Nowoczesny dom - wybieramy gotowy projekt domu

Projekt nowoczesnego domuJeśli idziesz z duchem czasu i interesują cię nowinki, to warto, by również twój dom był nowoczesny! Tylko co to właściwie znaczy? Zobacz, jak nowoczesne projekty domów wykorzystują technologię, ale i także naturę. A wszystko dla twojej wygody!Jak wyglądają projekty domów nowoczesnych?

Pierwsze skojarzenie związane z wyglądem nowoczesnego domu może być mylące. Projekty domów nowoczesnych to nie tylko futurystyczne bryły i wymyślne kształty! Również bardziej tradycyjne domy - np. piętrowe ze spadzistymi dachami - mogą być nowoczesne, o ile tylko zastosowano w nich klasyczne, proste linie i charakterystyczne rozwiązania.

Domy nowoczesne pełne słońca

Jednym z takich rozwiązań jest na przykład duża ilość przeszkleń od słonecznej strony budynku. Nowocześnie zaprojektowany dom będzie jak najlepiej wykorzystywał naturalne światło w dziennej części mieszkania. W salonie z wyjściem na taras mogą pojawić się więc wysokie okna, przeszklone narożniki lub nawet okna panelowe, które przypominają szklaną taflę i sprytnie ukrywają drzwi balkonowe.

Projekty domów nowoczesnych pasywnych i energooszczędnych

Wyjątkową, a zarazem najbardziej ekonomiczną w dłuższej eksploatacji, wersją domu nowoczesnego jest dom energooszczędny lub pasywny. Ten pierwszy charakteryzuje się dość zwartą bryłą, przy projektowaniu której ogromne znaczenie ma ilość oraz rozmieszczenie okien. W domach energooszczędnych wykorzystuje się także odpowiednie izolacje, które razem z całą konstrukcją sprawiają, że koszty ogrzewania takiego domu zimą są znacznie niższe od standardowych.

Projekt nowoczesnego domu

Domy pasywne są jeszcze bardziej restrykcyjne - zarówno w formie, jak i w wykorzystaniu materiałów. Projekty domów nowoczesnych pasywnych mają bardzo charakterystyczny wygląd. Buduje się je na planie prostokąta, bez wystających poza jego obrys elementów, najczęściej też mają mocno spadziste dachy. Z zewnątrz da się również zauważyć wyraźny podział - od strony słonecznej jest maksymalnie dużo okien i przeszkleń (często z ruchomymi, szczelnymi przesłonami), zaś od północnej - wcale lub bardzo mało i niewielkich. Wszystko to ma na celu doprowadzenie do stanu, w którym dom maksymalnie wykorzystuje energię słoneczną do ogrzewania i minimalizuje dodatkowe koszty z nim związane.

Projekt nowoczesnego domu

Projekty domów nowoczesnych - duże czy małe?

Obecnie wybór projektów jest tak duży, że bez problemu znajdą w nim dla siebie zarówno pary, które szukają niewielkiego domku, jak i wielopokoleniowe rodziny o dużych potrzebach, a także osoby, którym marzy się przestronna, wystawna willa. Eleganckie linie i nowoczesne rozwiązania są więc dostępne dla każdego - na każdą kieszeń.

Komentarze

Cechy domów nowoczesnych
W ramach uzupełnienia i rozwinięcia tematyki plus informacje o wnętrzach - polecam artykuł: https://domynowoczesne.info.pl/cechy-domow-nowoczesnych.html