Magia luster, czyli jak urozmaicić aranżację swojego mieszkania

Aranżacja apartamentuOdpowiedni wystrój wnętrz nie tylko zachwyci gości, ale także będzie miał pozytywny wpływ na samopoczucie mieszkańców. Niektórzy kierują się obowiązującymi trendami, inni natomiast podążają tylko za własnym gustem. Większość osób preferuje wykorzystanie odpowiednich dodatków, by dodać danemu pomieszczeniu nieco charakteru. Można je bowiem w każdej chwili zamienić na coś innego, bez robienia generalnego remontu. Jednymi z najpopularniejszych przedmiotów służących do dekoracji są oczywiście lustra.

Nie tylko wygląd, ale także funkcjonalność

Mają one to do siebie, że elegancko się prezentują, ale nie jest to ich jedyna zaleta. Powiększają także optycznie pomieszczenie, a przy tym są niesamowicie użyteczne. Lustro umożliwia bowiem skontrolowanie swojego wyglądu w dowolnym momencie, a także poprawienie go, jeżeli istnieje taka potrzeba. Z tego powodu znajduje się najczęściej w łazience, aczkolwiek świetnie sprawdzi się w dowolnym pokoju, na przykład w salonie, czy też w sypialni. Obecnie niesamowicie popularne stały się lustra w białej ramie, np.: od GieraDesign. Świetnie wpisują się bowiem w nowoczesny, minimalistyczny styl, w jakim to urządza się najczęściej współczesne mieszkania. Są przy tym niezwykle uniwersalne - można dopasować je do dowolnej aranżacji. Ciężko będzie znaleźć kolor ścian, który nie pasowałby do bieli, już nie mówiąc o reszcie wyposażenia. Ramy mogą mieć różne kształty, a także dodatkowe ozdoby, co sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno miłośnik skromnych aranżacji, jak i osoba uwielbiająca przepych oraz barokowe motywy.

Rozmiar jest bardzo ważny

Każde pomieszczenie cechuje się konkretną wielkością, znajduje się w nim również niezbędne wyposażenie. Lustra w białej ramie mają za zadanie dopełnić całości, sprawić, że stanie się ona jeszcze bardziej zachwycająca. Jeżeli duża część jednej ze ścian jest pusta, warto powiesić tam sporej wielkości zwierciadło, najlepiej takie, jakie zajmie całą jej długość. Nie tylko optycznie powiększy to pomieszczenie, ale także umożliwi zobaczenie własnej sylwetki w całości, jak i ocenienie posiadanej stylizacji. Jest to świetne rozwiązanie, które często stosuje się chociażby w przedpokojach, ponieważ można dzięki temu skontrolować swój wygląd tuż przed opuszczeniem mieszkania.

Przeważnie jednak nie posiada się aż tyle miejsca. Jeżeli jest go mało, lepiej wybrać mniejsze lustro, by nie chowało się za meblami. Niewielkie zwierciadło zawiesza się przeważnie nad komodami, łóżkami, czy też zlewami. Powinien być do niego swobodny dostęp, co umożliwi chociażby komfortowe umycie tafli, a także przetarcie ramy z kurzu. Im więcej posiada ona żłobień, tym bardziej trzeba będzie przyłożyć się do sprzątania. Lustro ma bowiem przede wszystkim stanowić element ozdobny konkretnego pomieszczenia, a co za tym idzie, powinno być utrzymywane w czystości.

Zalety luster stojących

Wiele osób wiesza posiadane przez siebie zwierciadła na ścianie. Jeśli jednak w pokoju nie znajduje się zbyt dużo mebli i chciałoby się zmienić ten stan rzeczy, to świetnym rozwiązaniem będzie lustro stojące. Jest zdecydowanie łatwiejsze w instalacji, ponieważ wystarczy je po prostu postawić, bez użycia wiertarki. Z tego powodu często decydują się na nie osoby, które wynajmują mieszkania. Można przy tym swobodnie zmieniać jego położenie, jeżeli jest akurat potrzebne w innym pokoju. Z pewnością nie spadnie nagle z haczyka, ponieważ na nim nie wisi. Duża część osób zupełnie zapomina o takiej możliwości, a jest to zdecydowanie jeden z ciekawszych wariantów, jaki z pewnością pozwoli nadać dowolnemu wnętrzu nieco charakteru.

Komentarze