Modelowanie sylwetki po ciąży - najlepsze zabiegi

Modelowanie sylwetki po ciążyWiększość kobiet po ciąży boryka się z niepożądanymi zmianami w wyglądzie ciała. Mowa o takich pamiątkach po ciąży jak rozstępy, wiotka skóra na brzuchu, blizna po cesarce czy nadmiarowe kilogramy. Bywa tak, że sama dieta i aktywność fizyczna - która po porodzie musi być nieco ograniczona - nie pozwalają na osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Powrót do figury sprzed ciąży możliwy jest dzięki profesjonalnej pomocy eksperta medycyny estetycznej. W gabinecie dysponującym najnowocześniejszymi technologiami możliwe jest zredukowanie wszelkich niedoskonałości. O najskuteczniejszych zabiegach upiększających dla kobiet po ciąży porozmawiamy w ekspertem kosmetologiem w Klinice medycyny estetycznej Neonia z Krakowa Joanną Godwin.

Coraz więcej kobiet po ciąży udaje się do gabinetu medycyny estetycznej w celu wymodelowania sylwetki. Umożliwia to bardzo szybkie przywrócenie wyglądu sprzed okresu ciąży. Z czego wynika tak wysoka skuteczność zabiegów medycyny estetycznej?

Okresowi ciąży i porodu towarzyszy wiele zmian w wyglądzie ciała. Są one naturalną konsekwencją rozciągania się skóry na brzuchu, zmian hormonalnych sprzyjających przybieraniu na wadze i powstawaniu cellulitu. Nie zawsze udaje się pozbyć tych defektów przy pomocy domowych metod pielęgnacji ciała. Wówczas nieocenionym uzupełnieniem diety i kosmetyków ujędrniających okazują się być zabiegi wyszczuplające w gabinecie medycyny estetycznej. Modelowanie sylwetki z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii koncentruje się bezpośrednio na przyczynach pogorszenia wyglądu ciała. Pobudzenie syntezy włókien kolagenowych, usprawnienie krążenia krwi i limfy, zintensyfikowanie procesów spalania tłuszczu - wszystko to umożliwia kompleksową poprawę wyglądu skóry, zredukowanie cellulitu i rozstępów oraz zmniejszenie obwodów ciała. A co najważniejsze - nowoczesne zabiegi modelujące ciało pozwalają na jednoczesne redukowanie wielu defektów estetycznych podczas jednego zabiegu. Kolejna zaletą jest mało inwazyjny lub całkowicie nieinwazyjny charakter zabiegów i brak konieczności rekonwalescencji.

Czy to oznacza, że zabiegi na cellulit, wyszczuplenie i ujędrnienie sylwetki są jednocześnie skuteczne, a także bezpieczne?

Rzeczywiście, współczesna medycyna estetyczna koncentruje się wyłącznie na takich technologiach, które pozwalają na bezpieczne i efektywne redukowanie wszelkich defektów urodowych. Nie inaczej jest w przypadku zabiegów modelujących sylwetkę - pomimo tego, iż przeprowadzane są na znacznych obszarach ciała, są zabiegami szybkimi, bezbolesnymi, o zminimalizowanym ryzyku wystąpienia działań niepożądanych. Zabiegi te nie są wykonywane u kobiet w ciąży i karmiących piersią, ale wynika to z faktu, iż u kobiet w tych szczególnych sytuacjach nie są wykonywane żadne zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii. Po zakończeniu karmienia piersią zabiegi te można wykonać u większości kobiet; nieliczne wyjątki dotyczą tych pań, u których występują przeciwwskazania do zabiegu, np. nowotwory, infekcje skórne i stany zapalne czy zaburzenia krzepliwości krwi.

Przejdźmy zatem do omówienia poszczególnych zabiegów. Jakie są najbardziej polecane zabiegi odchudzające?

W celu zredukowania nadmiaru tkanki tłuszczowej można wykonać kilka skutecznych zabiegów wyszczuplających. Zabiegiem pozwalającym na zredukowanie tkanki tłuszczowej nawet w tak trudnych do odchudzenia partiach ciała jak boczki, ramiona czy okolica nad kolanami jest lipoliza iniekcyjna. Zabieg sprowadza się do ostrzykiwania tkanki tłuszczowej roztworem fosfatydylocholiny; związek ten wykazuje działanie lipolityczne, co sprzyja rozpadowi komórek tłuszczowych. Działanie lipolityczne wykazuje także zabieg karboksyterapii, czyli śródskórnego wprowadzania dwutlenku węgla. Zabieg ten dodatkowo stymuluje syntezę włókien kolagenowych, co ujędrnia skórę i umożliwia zredukowanie widoczności rozstępów. Jednoczesne wyszczuplenie i ujędrnienie ciała możliwe jest także dzięki technologii Accent Prime, łączącej działanie ultradźwięków oraz fali radiowej. Warto podkreślić, że ten zabieg jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny, gdyż nie wymaga nakłuwania skóry. Doskonałym uzupełnieniem wspomnianych zabiegów jest endermologia https://neonia.com.pl/endermologia, czyli masaż o właściwościach drenażu limfatycznego, który pozwala na sprawne odprowadzenie tłuszczu uwolnionego z komórek tłuszczowych.

W jaki jeszcze sposób można ujędrnić skórę na brzuchu i innych obszarach ciała?

Poza zabiegiem Accent Prime, który obkurcza włókna kolagenu i aktywuje syntezę nowych włókien, doskonałym zabiegiem ujędrniającym skórę jest Dermapen 4. Jest to zabieg nakłuwania skóry przy pomocy specjalnego urządzenia, wyposażonego w kilkanaście igiełek, które mogą nakłuwać skórę na precyzyjnie kontrolowaną głębokość. Procesowi nakłuwania skóry towarzysza intensywne procesy regeneracyjne, dzięki którym skóra staje się gęstsza i bardziej jędrna. Wykorzystać można także zabiegi laserem frakcyjnym, którego działanie sprowadza się do generowania powstania mikrouszkodzeń skóry. Gojeniu się tych mikrouszkodzeń towarzyszy wzmożona synteza włókien kolagenowych i remodeling skóry. I wreszcie - w celu ujędrnienia skóry wykorzystać można zabieg endermologii. Endermologia LPG Alliance to zabieg pozwalający na ujędrnienie skóry na drodze pobudzenia syntezy kolagenu, a także usprawnienia krążenia krwi i limfy, co ułatwia odprowadzanie toksyn oraz dotlenienie komórek skóry. Ujędrnianie skóry możliwe jest także dzięki fali akustycznej; zabieg ten polega na rozchodzeniu się fali dźwiękowej w tkankach miękkich i wywołaniu efektu naprzemiennego obkurczania i rozluźniania tkanki łącznej.

A co z cellulitem i rozstępami?

Wszystkie omówione zabiegi doskonale sprawdzą się jako zabiegi na cellulit i rozstępy. Te zmiany skórne powstają w efekcie utraty elastyczności skóry oraz kumulacji tkanki tłuszczowej. Usuwanie rozstępów możliwe jest dzięki remodelingowi skóry i jej ujędrnieniu, zaś walka z cellulitem sprowadza się do zredukowania nadmiaru tkanki tłuszczowej, pobudzenia drenażu elastycznego oraz wzmocnienia struktury skóry.

Jak szybko można osiągnąć wymarzoną sylwetkę?

Każdy ze wspomnianych zabiegów modelujących wymaga systematyczności. W celu osiągnięcia efektu szczupłej, jędrnej sylwetki konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Zazwyczaj istnieje potrzeba wykonania kilku zabiegów, powtarzanych w odpowiednich odstępach czasowych. Najefektywniejsze okazują się być terapie złożone, łączące kilka zabiegów, np. lipolizę czy karboksyterapię z endermologią bądź Accent prime z endermologią.

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką medycyny estetycznej Neonia

Komentarze