Łóżko piętrowe nie zawsze znaczy to samo. Sprawdź, na jakie warianty możesz się zdecydować!

Łóżko piętroweRodziny wielodzietne, zwłaszcza te mieszkające w blokach, nierzadko mają problem z aranżacją pokoju lub pokoi dziecięcych. Nietrudno się dziwić - przygotowanie funkcjonalnej przestrzeni dla dwójki wydaje się być prawdziwym wyzwaniem. A co zrobić w sytuacji, gdy w jednym pomieszczeniu ma spać trójka lub czwórka maluchów? Z pomocą przyjdą Ci łóżka piętrowe! Okazuje się, że poza klasyczną, powszechnie znaną wersją, popularny mebel ma także inne odsłony!

Łóżko piętrowe dwuosobowe - niskie, czy wysokie?

Łóżka piętrowe wydają Ci się nieodpowiednie dla młodszych dzieci? Nic bardziej mylnego! O ile te wysokie mogą budzić niepokój rodziców, te niskie sprawdzą się także w przypadku maluchów. Starannie zaprojektowany mebel w ciągu dnia zajmuje dokładnie tyle samo miejsca, co tradycyjne łóżko jednoosobowe, pozostawiając wygodną przestrzeń do zabawy. Wystarczy wysunąć szufladę z materacem, by zamienił się w wariant dedykowany dwóm osobom.

Łóżko piętrowe trzyosobowe zajmuje mało miejsca!

Trójka maluchów w jednym pokoju, to prawdziwe wyzwanie - zwłaszcza w zakresie aranżacji wnętrza. Chcesz wcielić w życie wyłącznie przemyślane rozwiązania? Postaw na łóżka piętrowe trzyosobowe! Starannie zaprojektowane, pozwolą na komfortowy sen aż trójce dzieci, a po złożeniu okaże się, że zajmują dokładnie tyle samo miejsca, co meble dedykowane jednej osobie! Jednym słowem, to przemyślane uzupełnienie klasycznego łóżka piętrowego, wysuwaną szufladą z materacem.

Łóżko piętrowe

Łóżka piętrowe w pokoju wesołej czwórki? To możliwe!

Pokój dla czterech wesołych maluchów musi być duży - zwłaszcza że tutaj jedno łóżko piętrowe nie wystarczy! Na szczęście rozwiązań aranżacyjnych jest kilka, a Ty możesz zdecydować się na łóżka piętrowe w dowolnych konfiguracjach.

Doskonałym rozwiązaniem będą dwa niskie łóżka piętrowe dwuosobowe. Po złożeniu w pomieszczeniu pozostaną dwa łóżka jednoosobowe, a dzieci zyskają dodatkową przestrzeń do zabawy. Co więcej - pokój wciąż będzie wyglądał na przestronny!

Kolejna propozycja to wariant dla tych, którzy dysponują naprawdę dużą przestrzenią - tutaj odpowiednie mogą okazać się łóżka piętrowe z antresolami. Co prawda w jednym pomieszczeniu będą musiały znaleźć się aż cztery, ale każda z pociech zyska własną przestrzeń - zwłaszcza że bezpośrednio pod łóżkiem montowane jest biurko!

Pokój pełni funkcję wyłącznie dziecięcej sypialni? Postaw na dwa klasyczne, dwuosobowe łóżka piętrowe. Dzięki temu pomieszczenie będzie maksymalnie funkcjonalne, a jego powierzchnia mądrze wykorzystana!

Komentarze