Łóżka do sypialni - kaprys czy rzeczywista potrzeba?

Łóżko do sypialniKiedy wybierasz sprzęty do domu, z przyjemnością kupujesz nowe meble do każdego z pomieszczeń. Dopasowywanie do siebie poszczególnych elementów wymaga jednak przemyślenia. Z czasem może się bowiem okazać, że niektóre zakupy były zbędne, za to bardzo odczuwasz brak czegoś innego. Nim zaczniesz wydawać pieniądze, zastanów się, czego tak naprawdę potrzebujesz w swoim nowym gniazdku. Dziś pomożemy Ci podjąć decyzję dotyczącą łóżka w sypialni. Czy każdemu jest ono potrzebne?

Metraż Twojego domu kontra liczba domowników
- kto potrzebuje łóżka?

Stając przed wyborem łóżka do sypialni przede wszystkim upewnij się, że będziesz miał gdzie taki mebel postawić. Mieszkając w bloku z czterema innymi osobami, jest to raczej mało prawdopodobne. Jeśli Twoje miejsce do spania przypadnie bowiem w salonie, klasyczne łóżko nie będzie miało racji bytu. Wtedy zostają Ci sofy z funkcją spania, które spełniają dwie niezwykle ważne funkcje. W dzień można na nich wygodnie siedzieć, a w nocy spać.

Łóżko w sypialni

Jeśli jednak możesz sobie pozwolić na to, by przeznaczyć osobny pokój, czy też przestrzeń na sypialnię, szalej. Pełnowymiarowe łóżko jest tym, co pozwoli Ci się w pełni zrelaksować i odpocząć. I to niezależnie od pory dnia i nocy. Im większe łóżko, tym lepiej, zwłaszcza gdy oprócz Ciebie pod dachem mieszkają małe dzieci. Każdy rodzic wie, jak często maluchy nocują z rodzicami, czy oni tego chcą, czy nie chcą. Lepiej się na takie sytuacje przygotować.

Twoje rzeczywiste potrzeby dotyczące wielkości łóżka w sypialni

Gdy masz już pokój przeznaczony na sypialnię, wybierz łóżko o odpowiednim rozmiarze. Jak już wspomnieliśmy, większe modele, 160-180 cm, będą idealne dla rodzin z dziećmi i osób o większej figurze. Mniejsze łóżka, 140 cm, w zupełności wystarczą mniejszym osobom. Są też wersje 90 cm, które docenią lubiące się wyspać single. Co do długości takiego mebla, to standardowo produkuje się łóżka dwumetrowe. Na specjalne zamówienie mogą być one jednak dłuższe o 10 lub 20 cm. Zastanów się dobrze przed zakupem, bo potem będzie już na to za późno. A te kilkanaście brakujących centymetrów robi ogromną różnicę.

Łóżka do sypialni dla miłośników pięknych wnętrz

Decydując się na łóżko, które będzie kluczowym sprzętem w Twojej sypialni, powinieneś kierować się jego wygodą. Jednak i wygląd mebla ma ogromne znaczenie. Stylowe łóżko, wyprodukowane przez znanego producenta, to gwarancja jakości i pewność, że wszystko będzie w jak najlepszym porządku. Twoje miejsce do spania powinno być przecież właśnie takie – komfortowe i relaksujące, a do tego gustowne. Solidna skrzynia czy rama, koniecznie obita wyjątkowej trwałości tapicerką sprawi, że będziesz mieć mebel na lata.

Dodatki do łóżka, które warto wziąć pod uwagę

  • Wezgłowie - koniecznie miękkie i trwałe. Dzięki niemu nie tylko będziesz wygodnie czytać książki czy oglądać seriale, lecz także ochronisz swoje ściany. Nie musisz już martwić się nieestetyczne obtarcia. Najlepiej, gdy zagłówki można regulować.
  • Regulowany elektrycznie stelaż pod materac, który umożliwia jeszcze lepsze warunki do spania.
  • Pojemnik na pościel - to dodatkowa przestrzeń do przechowywania. Pomieścisz tam nie tylko kolejne komplety dla gości, lecz także rzadziej używane sprzęty. Dzięki wygodnemu systemowi podnoszenia, wykonanemu z siłowników gazowych, nie musisz wkładać to żadnego wysiłku.

Podsumowując, jeśli możesz sobie pozwolić na zakup łóżka do sypialni, zrób to. Komfortowy odpoczynek powinien być bowiem Twoim priorytetem.

Komentarze