Meble ogrodowe z technorattanu - czy to dobra inwestycja do ogrodu?

Meble z technorattanuPóźne lato i wiosna to idealny czas do wypoczynku na tarasie. Nie dziwi więc fakt, że w sezonie wiosenno-letnim bardzo często korzystamy z mebli ogrodowych. Z uwagi na to warto wybrać odpowiednie sofy, fotele i stoły, z których będziemy zadowoleni. Aktualnie oferta sprzętów do ogrodu jest bardzo zróżnicowana. W sklepach dostępne są m.in. meble drewniane, plastikowe i technorattanowe. Te ostatnie od kilku sezonów cieszą się ogromną popularnością.

Kilka słów o technorattanie

Dla wielu osób nazwa technorattan brzmi nieco tajemniczo. Czym więc tak naprawdę charakteryzuje się ten materiał? Jest to syntetyczne tworzywo stworzone z lekkiego polietylenu. Warto zaznaczyć, że technorattan jest odporny nie tylko na deszcz, ale także na działanie promieni słonecznych. Kolejnym plusem jest fakt, że meble wykonane z tego materiału są bardzo wytrzymałe, ponieważ opierają się na metalowej konstrukcji. Czy pielęgnacja tego tworzywa jest kłopotliwa? Okazuje się, że nie. Do usunięcia zabrudzeń wystarczy mokra ściereczka lub strumień wody z węża ogrodowego. Inne nazwy technorattanu to eko rattan, rattan syntetyczny lub sztuczny rattan.

Meble z technorattanu - do jakiego stylu pasują?

Meble ogrodowe z technorattanu dla wielu osób kojarzą się z wyrobami z wikliny. Z uwagi na to sprawdzą się w wielu aranżacjach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zestaw składający się z sofy, krzeseł i stołu pojawił się na rustykalnej werandzie lub nowoczesnym tarasie. Ciekawym urozmaiceniem w ogrodzie są wiszące fotele w kształcie kokonu. Co więcej, model wykonany z technorattanu sprawdzi się także w salonie. Choć tak naprawdę nie ma chyba nic przyjemniejszego niż odpoczynek z książką na świeżym powietrzu właśnie w takim fotelu.

Meble z technorattanu

Meble ogrodowe technorattanowe - wady i zalety

Jednym z największych plusów mebli ogrodowych z technorattanu jest fakt, że są niezwykle estetyczne. Niezależnie od koloru, jakim zostaną one zabarwione - zawsze będą trwałe. Co więcej, zestawy z tego materiału są odporne na deszcz, śnieg oraz działanie promieni słonecznych, nie odbarwiają się i nie wyginają - nawet po zimie. Kolejną zaletą jest fakt, że są lekkie, więc w prosty i szybki sposób można zmienić aranżację w ogrodzie czy na tarasie. Jak widać - same plusy. Należy jednak wspomnieć o minusach zestawu ogrodowego z tego materiału. Okazuje się, że wadą mebli z technorattanu jest ich wysoka cena. Za komplet składający się ze stołu i krzeseł trzeba zapłacić o wiele więcej niż za odpowiedniki z drewna czy metalu. Warto jednak pamiętać o tym, że jest to inwestycja na lata, więc koszt w perspektywie dłuższego użytkowania nie wydaje się być wysoki.

Jak dbać o meble z technorattanu?

To, że technorattan się wytrzymały, nie oznacza, że nie trzeba o niego dbać. Jak już wcześniej wspomniano, pielęgnacja nie jest trudna. Jednak regularne czyszczenie sprawia, że meble ogrodowe z technorattanu cieszą oko estetycznym wyglądem oraz funkcjonalnością. Aby doprowadzić poszczególne elementy zestawu do czystości wystarczy ściereczka zwilżona wodą. W przypadku np. zaschniętych zanieczyszczeń niezbędna może okazać się myjka parowa. Pomocny może okazać się także wąż ogrodowy i woda pod ciśnieniem.

Aby meble z technorattanu zawsze wyglądały dobrze, niezbędny jest specjalny impregnat. W ten sposób wytrzymałość zestawu zostanie przedłużona, a materiał stworzy jeszcze lepszą barierę dla wilgoci oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń.

Komentarze