Modne rowery miejskie - jak wybrać właściwy?

Modny rower miejskiRower staje się coraz popularniejszym środkiem transportu. Jest on w modzie od paru lat i nie zapowiada się na zmianę tego trendu. Zastanówmy się, jak kupić odpowiedni rower miejski, który doskonale wpisze się w nasze potrzeby.


10 powodów, by wybrać rower miejski!

Zanim zaczniemy zastanawiać się nad parametrami idealnego roweru miejskiego, pomyślmy się nad korzyściami takiego rozwiązania. Rower miejski jest doskonałym środkiem transportu, który zdecydowanie sprawdza się zarówno w największych, jak i nieco mniejszych miastach w Polsce. Jego główną zaletą są wartości prozdrowotne. To pierwszy powód do zakupu takiego pojazdu - jest przyjazny dla zdrowia i poprawia naszą kondycję fizyczną. Ruch jest podstawą zbilansowanego trybu życia, który sprzyja naszemu nastrojowi i wydajności w pracy. Rower jest też świetny ze względów praktycznych. Zaparkujemy go niemalże wszędzie, omija korki, pozwala nam na wybieranie szlaków niedostępnych dla komunikacji miejskiej i stanowi często najszybszy możliwy sposób na dostanie się do danego miejsca. Jest to rozwiązanie ekologiczne, które nie wykorzystuje innego paliwa niż nasza własna energia, tym samym przyczyniając się do poprawy kondycji naszej planety. Rower miejski jest łatwy w przechowywaniu - wystarczy niewielka piwnica, balkon, a nawet nieco większy od przeciętnego przedpokój. Ważnym czynnikiem, który przemawia za kupnem roweru, jest moda. Dziś w Polsce wiele osób korzysta z tego rozwiązania, niezależnie od kondycji, wieku i płci. Jest coś jeszcze - nawet tani rower miejski może być wrotami do odkrywania bardzo zaawansowanego i kompetytywnego sportu, jakim jest kolarstwo. Być może w pewnym momencie codzienność przekształci się w pasję na długie lata!

Jak wybrać rower miejski? Podstawowe zasady wyboru

Standardowy użytkownik sieci może poczuć się nieco przytłoczony możliwościami wyboru, które oferują nam sklepy internetowe. Pojawiają się liczne pytania - czy wybrać tani rower miejski, a może lepiej dopłacić do najdroższego rozwiązania? Za tym idzie kwestia tego, co właściwie otrzymujemy, gdy płacimy więcej - jakich dodatkowych funkcji możemy się spodziewać. Zazwyczaj musimy się kierować własnymi potrzebami i upodobaniami. Nie istnieje coś takiego jak idealny rower miejski, istnieje za to idealny rower dla nas. Znalezienie go wymaga często przeglądania wielu różnych ofert i testowania produktów w praktyce. Nie znaczy to jednak, że jesteśmy całkowicie pozbawieni możliwości skutecznego wyboru bez tych elementów. Rowery posiadają konkretne parametry. Mowa tu na przykład o tworzywie, z którego są wykonane. Od wyboru materiału zależeć będzie masa roweru. Spotkać możemy się z aluminium, karbonem i stalą. Jeśli mieszkamy na wyższym piętrze i nie mamy dostępu do windy, warto rozpatrzyć wariant aluminiowy.

Stal zapewnia nam za to wytrzymałość i redukcję drgań, co sprzyja komfortowi jazdy. Rower z karbonu jest bardzo drogi, jest też bardzo lekki, co znacząco poprawia funkcjonalność w miejskiej dżungli - często się zdarza sytuacja, że musimy zejść z roweru i pchać go lub wnieść po schodach. Niezwykle istotny jest także rozmiar roweru. Oszacujemy go za pomocą parametrów kół i rozmiaru ramy. Koła w rowerach miejskich często mają dosyć niewielkie wymiary na poziomie 26-28 cali. Rowery damskie najczęściej mieszczą się w przedziale do 26 cali, męskie zaczynają się od 28 cali. Sytuacja nie wygląda tak przejrzyście w przypadku ramy roweru. Tutaj bardzo wiele zależy od konkretnej konstrukcji.

Na szczęście zaufani sprzedawcy zamieszczają informacje takie jak zalecany wzrost użytkownika. Jeśli jej nie znajdziemy, warto skontaktować się ze sklepem w celu określenia tego parametru. Kolejne ważne cechy to dodatkowe wyposażenie i design. Jakkolwiek to drugie jest kwestią bardzo indywidualną, wyposażenie może drastycznie wpływać na funkcjonalność roweru miejskiego. Rowery dysponują różną ilością przerzutek - zasadniczo im więcej, tym łatwiej będzie nam dostosować je do naszego stylu jazdy. W ramach dodatkowego wyposażenia możemy liczyć na kosz czy światła bezpieczeństwa. Standardem powinny być za to błotniki i ochraniacz łańcucha.

Miejski rower - gdzie kupić?

Istnieje wiele sklepów, które zajmują się sprzedażą rowerów miejskich, wiele z nich działa na Allegro.pl. Znajdziemy tam oferty renomowanych sprzedawców z okolicy i całej Polski. Jeśli zależy nam na tanim rowerze miejskim, musimy brać pod uwagę całe szerokie spektrum ofert, warto więc poświęcić na to zagadnienie trochę czasu. Pamiętajmy, że zakup roweru miejskiego to duży wydatek. Sam pojazd może służyć nam wiele lat, oczywiście o ile będziemy w odpowiedni sposób o niego dbać.

Komentarze