Marzysz o niepowtarzalnej aranżacji swojego salonu? Dodatki meblowe w formie kołatek z pewnością zaskoczą Twoich gości

Aranżacja salonuDobór mebli ma duże znaczenie dla wyglądu i funkcjonalności pomieszczenia. Liczy się nie tylko ich design, kształt czy rozmiar, ale też sposób wykończenia. Okazuje się, że niektóre elementy można wymienić, aby starszym krzesłom czy fotelom nadać zupełnie nowego charakteru. Do prac renowacyjnych sięgnij po kołatki sprawdzą się jako uchwyty w szafkach i szufladach oraz dekoracje w krzesłach tapicerowanych.

Zastosowanie kołatek w meblach

Kołatki mają długą historię i są traktowane jako poprzedniczki klasycznych klamek czy uchwytów w typie relingów. Jednak dzisiaj wracają w nieco mniej bogatej formie, jako mosiężne okrągłe kółeczka z zamaskowanym systemem mocowania. To pozwala osobom zwracającym uwagę na detale wdrażać je do swoich projektów meblarskich lub tapicerskich.

Gdzie sprawdzają się kołatki? Już nie tylko na drzwiach wejściowych, ale częściej jako uchwyty szafek, szuflad oraz kredensów. Absolutnym hitem jest montaż kołatek na oparciu krzesła tapicerowanego. To element charakteryzujący produkty w stylu glamour, które zachwycają eleganckim designem oraz wyrafinowaną elegancją. Kluczowe pozostaje jednak dobranie odpowiednich dodatków do założeń danego projektu, tj. dopasowanie ich pod względem koloru, rozmiaru, a także materiału, z jakiego zostały wykonane.

Funkcje kołatek - dekoracyjne i praktyczne

Kołatki z powodzeniem radzą sobie z dwoma zadaniami - są dekoracją, a zarazem ułatwiają korzystanie z mebli. Jeżeli zamocujesz je na tylnej części oparcia krzesła czy fotela to zyskasz ozdobę, ale też wygodny uchwyt do odsuwania mebla. Całość na pewno zaprezentuje się w sposób elegancki i przemyślany, zarówno gdy krzesła będą użytkowane, jak również wtedy, gdy dosuniesz je do stołu po zakończonym posiłku.

Kołatki możesz w każdej chwili zamocować do swoich mebli, tj. krzeseł i foteli. Do produktów zakupionych np. w sklepie https://jardex.com.pl/akcesoria/elementy-do-dekoracji/kolatki dołączany jest instruktaż w formie filmiku. Zestaw zawiera nie tylko kołatkę, ale też niezbędne elementy mocujące, czyli śrubki i blaszki. Po zainstalowaniu na oparciu, dzięki zamaskowanej konstrukcji, miejsce wkrętów jest niewidoczne. Całość prezentuje się zgrabnie, estetycznie i gustownie.

Kołatki występują w wielu wersjach do wyboru. My polecamy minimalistyczne uchwyty w kształcie kółek w kolorze czarny mat, mosiądz, antyczne złoto lub chrom. Prezentują się dobrze w różnych aranżacjach - od barokowych, przez rustykalne, aż po glamour i nowoczesne.

Komentarze