlepiej jest sięgnąć po modele na ruchomych uchwytach, które przytwierdza się do ściany lub poręczy balkonowej. Możliwość nakierowania strumienia światła na konkretny punkt to spora wygoda.

Lampy solarne mogą również występować w innych postaciach. Niezwykle atrakcyjne są te wbijane do ziemi, które można z łatwością rozmieścić w balkonowych doniczkach. Mogą przybierać one różne kształty - być inspirowane tradycyjnymi kloszami lub też przyjmować nowoczesne, kwadratowe formy, co świetnie pasuje do budynków o nowoczesnej bryle. Ciekawie prezentują się także te, które nawiązują wyglądem do latarni lub pochodni, tworząc tym samym niepowtarzalny klimat. Z ich pomocą można z łatwością wytyczyć ścieżki, uatrakcyjniając przestrzeń balkonu. Ciekawą alternatywą są także propozycje inspirowane naturą. Można wśród nich znaleźć modele przypominające kamienie, które nie tylko dają światło na balkonie, ale przy okazji stanowią oryginalną dekorację.

Komentarze