Nowe ograniczenia w galeriach - co pozostaje otwarte?

Galeria handlowaZe względu na kolejną falę pandemii, rząd wprowadził nowe obostrzenia w tym również te, które dotyczą funkcjonowania galerii handlowych na terenie całego kraju. Jak obecnie wygląda tak kwestia i jakie sklepy i placówki są otwarte w galeriach? Z jakich usług można skorzystać, a jakie sklepy niestety są zamknięte dla klientów?

Placówki i sklepy, które są otwarte w galeriach handlowych

Wraz z nowymi obostrzeniami nałożonymi przez rząd w związku z trwającą pandemią, wprowadzone zostały ograniczenia dotyczące działalności galerii handlowych. Obostrzenia początkowo dotyczyły wybranych województw, ale obecnie są jednakowe na terenie całego kraju i mają zapewnić bezpieczeństwo dla obywateli i ograniczyć ryzyko szybkiego rozprzestrzenianie się wirusa.

Obecnie w galerii handlowej Posnania oraz w innych galeriach w kraju otwarte mogą być wybrane placówki usługowe oraz handlowe. Zamknięte są sklepy z odzieżą i obuwiem oraz dodatkami do domów i mieszkań. Nie można zrobić także zakupów w elektromarketach. Oznacza to, że w wielu centrach handlowych zamknięta jest znaczna większość sklepów.

Do dyspozycji klientów pozostają w tych miejscach wielkopowierzchniowe sklepy spożywcze, drogerie i apteki, usługi optyczne oraz sklepy z prasą i multimediami, a także księgarnie. Oznacza to, że klienci galerii handlowych mają dostęp do wszystkich najpotrzebniejszych produktów i mogą zrobić wygodne zakupy spożywcze lub drogeryjne z zachowaniem należnych środków ostrożności. Więcej na temat miejsc otwartych w galeriach znaleźć można na ich stronach internetowych, na przykład pod adresem posnania.eu, gdzie pojawiają się wszystkie ważne informacje.

Przestrzegaj zasad, aby dbać o bezpieczeństwo swoje i innych

Zamknięte placówki sprzedażowe to nie jedyne obostrzenia, jakie wprowadzone zostały na terenie galerii handlowych. W sklepach i placówkach usługowych, które pozostają otwarte dla klientów, obowiązują zwiększone limity liczby osób przebywających w tym samym momencie w sklepie. Personel ma za zadanie pilnować, aby na terenie butiku czy lokalu usługowego nie znajdowało się więcej osób niż to dopuszczalne.

Konieczne jest także zasłanianie ust i nosa z wykorzystaniem maseczki, a także dezynfekowanie rąk i zachowywanie bezpiecznego odstępu od sprzedających oraz od innych klientów. Rozsądne podejście oraz przestrzeganie wszelkich zasad i nakazów wprowadzonych przez rząd w zamkniętych pomieszczeniach jest niezwykle istotne. Od tego, czy będziemy wspólnie przestrzegać obostrzeń, zależy zdrowie i bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i klientów galerii.

Komentarze