O pielęgnacji twarzy za pomocą maseczek

Maseczki do twarzyTwarz to wizytówka każdego i każdej z nas. Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę. Zarazem, kondycja i wygląd naszej twarzy są nie tylko zdeterminowane przez nasze geny, ale także przez nasze najróżniejsze działania. Do nich zaliczają się codzienne oczyszczane przy użyciu kosmetyków, nakładanie kremów, tonizowanie oraz liczne inne. Aby nasza twarz nie wyglądała na zmęczoną lub niezdrową, należy odpowiednio zatroszczyć się przede wszystkim o stan naszej cery.

Zdrowa i zadbana skóra charakteryzuje się zdecydowanie lepszym kolorytem, brakiem niedoskonałości, a także sprężystością. W celu osiągnięcia takiej kondycji należy regularnie stosować maseczki do twarzy. Podpowiadamy, jak dokonać wyboru, aby maseczka odpowiadała potrzebom i wymaganiom naszej cery.

Maseczka - dlaczego ją stosujemy?

Maseczki do twarzy to wyjątkowy rodzaj kosmetyków. Są niezwykle skoncentrowane i o wiele intensywniej pielęgnują naszą cerę niż przykładowo kremy. Wysoki poziom koncentracji składników odżywczych sprawia, że efekt użycia maseczki jest widoczny niemal natychmiast. Z tych powodów, wiele kobiet pragnących utrzymać cerę w idealnym stanie, korzysta regularnie właśnie z maseczek.

Wśród tych dostępnych znajdziemy wiele różnych typów, o odmiennym oddziaływaniu. Najczęściej, mają one na celu:

  • oczyszczenie powierzchni cery z różnego rodzaju zanieczyszczeń,
  • rozszerzenie porów w cerze lub ich zwężenie,
  • poprawienie kolorytu skóry poprzez jej rozświetlenie,
  • dostarczenie składników odżywczych,
  • nawilżenie cery,
  • złagodzenie reakcji alergicznych, podrażnień i innych,
  • wygładzenie powierzchni cery.

W maseczki tego typu możesz zaopatrzyć się w internetowych sklepach kosmetycznych, takich jak eKobieca.pl.

Maseczki do twarzy

Maseczki - działanie i zastosowanie

Warto przybliżyć charakterystykę poszczególnych rodzajów maseczek - pozwoli nam to dobrać taką, która zaspokoi nasze potrzeby.

Maseczki oczyszczające mają za zadanie usunąć z powierzchni skóry nadmiar produkowanego przez nią sebum oraz innych osadzających się w ciągu dnia zabrudzeń. Po ich zastosowaniu skóra jest oczyszczona, gładka i matowa.

Maseczki oddziałujące na pory w naszej cerze mają za zadanie albo odpowiednio je rozszerzyć i oczyścić bądź też zawęzić w celu zapobiegania osadzaniu się zanieczyszczeń w przyszłości. Co ważne, w porach odkłada się nadmiar sebum oraz pozostałości innych kosmetyków, które negatywnie wpływają na nasz wygląd.

Maseczki poprawiające koloryt stosowane są często przed spotkaniami towarzyskimi. Dzięki nim nasza cera zostaje rozświetlona, a miejscowe przebarwienia znikają.

Maseczki do twarzy

Maseczki odżywiające - jak sama nazwa wskazuje - dostarczają naszej cerze wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Po ich zastosowaniu skóra odzyskuje sprężystość oraz staje się bardziej miękka. Stosowanie tych maseczek jest niezwykle istotne w przypadku kobiet pracujących w stresującej atmosferze lub szkodliwych warunkach.

Maseczki nawilżające często również dostarczają składników odżywczych, niemniej jednak ich działanie skoncentrowane jest na odpowiednim nawilżeniu skóry. W zależności od rodzaju cery powinniśmy sięgnąć po maseczki kremowe lub płachtowe.

Maseczki łagodzące stosowane są przede wszystkim przez osoby ze skłonnością do powstawania podrażnień lub zaczerwień na powierzchni cery. Ich działanie polega na regeneracji głębokich warstw cery, a także - w zależności od użytych składników - mogą mieć działanie antyzapalne lub antyseptyczne.

Maseczki wygładzające służą natomiast do walki z pojawiającymi się oznakami starości. Skutecznie wygładzają one nierówności w naszej cerze, wypełniają zmarszczki oraz poprawiają owal twarzy.

Maseczki do twarzy

Zdjęcie główne: materiały prasowe.
Zdjęcia w treści: ekobieca.pl.

Komentarze

Lovelka
Ja jako maseczkę stosuje glinkę ghassoul, zamówiłam ja jakiś czas temu na Ecobotox tak na próbę :) ładnie oczyszcza, ściąga pory i wygładza, muszę się zaopatrzyć w kolejne opakowanie bo już mi się kończy