Liposukcja sposobem na modelowanie sylwetki

Zabieg liposukcjiDla wielu osób liposukcja jest jedyną szansą na uzyskanie wymarzonej sylwetki, której dotąd nie udało się wysmuklić rygorystyczną dietą i katorżniczymi ćwiczeniami. Przed jej wykonaniem powstrzymują ich jednak stosunkowo wysokie koszty operacji oraz obawy przed powikłaniami zdrowotnymi. Na czym dokładnie polega takowy zabieg i czy rzeczywiście może być szkodliwy dla naszego zdrowia? Czy jest przeznaczony tylko "dla bogatych"? Pozbądźmy się wszelkich wątpliwości.

Liposukcja zamiast diety i ćwiczeń? To niemożliwe!

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że zabieg odsysania tłuszczu nie stanowi alternatywy dla aktywności fizycznej i prowadzenia zdrowego trybu życia. Może on jedynie pomóc właściwie ukształtować i wymodelować ciało w miejscach, które jak dotąd nie poddały się działaniu zajęć fitness czy siłowni. Prym wiedzie tutaj chociażby popularna liposukcja brzucha czy ud, pomagająca pozbyć się nieestetycznych fałdek, efektu "napuchnięcia" lub tzw. boczków - miejsca te bowiem uznawane za najbardziej problematyczne w procesie odchudzania.

Niestety, nawet najlepiej wykonany zabieg tego typu okaże się nieskuteczny w momencie, kiedy stanie się on dla pacjenta jedyną metodą na zrzucenie niechcianych kilogramów - co prawda jego efekty będą widoczne od razu, jednak ich trwałość pozostawi wiele do życzenia. Co więcej, przybranie na wadze już po wykonanej operacji może poskutkować zebraniem się nieestetycznego tłuszczyku tuż obok miejsc, których nie objęło działanie lekarzy.

Liposukcja to niełatwy zabieg

Liposukcja jest procesem inwazyjnym, a jednocześnie niełatwym i wymagającym od lekarza prowadzącego ogromnej precyzji, wzbogaconej sporym doświadczeniem. Stanowi znaczną ingerencję w nasze ciało oraz jego tkanki, co może się wiązać z wieloma utrudnieniami zarówno po, jak i w samym jej trakcie. Stąd też jej wykonanie powinien poprzedzać szereg indywidualnych badań diagnostycznych, wykonanych po konsultacji ze specjalistą z zakresu chirurgii plastycznej.

Ponadto z tej metody odsysania tłuszczu nie może skorzystać każdy - istnieje wiele przeciwwskazań, które uniemożliwiają jej przeprowadzenie. Należą do nich różnego rodzaju choroby, m.in: cukrzyca, nadczynność tarczycy, schorzenia autoimmunologiczne, nieprawidłowa krzepliwość krwi, zaburzenia psychiczne. Zabiegu nie wykonuje się również w przypadku osób ze sporą nadwagą oraz tych, których nerki nie funkcjonują prawidłowo.

Płaski brzuch

Czym jest i jak wygląda liposukcja?

Sama liposukcja przebiega w znieczuleniu ogólnym, miejscowym lub tzw. mieszanym. Wcześniej pacjent powinien zastosować ściśle określoną, kilkudniową dietę oraz wstrzymać się od spożywania napojów i pokarmów na ok. 6 godzin przed planowaną operacją. Następnie w miejscach ustalonych przez chirurga plastyka (który "rysuje" na ciele klienta swego rodzaju mapę) dokonuje się niewielkiego nacięcia - tak, by móc wprowadzić pod skórę rurkę odsysającą (tzw. kaniulę). Na rynku dostępnych jest przy tym wiele rodzajów liposukcji, m.in. laserowa i ultradźwiękowa. Pomagają one odpowiednio "roztopić" bądź uszkodzić komórki tłuszczowe, które następnie zostają usunięte przez sączek (podłączony do specjalistycznego sprzętu odsysającego). Zabieg taki trwać może nawet kilka godzin. Jego następstwem jest pobyt pacjenta na dedykowanym oddziale. W przypadku operacji przeprowadzanych na mniejszych partiach ciała, możliwy jest szybszy powrót klienta do domu.

Rekonwalescencja po zabiegu liposukcji

Tuż po procesie odessania tłuszczu nie można samodzielnie prowadzić pojazdów. Lekarze zalecają również co najmniej tygodniowy odpoczynek. Kolejnym etapem rekonwalescencji jest powstrzymywanie się od aktywności fizycznej oraz zapobieganie przeciążeniu mięśni, które powinno trwać około miesiąca. Konieczne jest przy tym zakładanie specjalnego stroju uciskowego (w czasie od 2 do 4 tygodni) oraz uciskowej bielizny (przez kilka następnych miesięcy).

Lekarz

Czy liposukcja jest bezpieczna? Czy jest się czego obawiać?

Wszystko to brzmi nieco groźnie, prawda? Jak już wspominaliśmy, liposukcja nie należy do łatwych zabiegów kosmetycznych. Jest poważną operacją, która powinna zostać przeprowadzona pod okiem doświadczonych specjalistów. Odpowiedni stan zdrowia, właściwe przestrzeganie zaleceń pozabiegowych oraz wsparcie profesjonalnej opieki medycznej powinny jednak zapewnić nam pełne bezpieczeństwo zarówno w trakcie, jak i po procesie odsysania tłuszczu. My zaś nie powinniśmy w żaden sposób "naginać" lekarskich zasad i rad - dotyczy to chociażby zakładania opasek i elementów uciskowych - zapobiegają one tworzeniu się opuchlizny, zatorów czy groźnych zakrzepów.

Liposukcja koszty

Modelowanie sylwetki z MediRatami

Cóż jednak w momencie, kiedy o liposukcji wiemy już wszystko i zostaliśmy zakwalifikowani do zabiegu, ale brak nam środków finansowych na realizację naszego marzenia? Obecnie na rynku istnieje wiele firm, które pomagają przyszłym pacjentom, oferując im różnego rodzaju kredyty finansujące leczenie - niestety, są to głównie banki oraz szybkie pożyczki. Wartościową alternatywę dla nich stanowią MediRaty. To marka, która cieszy się mianem pioniera w finansowaniu usług medycznych, dedykując ofertę właśnie pacjentom. Dzięki opracowanemu przez nią systemowi ratalnemu, koszty zabiegu (wahające się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych) pokrywane są przez łatwą do uzyskania pożyczkę, a następnie spłacane przez klienta w ustalonej liczbie partii. Kiedy więc jedynym naszym ograniczeniem na drodze do upragnionego ciała są pieniądze, być może warto dać sobie pomóc w ten właśnie sposób.

Komentarze