Lampy szynowe - nowoczesne oświetlenie w Twoim domu

Lampy szynoweJeszcze kilka lat temu wnętrza naszych domów oświetlały wyłącznie żyrandole ulokowane w centralnym miejscu na suficie. Na szczęście moda nieustannie się zmienia i te czasy minęły już bezpowrotnie. Aktualnie w sklepach wnętrzarskich mamy do wyboru różnorodne rodzaje oświetlenia i nie da się ukryć, że w ostatnim czasie ogromnie popularne stało się oświetlenie szynowe. Co warto o nim wiedzieć? W jakich wnętrzach sprawdzą się te produkty?

Czym jest oświetlenie szynowe i jakie ma zalety?

Oświetlenie szynowe to nowoczesny system lamp, który gwarantuje efektywne oświetlenie nawet rozległych pomieszczeń. Zgodnie z nazwą ten rodzaj instalacji oświetleniowej to nic innego jak lampy czy reflektory umieszczone na szynach. Przewody są ukryte wewnątrz metalowej szyny, która dodatkowo stanowi system mocowania dla reflektorów. To, jak osadzimy szyny - pojedynczo czy w bardziej złożone systemy zależy wyłącznie od naszych osobistych preferencji. Warto jednak dodać, że kilka reflektorów może pełnić także funkcję dekoracyjną, a z drugiej strony, minimalistyczne oświetlenie tego typu prezentuje się niemal jak instalacja artystyczna.

Zarówno położenie lamp na szynoprzewodach, jak i kąt padania światła można dowolnie zmieniać. W ofertach sklepów zajmujących się sprzedażą oświetlenia bez problemu znajdziemy lampy na szynach przeznaczone do montażu na suficie oraz modele, które mogą pełnić funkcję kinkietów. Jeśli Twoje wnętrza są urządzone zgodnie z obowiązującymi trendami lub w estetyce industrialnej to lampy na szynach będą ich świetnym uzupełnieniem.

Szynoprzewody - co należy o nich wiedzieć?

Lampy szynowe

Oświetlenie szynowe swoją popularność zawdzięcza innowacyjnym rozwiązaniom świetlnym. Warto również dodać, że ten rodzaj oświetlenia wywodzi się z przemysłu. Jak sama nazwa wskazuje szynoprzewody są odpowiedzialne za przewodzenie prądu i zasilanie podłączonych do nich lamp. W tym przypadku nie znajdziemy więc klasycznych kabli schowanych w ścianach, zastępują je eleganckie szynoprzewody na suficie. Ta konstrukcja sprawia, że montaż tego typu lamp przebiega szybko i bez większym problemów.

Plusem oświetlenia zamocowanego na szynoprzewodach jest łatwość w ich rozmieszczaniu. W tej sytuacji nie ogranicza nas np. długość przewodu czy jego umiejscowienie. Co więcej, ogromną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że w każdej chwili możemy zmodyfikować ten rodzaj oświetlenia. Bez problemu jesteśmy w stanie przyczepić kolejną lampę lub usunąć jedną z tych, która znajduje się w szeregu. Z uwagi na to system szynoprzewodów jest popularny w przestrzeniach biurowych, salonach piękności oraz w sklepach, w których potrzebna jest nieustanna modyfikacja oświetlenia.

Gdzie sprawdzą się lampy szynowe?

Lampy szynowe to nie tylko funkcjonalny, lecz przede wszystkim nowoczesny rodzaj oświetlenia, który sprawdzi się w wielu pomieszczeniach. Okazuje się, że w wielu domach tego typu oświetlenie jest wykorzystywane przede wszystkim w salonie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ odpowiednio ustawione lampy szynowe pomogą nam stworzyć odpowiedni klimat do spożywania posiłków, odpoczynku czy przyjmowania gości. Jak stworzyć klimatyczne miejsce? Wystarczy dowolnie zmniejszyć lub zwiększyć liczbę zapalonych lamp, aby wnętrze zyskało nowy wymiar. Kolejnym miejscem, w którym można spotkać oświetlenie szynowe, jest kuchnia. Dlaczego? Ponieważ w tym pomieszczeniu dość często sprawdza się kierunkowe światło, które pomaga w gotowaniu.

Warto stawiać na nowoczesne rozwiązania takie jak oświetlenie szynowe. Tego typu lampy odkrywają w każdym wnętrzu naprawdę ważną rolę. Warto pamiętać o tym, że od tego, jaki rodzaj lamp wybierzemy, będzie zależał klimat pomieszczenia, a także samopoczucie domowników.

Komentarze